Мажите преферираат глупави жени

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Пропалица, 26 мај 2012.

 1. dzesika

  dzesika

  Член од:
  1 декември 2011
  Мислења:
  2.571
  Допаѓања:
  3.037
  Sto vi znaci toa preglupi be? Da ne ke praite neso muabet during...u kno wot...?

  Pametni sakale :D
  Znaci ako vi se pusti nekoja u kafic vie bi odbile, samo bidejki ne e tolku pametna kako sto ocekuvate? -.-
  Muabetov na nekoj drug...
  Od 3ca nepoznati na koi sto ke I'm se pustis vo kafic, dvajca prifakjaat ponuda, bez razlika dali e glupa ili pametna, bitno da ne si grda.
  Kogo lazete deka pamet barate, sebe ili nekoj drug :)
   
 2. goranzoran

  goranzoran

  Член од:
  10 јануари 2011
  Мислења:
  1.658
  Допаѓања:
  3.322
  Така е памет не бараме само повеќето се лажат себе или другите дека бараат.
  --- надополнето: 30 мај 2012 во 00:08 ---
  И што ако те обрука кога ќе отвори уста? Ќе се засрамиш леле...што ќе речат после другарките...аууу...и после што правиш? :pos:
   
 3. Dr.House

  Dr.House Аудиофил

  Член од:
  18 февруари 2010
  Мислења:
  2.474
  Допаѓања:
  3.709
  Не би се сложил дека мажите сакаат глупави жени.. Лично ако ми се ’’пушти’’ некоја глупа не би ја одбил за една вечер, веројатно ни она самата не очекува нешто повеќе, но кога станува збор за некоја со која што би требало да пројдам поголемо време би сакал да биде паметна, од искуство ептен е тапа да си со некоја што се бламира секој пат што отвара уста..
   
  На Hank Moody му/ѝ се допаѓа ова.
 4. goranzoran

  goranzoran

  Член од:
  10 јануари 2011
  Мислења:
  1.658
  Допаѓања:
  3.322
  Зашо бе ќе се смееш цело време :)
   
 5. Dr.House

  Dr.House Аудиофил

  Член од:
  18 февруари 2010
  Мислења:
  2.474
  Допаѓања:
  3.709
  доста ми е од бисери слушање верувај...
   
 6. Black Guard

  Black Guard Гостин

  Ехх глупа жена е исто како да си се оженил за маж;)

  Не би барал од жена ми да муабетиме за квантна физика,,хемија или за меркел.пол пот,ама она што барам е карактер бе...џабе е и диплома да има ако е лејка родена такве и ќе остане како оние ботовите на кантер,да разјасниме неќам предмет дома туку жена...се што барам од неа е добар муабет,заедничко утринско кафе почит од мене кон неа и обратно и секако верност и лојалност-за во кревет лесно се наоѓа решение.
   
 7. devojka87

  devojka87

  Член од:
  26 март 2011
  Мислења:
  658
  Допаѓања:
  658
  Не мора да ме обрука само пред другарите (доколку се случи тоа ќе ја свртиш нормално работата на шега) но ти кажи ми што ќе правиш ако те обрука на некој деловен состанок да речеме? Или пак си на вечера со колеги и тој сосема непристојно се однесува? Или пак во присуство на твојата блиска фамилија?
  Не знам за тебе, но мене не ми е потребен лепотан кој ќе го чувам во витрина како украс или сувенир. Не ми е потребен човек кој кога ќе отвори уста тропа глупости кои се несоодветни на ситуацијата. Повеќе сакам некој кој ќе знае каде и како треба да се однесува. Ако е во градинка со деца нека се однесува како кловн и нека ги забавува децата,но ако е на деловен состанок ќе се однесува како деловен човек, ако е кај мене на гости со мојата фамилија има да се однесува пристојно.

  А верувај не патам од комплекс леле леле што ќе кажат комшиите или другарките, но секако ми е битно што мислење има мојата фамилија или пак каков вечаток ЈАС ќе оставам на некој важен состанок, деловна вечера или слично. А ако дотичниот г-дин сум го донела со мене значи и он индирекно ја креира сликата за мене, така да битно ми е како се однесува и што зборува.

  Кажи ми ти како ќе се однесуваш ако се најдеш во ваква ситуација?Како ќе се чувствуваш? Ќе ти биде пријатно?
  Значи не зборувам за едновечерна авантура, каде дотичната типка си ја смувал и никогаш повеќе не су ја видел (во оваа ситуација сосем е небитно колку и дали има памет) туку зборувам за врска која има потенцијал да прерасне во нешто сериозно (брак да речеме)
   
 8. goranzoran

  goranzoran

  Член од:
  10 јануари 2011
  Мислења:
  1.658
  Допаѓања:
  3.322
  Ако ја сакам нема да ми биде гајле! Тука се работи за љубов не за рекла казала и што другите мислат за нејзе! Ако мене ми е гајле за сите каков впечаток имаат за мојата девојка тогаш тешко мене и нејзе! Глупа па што ако е глупа ако си ја сакам?
   
 9. devojka87

  devojka87

  Член од:
  26 март 2011
  Мислења:
  658
  Допаѓања:
  658
  Тука не се работи што другите мислат за нејзе (јас во ниеден случај не реков дека треба да ти биде гајле што другите мислат за неа), тука се работи што другите ќе мислат за тебе во некоја конкретна ситуација (ситуации како примерите што ти ги набројав погоре, а верувам дека нечиво мислење сепак цениш (од твоите дома на пример)). Друга работа...како можеш да сакаш некого ако немаш допирни точки со него? Значи девојката не може да сврзе два збора, што ќе разговараш со неа или пак ти со девојките твои не разговараш? Со кој квалитети девојката те навела за да се заљубиш во неа, зошто за да се заљубиш во некого сметам дека треба малку повеќе од само убаво лице/тело.
   
 10. dzesika

  dzesika

  Член од:
  1 декември 2011
  Мислења:
  2.571
  Допаѓања:
  3.037
  Najinteligentnite lugje sto ziveele na planetava imale poremeteni odnosi so site ostanati edinki, ednostavno ne znaat da se vklopat vo toj vas "deloven razgovor". Se kladam deka go imas gledano Beautiful mind. Klasicen primer za toa kako eden genijalen um se odnesuva I komunicira.

  Znaci ne e deka ti sakas da imas pameten decko, nego deka sakas da imas decko so dobri maniri.
  Big difference pomegju pamet I maniri.
  Ako te zasrami vo drustvo so nesoodveten komentar, ne znaci deka e glupav I neinteligenten, nego seuste ne naucil kako treba da se odnesuva vo drustvo. Ova ne e nesto retko, 50% od lugjeto tresat gluposti I vo drustvo, I na delovni sostanoci, I kaj rodninite, nasekade. Toa ne e pricina da nemas vrska so takov tip. Barem jas, ne bi se sramela od nekoj takov. Drugarkite mozat so nivnoto prostacko ogovaranje da se nosat kaj sto treba da bidat, a domasnite ke go znaat dovolno dobro za da go remetat I da se nasmeeme.
  A ako tebe ako toa sto e smotan ti smeta, togas toa e drug muabet.
  Mnogu tesko se naogja nekoj podprosecno inteligenten, ako e toa da ti smeta, negovata inteligencija, ama skoro sigurna sum deka ne zboris za inteligencijata. Vprocem, inteligencijata ne se poznava vo nekojsi obicen muabet za na kafe...
  Mozes so koj bilo da prais laf muabeti I toa pak nema da ti bide pokazatel deka toj e inteligenten...
  Epten se poznava kaj nekoj podprosek sto e mng.
  I epten se poznava kaj nekoj sto e nadprosek mng.
  Ama toa e gooolema retkost.

  Fakt e deka ima povekje glupavi mazi, otkolku zeni.
  Ne tolku cesto ke vidis uspesna zena vo brak so propalica, otkolu sto ke vidis uspesen maz so seljanka bez sredno.
  I vo slucaevive, propalicata I seljankata ispagjaat pametni, a ne uspesniot maz ili zena.

  Sto ako imas milioni vo banka, koga kje I gi dades na nekoja pufla sto te prevarila za zena da ja zemes?
  Ili sto ako nekoja zena zarabotuva dobro, ako ima propalica od maz sto pie pivo po cel den I gleda fudbal?

  Zatoa, za seriozni vrski, treba pazljivo da se izbira I ubavo da se razgleduva. Sekoj treba da si bara nekoj vo svojata klasa. Toa se primetuva od kilometar.
  Ne moze nekoja sto ima svoja kola, svoj stan, dobra rabota, da fati nekoj sto se vozi po avtobusi, ima 26 a uste studira I raboti ko kelner.
  Just sayin'...
   
  На Vespertine му/ѝ се допаѓа ова.
 11. methMKD

  methMKD Евроскептик

  Член од:
  18 јануари 2011
  Мислења:
  1.826
  Допаѓања:
  719
  А ти не правиш разлика помеѓу Геније и просечно паметен/паметен
   
 12. Tetro

  Tetro Гостин

  Премногу лично си влегла во "проблематиката", што значи дека или имаш преголемо искуство во овој дел или тоа е од многу гледање шпанско-индиски серии и се` за љубов на пинк во 21 часот навечер.
  Во последниот дел од постот фали нешто. Кола, стан, добра работа, може да биде и наследство. Тоа не докажува ништо за дечкото/девојката кој/а ги поседува и неговите/нејзините подоцнежни активности (кога ќе падне на берзата).

  "Седењето во гаража нема да те направи автомобил никогаш, можеш само да се чувствуваш како таков."
   
  На devojka87 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. LaChupacabraLoca

  LaChupacabraLoca jedi master

  Член од:
  13 октомври 2011
  Мислења:
  3.529
  Допаѓања:
  5.053
  Глупо полесно се манипулира , нишо чудно шо наслово на темата е таков ..

  Лично мене ми одатна живци глупи девојки. Барем сега. Порано не беше баш така :)
  Не можам да комуницирам и да се поврзам со женска личност што не знае да врзе 2 реченици, а тие да не бидат шминка и ТВ сапуници.. Јеботе , сакам да видам знаци на интелегентен живот.

  Жените полесно манипулират поради само една работа : ВАГИНА. Едноставно е, тоа е опасно оружје и орудие за манипулација. Голем дел од мажите повеќе мислат со долната глава прво , па после со горната.

  А за тоа кој повеќе манипулира , нерешено е.
   
 14. dzesika

  dzesika

  Член од:
  1 декември 2011
  Мислења:
  2.571
  Допаѓања:
  3.037
  Da vidov, go prepraviv delot posle toa. Retki slucaevi se toa da naletas na nekoj mnogu pod prosek (do tolku da ne znae edna recenica da svrze).
  Takov I nema ni da te privlece...
  Ama znaci ova e bukvalno retkost. Se poznava duri I na izgled podprosecno inteligentniot...
   
 15. methMKD

  methMKD Евроскептик

  Член од:
  18 јануари 2011
  Мислења:
  1.826
  Допаѓања:
  719
  Друга група се веке тие ...
   

Сподели преку: