МИЈАЦИ! Има ли?

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Еве уште еден Мијак во друштвово....
с.Рио де ОСОЈ...близу Могорче Сити..под општина Палма де Дебор :helou:
Сум бил во ОСОЈ кога им е тој празникот на селото (не се сеќавам кој беше точно, милсма свети Илија ама не сум сигурен:)). Си поминав супер:) На враќање накај Мелничани ни излезе лисица на патот :)
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.615
Поени од реакции
2.711

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.615
Поени од реакции
2.711
Шериф бе хахахахахах многу ми е смешно името :) Иначе звер чоек :) А знаеш како стварно се вика? И кај имаш куќа? :)
Od furnata porano kaj so bese ides nagore prema gorno malo neli, epa neli patot se razdvojuva levo i desno, desno e za gorno malo, kukata moja e odma u celo tuka zolta e :) po patceto levo se ide so ti kazuvam :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Kazi od koe selo be ajde :)
Баба ми и дедо ми од страната на мајка ми се од Долно Мелничани а баба ми од страната на татко ми е од Лазарополе :) Али во Лазарополе не сум бил никогаш за разлика од Мелничани каде што сум оставил голем дел од моите летни распусти како помал :)
 
M

marko 1996

Гостин
Od furnata porano kaj so bese ides nagore prema gorno malo neli, epa neli patot se razdvojuva levo i desno, desno e za gorno malo, kukata moja e odma u celo tuka zolta e :) po patceto levo se ide so ti kazuvam :)
А ти од која фамилија си? Не те разбирам баш добро :) Дали на првата лево или кај чешмата? кај куќата на Коста - Малборо? :) Ја сум ти над куќата на Јосе ( мора да го знаеш најубава куќа во село има :) ) Горно маало :) Ја сум Дракуловски:)
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.615
Поени од реакции
2.711
А ти од која фамилија си? Не те разбирам баш добро :) Дали на првата лево или кај чешмата? кај куќата на Коста - Малборо? :) Ја сум ти над куќата на Јосе ( мора да го знаеш најубава куќа во село има :) ) Горно маало :) Ја сум Дракуловски:)
aha znam kaj si otprilika, ti od golema familija si bil, ja od Mircevci sum :))
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
А ти од која фамилија си? Не те разбирам баш добро :) Дали на првата лево или кај чешмата? кај куќата на Коста - Малборо? :) Ја сум ти над куќата на Јосе ( мора да го знаеш најубава куќа во село има :) ) Горно маало :) Ја сум Дракуловски:)
aha znam kaj si otprilika, ti od golema familija si bil, ja od Mircevci sum :))
Tапа сте и двајцата:baeh::pos: Јас сум од лозата на Груевци :pos: Пејачов Благоја Груевски му е прв братучед на татко ми :pos:
 
Член од
5 март 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Pozdrav do site Mijaci so poteklo od Osoj i pravnuci na baba Miljana i dedo Krsto!!!
 
Член од
3 март 2010
Мислења
5
Поени од реакции
1
Сум бил во ОСОЈ кога им е тој празникот на селото (не се сеќавам кој беше точно, милсма свети Илија ама не сум сигурен:)). Си поминав супер:) На враќање накај Мелничани ни излезе лисица на патот :)

8-ми Август во Осој...св.Петка.....дружба за мерак...
28-ми Август во Гари... св.Богородица..
Понатаму нека дополни некој...

Ја сум могорчанец :)
ти човече , али имаш играно фудбал на Ковачишта ?:helou:
или имаш доаѓано коде нами пред црков ?
Поздрав,
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
153
Поени од реакции
13
Гарчанка :)
Од Могорче црквата ни ја праеја на сред село.
Поздрав до сите мијаци!
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Од Лазарополе тука :helou:
од страна на татко ми.
Али не сум била едно 3-4 години може :(
 
M

marko 1996

Гостин
Tапа сте и двајцата:baeh::pos: Јас сум од лозата на Груевци :pos: Пејачов Благоја Груевски му е прв братучед на татко ми :pos:
На татко ми чичко му е Симон Дракул, биста на заслужен граѓани на Лазарополе:mist: :pos2::pos2: Тапа сииии :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom