МРТВ - Македонска радио телевизија

Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
Моментално во МРТ не се знае кој јаде кој пие, не само во спортска редакција..
Поглуп изговор за не купување на тв права за ракометот (ЛШ) дека може да пропаднат и двата тима, а со тоа и нивните пари дадени, немам видено до сеа.

И како спортски новинар или општо новинар да не сакаш да коментираш престижен настан и да си седиш онака кур да не те боли, резили.
Кај и да е ќе водат утринска програма ко нивниот колега Марјан Ников.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.390
Поени од реакции
2.710
Моментално во МРТ не се знае кој јаде кој пие, не само во спортска редакција..
Поглуп изговор за не купување на тв права за ракометот (ЛШ) дека може да пропаднат и двата тима, а со тоа и нивните пари дадени, немам видено до сеа.

И како спортски новинар или општо новинар да не сакаш да коментираш престижен настан и да си седиш онака кур да не те боли, резили.
Кај и да е ќе водат утринска програма ко нивниот колега Марјан Ников.
Пак, како и да е, кој е на Телеком ќе гледа :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
Пак, како и да е, кој е на Телеком ќе гледа :)
Абе така ако гледаме дека има на телеком, нека ги затворат телевизиите кај нас.
Може некој не сака или не може да си го дозволи телеком.. племето и на нив да им го ебам.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Абе така ако гледаме дека има на телеком, нека ги затворат телевизиите кај нас.
Може некој не сака или не може да си го дозволи телеком.. племето и на нив да им го ебам.
Дали можи да објасни шо се деси што Телеком све зеде од спорт ?

Во темата за ЛШ мислам дека со тебе лошо се разбрав.

Или ако има некоја статија на нет пошо ништо не пратев и не ми е јасно што се деси.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Мене само не ми е јасно како на Т-ком им е исплатливо, а на никој друг не. Ако истово е случај во сите земји во регионов, може добива некој голем discount, ама нели идејата на маркетингот е да е достапен до повеќе луѓе. Сега мислам дека телекабел и другите оператори што не пренесуваат има да наебат опасно. Со неколку од пријатели и комшии што зборев веќе се со намера да се прешалтаат.
Не се сите попалени по ракомет и Ф1, иако ракометот е во подем последниве години, ама ЛШ гледаат и луѓе што не се многу оптеретени со спорт, поготово елиминациите.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
Дали можи да објасни шо се деси што Телеком све зеде од спорт ?

Во темата за ЛШ мислам дека со тебе лошо се разбрав.

Или ако има некоја статија на нет пошо ништо не пратев и не ми е јасно што се деси.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Ништо не се деси со телеком, проблем е што само тие може да ја имаат арена во нивна понуда и ниту една друга кабловска кај нас.(не знам дали постои закон или врзани се со српскиот телеком)
Е сега што нашите телевизии сѐ се подалеку од телевизиите во регионот, не е крив телеком и што не сакаат или немат да вложат во пренос од елитно натпреварување.
Како и да е дојде време на ppv и мора да се навикнуваме на тоа и да не очекуваме од национален тв сервис да откупи голем настан како ЛШ во фудбал, ова за ЛШ во ракомет ме изненади прибидејќи не верувам дека се толку скапи правата од ehf сепак е ракомет и на него се палат десет држави во светот, и малце пари се во игра за разлика од фудбалот каде во денешно време тешко достижно е да земеш голем настан ако немаш бааѓи кеш , а моментално мрт е далеку од кешот.
А приватните телевизии кај нас не се замараат ко што може да се примети.

Инаку додека сме на тема ЛШ фудбал, во Хрватска ги откупи VIP нешто слично како кај нас телеком, ама тие направија специјализирани канали за ЛШ (Планет спорт) и на нив ќе одат утакмиците. За разлика од телеком каде се курчат дека откупиле тв права, а пренос ќе иде на арена спорт која е со српски коментатор.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Знае некој дали ќе има пренос од концертот за Тоше на МРТ 1 ? Кога и да имало концерт сеќавање за Тоше имало пренос на некој од нашиве телевизии.

Ме интересира бидејќи би сакал да снимам.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Изгледа на сајтот МРТ во делот MРТ Плеј 50 ГОДИНИ МРТ им текна да прошират малку со серии, па еве гледам ги има Бушава Азбука и Веселата Математика само што кога ќе влезеш на нив нема сеуште видеа.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.390
Поени од реакции
2.710
Последно уредено од модератор:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
МРТ 4 и МРТ 5? Овие како тргнале за кецот немаа програма последнава година не па за уште 2 канали.
3 канали. Собраниски изгледа не се брои како терти канал.
Трет програмски сервис на МТВ–Канал 3–музика/забава/култура/спорт - не пишува пренос на собраниски седници што значи е нов канал.

Додека пак вториот канал целосно ќе го направат албански.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.737
Поени од реакции
1.163
А нигде непишува за преименување на МРТ во СМРТ.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Тропски Горештини не ни бегат мада ја сум за еден канал да даваат ретро емисии погледеана ке им е од ова сеа шо го нудат на прва
Собраниски е со ретро емисии ама МРТ не се грижи многу за архивата и засега е многу малку прикажана архива а можеби имаат и повеќе но они пуштаат највеќе она што е од поново време.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.491
Собраниски е со ретро емисии ама МРТ не се грижи многу за архивата и засега е многу малку прикажана архива а можеби имаат и повеќе но они пуштаат највеќе она што е од поново време.
Пуштаат без никаков концепт како ке им дојде од она што сум приметил
Нема ред,немаат шема
да речеме
од Сабајле музика народна
10-12
Па сериски филмови
12-15
па документарци
15до18
цртани
18-19
емисси од МРТ
дајте музика,големи и мали,умни глави итн
19-21
забавна музика
21-23
филмови
23-01
 

Kajgana Shop

На врв Bottom