МРТВ - Македонска радио телевизија

Член од
29 септември 2013
Мислења
607
Поени од реакции
491
А што е лошото во тие документарци? Историја е, каде се кажуваат мнооогу работи кои не смееа да се учат, зборуваат...
Затоа што тие “документарци“ не се историја туку чиста пропаганда!
 
Член од
29 септември 2016
Мислења
464
Поени од реакции
285
Ова се излитени фрази. Историјата е важна за иднината. Да сме ја учеле реалната историја, можеби не ќе требаа (толку) историски документарци.
taka e
ete celo vreme ne kazuvale deka kaj nas imalo barok
a ete se pokaza deka imalo barok

ke ja ispravaat oni istorija sega a drzavata poleka zaminuva vo istorija
si ja obezbedija oni idninata so drzavni pari sega go s'skaat narodot preku istorijata
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
taka e
ete celo vreme ne kazuvale deka kaj nas imalo barok
a ete se pokaza deka imalo barok

ke ja ispravaat oni istorija sega a drzavata poleka zaminuva vo istorija
si ja obezbedija oni idninata so drzavni pari sega go s'skaat narodot preku istorijata
Ова не е одговор. Кажи во што е проблемот со документарците. Има ли нешто невистинито? Тоа е важно.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Ова не е одговор. Кажи во што е проблемот со документарците. Има ли нешто невистинито? Тоа е важно.
Прашањето е има ли нешто вистинито? Пола од тиа фаци биле предавници, а сега се слават ко херои.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
607
Поени од реакции
491
MTВ емитуваше филм за Ќосето


За време на изборен молк, ден пред предвремените парламентарни избори, на програмата на јавниот сервис, вчера се најде документарец за контроверзниот Андон Лазов Јанев- Ќосето. Насловот на документарецот е „Каде со добро, каде со нож!“

*извор: http://fokus.mk/mtv-emituvashe-film-za-koseto/
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.541
На која фреквенција се емитува МТВ 1 ХД? Ми треба за на DVB-T рисивер да подесам. Сите останати автоматски се подредија, само каналите на мтв ги нема.
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.541
На кој оператор си?
На ниеден. Ги фаќам само оние што се слободни во етар со обична антена. Сите ги фатив освен од македонска телевизија, а ми треба прва во хд.
 
B

bngj45

Гостин
На ниеден. Ги фаќам само оние што се слободни во етар со обична антена. Сите ги фатив освен од македонска телевизија, а ми треба прва во хд.
Епа незнам како да ги најдеш јас мислев дека си на некој оператор ...
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
На која фреквенција се емитува МТВ 1 ХД? Ми треба за на DVB-T рисивер да подесам. Сите останати автоматски се подредија, само каналите на мтв ги нема.
Таа информација ја нема никаде, имам барано порано и јас имав сличен проблем, не се јасно распределени фреквенциите никаде нема конкретна листа.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
На која фреквенција се емитува МТВ 1 ХД? Ми треба за на DVB-T рисивер да подесам. Сите останати автоматски се подредија, само каналите на мтв ги нема.
За ХД каналот ќе ти треба ресирвер или самиот телевизор ако има вградено, но од поновата верзија DVB-T2.
*оваа информација не ти ја гарантирам, бидејќи мислам дека ја имав прочитано некаде, но не сум 100% сигурен каде.

А за која фрекфенција, мислам дека нема никаде таква информација
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.541
HD рисивер имам, тоа не е проблем. Работата е што на автоматско пребарување ниеден канал од македонска телевизија не го наоѓа, не само хд. Можам рачно да ги внесам фреквенциите, но не знам кои.
На сајтот имаат само информации за сателитската фреквенција, ништо за терестријалната. На сајтовите на аек, радио дифузија и останати агенции нема ништо. Страшна работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom