МВР - ПОЛИЦИЈА

Член од
29 јануари 2008
Мислења
821
Поени од реакции
410
Здраво на сите...
Листав по подфорумите и барав тема за нашата полиција.. но нигде не наидов на мислења од граѓаните, што тие мислат за моменталната состојба на полицијата, дали треба нешто да се менува, колку сте вие задоволни од досегашната работа на полицијата??

Сите знаеме дека полицијата е гаранција за бебзбедност на граѓаните во секојдбневниот живот, колку вие се чуствувате безбедни???
 
С

сашенко

Гостин
Здраво на сите...
Листав по подфорумите и барав тема за нашата полиција.. но нигде не наидов на мислења од граѓаните, што тие мислат за моменталната состојба на полицијата, дали треба нешто да се менува, колку сте вие задоволни од досегашната работа на полицијата??

Сите знаеме дека полицијата е гаранција за бебзбедност на граѓаните во секојдбневниот живот, колку вие се чуствувате безбедни???

Не се чуствувам безбеден воопшто со нашава полиција
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Се осеќам повеќе исплашено него безбедно. Дека ако кивнам ќе ми влепат казна а утредента ако ме ограби некој ќе ми речат ништо не е се дешава, оди си дома.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073

Мислам дека полицијата не си ја врши работата за овој закон, незнам може им е срам
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Безбеден сум....
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
821
Поени од реакции
410
До сега не сум имал прилика да барам помош од полиција... обично се кријам од нив :) .. али кога треба да ми пишат казна тука се.. ефикасни се за буџетот...
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
I'm cool,so they're cool,everyone's cool.
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Мислам дека добро си ја работат работата- казните се наша вина, не нивна...
корупцијата е друга работа што ја има секаде, не само во Полиција... Сепак доста се ефикасни... Се на се, добра е полицијата
 

192

Член од
15 јануари 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
До сега не сум имал прилика да барам помош од полиција... обично се кријам од нив :) .. али кога треба да ми пишат казна тука се.. ефикасни се за буџетот...
Не дај боже помош од полиција да тражеш :D

--- надополнето ---

Мислам дека добро си ја работат работата- казните се наша вина, не нивна...
корупцијата е друга работа што ја има секаде, не само во Полиција... Сепак доста се ефикасни... Се на се, добра е полицијата
некои се наша вина,ама некои вина на други..... ама ја да не ја вреѓаме полицијата, да не слушне некој цајкан :D :D :D
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
821
Поени од реакции
410
некои се наша вина,ама некои вина на други..... ама ја да не ја вреѓаме полицијата, да не слушне некој цајкан :D :D :D
па имаме право на слободно изразување... нека слушне ако сака и цела станица...
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Се осеќам повеќе исплашено него безбедно. Дека ако кивнам ќе ми влепат казна а утредента ако ме ограби некој ќе ми речат ништо не е се дешава, оди си дома.
Ај да си жива и здрава, ми ги извади мислите од мозок :) имаш зеленко... баш истото мислење го делам
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
Кога ќе видиш полицаец на улица треба да се почуствуваш обезбеден и сигурен. Затоа е и наменета полиција.
Кај нас кога ќе видиш полицаец, се чувствуваш загрозен и страв те фаќа да не ти пишат некоја казна (за некоја банална работа), па наведнуваш глава и намалуваш тон на разговор.
А сосема друга работа е тоа што има секакви за полицајци од неписмени па до физички неспремни но секоја чест и на исклучоци. Се на се, лично јас не сум задоволен од тоа како они работат и функционираат.
 
Член од
4 август 2010
Мислења
318
Поени од реакции
188
Се на се, добри се... добро си ја вршат работата. А казните - не зависат од нив. Они се тука да го внесат во пракса она што политичарите го донесуваат како закон, односно да го штитат законот.
Инаку, има доста полицајци кои не се ниту психички ниту физички доволно добри за истата позиција, ама што се може... рамковниот си ја врши својата работа.
 

Принцезичка

courage is contagious
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.556
Поени од реакции
348
Сметам дека животот би бил подобар ако рекетариве некој ги тргне од улица и им даде на граѓаните сами да се штитат то ест да се вооружат до заби
 

Kajgana Shop

На врв Bottom