МУЗИЧКИ НОТИ

Дискусија во форумот 'Музика' започната од mUv@ ThE DoGg, 29 јануари 2006.

 1. mUv@ ThE DoGg

  mUv@ ThE DoGg oLd ScHoOl PerSoN

  Член од:
  29 септември 2005
  Мислења:
  363
  Допаѓања:
  3
  Ај да видиме како ќе оди оваа тема. Ако знае некој нека каже страна за музички ноти за пиано од познати автори
   
 2. TargeT

  TargeT Сериозен СУМ

  Член од:
  13 јануари 2006
  Мислења:
  777
  Допаѓања:
  6
  Нема да најдеш една страна со сите ноти, акорти, табови и сл, зависи што бараш, обично поделени се по жанр, али една добра страна ти е http://www.myguitartabs.com Сепам мислам дека гугл највеќе може да сврши работа.
   
 3. СпаЈдеР

  СпаЈдеР DissentiveMoron202

  Член од:
  1 март 2006
  Мислења:
  3.201
  Допаѓања:
  51
  Pa i jas barav

  Sviram na pijano vekje pet godini...sam otkrivam noti no sepak polesno mi e da gi najdam i da gi sviram....no tuka na internet nema nishto...
  Najdov edna strana
  www.8notes.com
  ama ziti pesnite kak gi objasnve
  nishto ne sfativ
   

Сподели преку: