МРТВ - Македонска радио телевизија

Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Од пред некој ден МРТ Собраниски Канал почна да емитува програма 24 часа

Не се знае кога ќе им текне да држат седница во собрание или на некоја комисија, па како превентива Собранискиот канал ќе работи како драгстор 24/7. ;)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Да и јас го приметив тоа дека собранискиот канал има 24 часовна програма. Чудно ми дојде кога видов пред некој ден.

Треба така да си биде засекогаш. МРТ имаат интересна архива и таа архива на емисии, филмови, серии треба да се прикажува што е можно повеќе.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Одлично, сега “класиците“ на МТВ ќе бидат достапни 24/7.
Уште да им текне оние стари странски серии и филмови да ги емитуваат. Јас би сакал пак да го гледам Дали се плашите во темнината со македонски превод. Кој знае дали воопшто и нешто чуваат од таа архива.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.271
Поени од реакции
22.546
А на пример некоја нова документарна серија да преведат, наместо тие старите да ги даваат од 1955- 60 ?
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Уште да им текне оние стари странски серии и филмови да ги емитуваат. Јас би сакал пак да го гледам Дали се плашите во темнината со македонски превод. Кој знае дали воопшто и нешто чуваат од таа архива.

Одамна не се репризираше Тропска горештина со Ник Слотер. :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Одамна не се репризираше Тропска горештина со Ник Слотер. :)
Подобро тоа него новиве народни приказни каде го нема Колозов. Нека пуштат Дајте музика, Здраво Генијалци, Чук Чук Стојанче, Бушавата Азбука, ако имаат стара архива од Пулсирања, Ѕвон и други слични емисии, цртаните руски филмови пак нека ги репризираат. Сигурен сум дека имаат доста многу зачувана архива но они ни третина од тоа не пушаат.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
Уште да им текне оние стари странски серии и филмови да ги емитуваат. Јас би сакал пак да го гледам Дали се плашите во темнината со македонски превод. Кој знае дали воопшто и нешто чуваат од таа архива.
Они се чуваат ама на VHS.
А и тоа беа дргуги времиња во МТВ работеа професионалци, а ова денес се луѓе собрани од улица. Нема шанси такви серии да се емитуваат. Сега имаат други интереси.[DOUBLEPOST=1493722605][/DOUBLEPOST]
Подобро тоа него новиве народни приказни каде го нема Колозов. Нека пуштат Дајте музика, Здраво Генијалци, Чук Чук Стојанче, Бушавата Азбука, ако имаат стара архива од Пулсирања, Ѕвон и други слични емисии, цртаните руски филмови пак нека ги репризираат. Сигурен сум дека имаат доста многу зачувана архива но они ни третина од тоа не пушаат.
Пулсирања и Ѕвон беа емисии, а не серии. Емисиите не се репризираат, а останатите серии добро е да се репризираат.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Они се чуваат ама на VHS.
А и тоа беа дргуги времиња во МТВ работеа професионалци, а ова денес се луѓе собрани од улица. Нема шанси такви серии да се емитуваат. Сега имаат други интереси.[DOUBLEPOST=1493722605][/DOUBLEPOST]
Пулсирања и Ѕвон беа емисии, а не серии. Емисиите не се репризираат, а останатите серии добро е да се репризираат.
Знам дека Пулсирања и Ѕвон се емисии ама не би било лошо и емисии да се репризираат.

Вчера фатив една драма на собранискиот за Марко Цепенков каде глумеше Џумерко и Ненад Стојановски али го фатив веќе почнато, да го фатев од почеток ќе го снимав и ставeв на tracker mk.
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
146
и јас вчера тоа приметив и ми падна чудно,викам да не е некаква грешка :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Златко Калински после фудбалскиов меч си оди во пензија.

Коментираше и Скопски маратон во неделата.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.168
А финалето?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
А финалето?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Има кој да коментира. Не е само Калински единствен коментатор во МРТ. Само што нема толку добри коментатори како него поетични.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom