МАКЕДОНИЈА - Словенија 10.09.2015 Четврток, 15:00

Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Буваклист еден. Верувам сфаќаш шо сакам да кажам (или не?!). Бевме тогаш последни ама иднината ни се гледаше посветла, со генерацијата која ја имавме, или поточно кажано не бевме свесни дека ОВА ни следува. А сега некако се е поцрно од тогаш.
Абе друже, кај нас не се работит квалитетно, секој гледа само да лапне кеш. Ова се дешава во сите федерации, успесите во кошарка и во ракомет ги направивме со играчи кои почнале да играат во 90тите (Лазаров,Мојсо,Димоски,Маркоски,Јоноски/Антич,Гечески,Илиевски,Чекоски..), кога колку толку се работело, ова сега е катастрофа.Ние нема да видиме добра генерација во никој колективен спорт уште минимум 10 години.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас не знам зошто по демоните зошто толку плукате и се нервирате за нешто што е очекувано?..убаво ви напиша Ставро и ќе го повторам тука..ние како држава сме катастрофа и нормално е вакви работи да ни се случуваат ,затоа не сум воопшто изненаден од резултатите со оглед на играчкиот кадар..

Едноставно олабајте малце со очекувањата и спуштете си ги критериумите...
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.680
Поени од реакции
5.958
Gi citam del od portalive kako go rugaat Pero Antic, zaso ne prifatil da igra za Makedonija. A covekot ispadna bas covek i izjavi jas ne igram na evropskovo, poradi zamor i sakal malce da zdivne, a i deka ne saka da zima mesto na nekoj so vo kvalifikaciite se borel i go izboril ova ucestvo na ep.
A i ne moze sega celo vreme na nego da se vadime ete igrase vo Slovenija i pak i tamu ne pominavme grupa.
Ne moze Pero da bide krivec so klubovite i federacijata ne uspeale da izvadat vo ovie 10 godini barem eden igrac koj ke go zameni Pero vo reprezentacija.
Toa sto nasite najgolemi talenti propagaat a tatini sincinja kako Gjurovski se forsiraat ne e kriv Pero, Ilievski, Gecevski i ostali igraci koj poslednive godina dve tri se penzionirale.


Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.968
Поени од реакции
15.989
Буваклист еден. Верувам сфаќаш шо сакам да кажам (или не?!). Бевме тогаш последни ама иднината ни се гледаше посветла, со генерацијата која ја имавме, или поточно кажано не бевме свесни дека ОВА ни следува. А сега некако се е поцрно од тогаш.
dobro e da e crno, eve belite finci so 2-ca crnci bum napravija ...mislam deka fiba ja iskomercijalizira rabotata, a ne e vo red voopsto da igraat nba igraci tamu e sega pauza i zabranet e i trening
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.968
Поени од реакции
15.989
te molam napusti go podforumov
https://hr.wikipedia.org/wiki/Košarka

vo fudbal se igra po isti pravila i vo najsilnite profi ligi i na euro itn a vo košarkata ne...a na vremeto strogo beše zabranaeto nba igrači da igraat na amaterski takmičenja...USA pred olimpijadi go odložuvaše draftot za da može najsilnite košarkari od koleđite da igraat na olimpijada ..znam deka toa sega izgleda konzervativno no moe mislenje e deka treba da se vrati
 

Kajgana Shop

На врв Bottom