МРТВ - Македонска радио телевизија

Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
Имаат пак некоја анкета МТВ за Лига на шампиони во среда? Гледам на нивната веб страна не пишува кој меч ќе оди во пренос а на ФБ не ги следам.
јувентус - челзи
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Neznam dali da se smeam ili da placam znaejki go faktot deka ovakva spica izlegla od drzavna televizija.
МРТ албанскиот, турскиот дел од секогаш имале катастрофа од шпици во емисиите.

Сум приметувал МРТ 2 логото е доста помалечко, шпицата со логото е различна. Интересно е што логото е кирилица пишано МРТ иако албанците користат латинично писмо.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
МРТ албанскиот, турскиот дел од секогаш имале катастрофа од шпици во емисиите.

Сум приметувал МРТ 2 логото е доста помалечко, шпицата со логото е различна. Интересно е што логото е кирилица пишано МРТ иако албанците користат латинично писмо.
А у Македонија, кој јазик е официјален и чие писмо е официјално? :)
Немој со мутли-култи, во другите држави јавните сервиси се знаат на кој јазик се нивните логоа... :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
А у Македонија, кој јазик е официјален и чие писмо е официјално? :)
Немој со мутли-култи, во другите држави јавните сервиси се знаат на кој јазик се нивните логоа... :)
Да официјален е македонски јазик и да треба да е на македонски јазик ама они се за двојазичност :D

Сум приметил на вртење тв каналите уште пред МРТ 2 да биде целосно со албанска програма на шпиците логото им беше на латиница албански RTM 2. Сега не сум приметил како е.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
679
Каква квалитетна новогодишна програма, бре, бре, бре. Алал да им е.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Се работи за вкус а за вкусови не се коментира ,незнам дали филмот е квалитетен или не, не сум го гледал но имаше доста реакции за истиот.За поздравување е што е нов филм и ретко кога МТВ филм кој е нов, премиерата мислам беше пред некој месец корегирајме ако грешам
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Се работи за вкус а за вкусови не се коментира ,незнам дали филмот е квалитетен или не, не сум го гледал но имаше доста реакции за истиот.За поздравување е што е нов филм и ретко кога МТВ филм кој е нов, премиерата мислам беше пред некој месец корегирајме ако грешам
Ќе го пуштат во исто време со тв премиерата во Србија на РТС 1.

Да филмот до пред некој месец уште во кино на репертоадот беше. После почна по интернет да се пушта со плаќање. Толку интерес имаше филмот во државиве на поранешна Југославија што и пиратски се појави уште додека одеше кино проекцијата.

Знам чудно им е на сите српски филм на МРТ 1 и тоа филм каде што содржината е за фолк пејач од Србија и негови песни се промовираат (фолк песни српски) но сепак филмот е убав и убаво е да се види и филмови од европскиве држави, филм од нашите соседи со кој некогаш Македонија била во еден пакет држава со Србија.

Да се сложувам вкусови се во прашање.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.897
Поени од реакции
9.494
Се гледат дек турскиве серии им го имат спржено мозокот на многумина. Филмот е колку стар 6 месеца или помалку,знам дека беше доста популарен периодот и рушеше рекорди на гледаност и сеа МРТВ премиерно го емитуваат на својата програма и одма излегвит на површина колку токсичен е овој народ шо живејт овде. Ало па прашање е дали кино воопшто функционират негде освен Скопје, несум некој љубител на програмата на МРТВ со години ама шо лошо имат во ова незнам одма ги врзвите некој глупости во главите непотребно
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.737
Поени од реакции
1.163
Немам ништо против филмов да се разбереме. Ми смета што е само тој. Имаат спортско филмски канал еден нов филм немаат дадено. Порано на втора идеше филмски маратон за нова година. 24 или 48 саати, не се сеќавам. Сега се покакаа со еден филм. Во Србија има еден куп нови филмови изминатава година, ама ајде за вкусови не се расправа. Да беше некој Турски филм можеби ќе рушеше рекорди во гледаност. А врвот на домашната филмска продукција е Преспав.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.330
Поени од реакции
4.895
Да бе доста е тоа српска окупација да го ебам... На прва вечер во годината ќе гледаме српски филм во Македонија.
Зашто пример не го даваат TITANE. Европски филм убав така со европски стандарди. Имаш цура која ќе ја ебе една кола па после ќе и тече уље од пичка. Ја мислам треба народов да се едуцира за тоа како Мустанзите се добри ебачи на лезбо томбојс кој после 5-6 убиства ги стегаат цицките со лента да изгледаат машкудански, стануваат пожарникари и раѓаат хромирани бебиња
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Моментално на МРТ3 има емисија "Спортот во 1992". Пречудно ми е да гледам емисија каде се збори за првата титула на Барселона во ЛШ и за светскиот рекет бр.1 Моника Селеш...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom