Макарска

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
А дозволено ли е воопшто државјани на Македонија, како не-еу земја да патуваат во Хрватска годинава?

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
А дозволено ли е воопшто државјани на Македонија, како не-еу земја да патуваат во Хрватска годинава?

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
Колку што знам само со вакцина или со негативен ПЦР тест, освен ако се сменат работите во текот на летово, ама не верувам. Дозволени ни се без ништо (само со лична): Црна Гора, Албанија и толку од околните земји кои се на море.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
А дозволено ли е воопшто државјани на Македонија, како не-еу земја да патуваат во Хрватска годинава?

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
Дозволено е, и ја бев изненаден, другар си пројде лабаво само со тест без ич замарање и тоа уште пред неколку месеци. Вика дури полесно прошол низ нивната граница, него ли низ нашата со Србија што не бара ништо.
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Која рута е најдобра за возење од Скопје? Логично прво што ми падна на памет е јадранската магистрала преку Косово и Албанија, ама гугл мапс дава преку Подгорица и Никшиќ како најидеално. Anyone?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Која рута е најдобра за возење од Скопје? Логично прво што ми падна на памет е јадранската магистрала преку Косово и Албанија, ама гугл мапс дава преку Подгорица и Никшиќ како најидеално. Anyone?
Косово преку новиот автопат до Призрен - Албанија преку граничен премин Хани Хоти (не Муриќан) - Црна Гора преку Никшиќ - Босна преку Требиње и после влегуваш во Хрватска пред Дубровник, па влегуваш пак во Босна кај Неум на неколку километри и после тоа одиш за Макарска. Имаш опција од Требиње да одиш кон Мостар, ама овој пат не сум го возел иако ќе избегнеш влегување во Неум.

Јадранска магистрала е сега ептен гужва, пооптоварен пат и многу поголема гужва на гранични премини.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom