МАКЕДОНСКА ДОКУМЕНТАРНА IP ТЕЛЕВИЗИЈА

Член од
1 април 2020
Мислења
6
Поени од реакции
27
Здраво на сите !
Macedonian Channel Documentary
го создадов со цел за поголемо запознавање на македонскиот народ со Македонија, ова засега е како stream кој се емитува во неколку IPTV платформи но и во неколку портали:
Слободен Свет https://freeglobe.mk/ како посебен линк:
и
Коложег
https://kolozeg.info/ на првата страна
Се надевам дека и многу други портали би го прифатиле овој стреам, бедејќи е стабилен и содржаен.
Превземањето на линкот за сите други платформи е бесплатен.
Ги повикувам сите слободноумни да се приклучат на оваа македонска идеа за да се развие.
Ви Благодарам.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.860
Поени од реакции
6.998
Земи ја архивата од МРТ и таа пуштај ја.

Има доста документарци.

Еве и на Јутјуб има нешто ставено
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.860
Поени од реакции
6.998
Еве и ова би можело да се пушта
 

Kajgana Shop

На врв Bottom