МАКЕДОНИЈА-Грузија 09.09 2015 Среда, 18:00

Која екипа ќе го добие мечот?

  • Македонија

    Гласови: 38 76,0%
  • Грузија

    Гласови: 12 24,0%

  • Вкупно гласачи
    50
  • Гласањето е завршено на .

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Со Џикик како тренер барем ќе се играше поцврста одбрана и немаше да се примаат апла лесни поени како што тоа го правеја факинг Холандија,Хрватска и вечерва Грузија.

Не шетаа по паркет небаре се работи за Глобтротерси,а нашите копуци изгледаа како ретардирани деца што не знаат да прифатат топка и да повлечат напад.

Самарџиски може едино да послужи како стап за чукање ораси или како селфи стап,му ебам тоа говедото што не знае да закуца.

Трајковски реално кур го боли за кошарка и воопшто не се замара.

Другите не се за коментар,а и додуша не можам да најдам соодветни зборови со кои би ги изругал.
Освен со ретардоси.
Па на маалски баскет у Хром боље одбрана и позиционирање глеам,него на овие три утакмици од репрезентативци на репрезентација која до пред некоја година ја тепаше грција и ја тепаше Литванија,се држеше на една Русија до последна секунда и излезе на мегдан без страв и со јајца до колена на една Шпанија.

Говеда едни,имајте грам доблест и не го облекувајте веќе репрезентативниот дрес !!
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Тоа е тоа. Победа над Холандија беше максимум на ова првенство.[DOUBLEPOST=1441823921][/DOUBLEPOST]Иначе каде и да се сретне Пеце и мафијата таму со него треба да се пцујат, се да им ебам.
 
Член од
9 септември 2015
Мислења
7
Поени од реакции
0
И Грузија дојде ред да ни ги полни гаќите...Самарџиски,Трајковски...СРАМОТА!!!:tapp:
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Не сум селектор на македонската кошркарска репрезентација , ама :
- Против гејлада : шут за 3јка , 12/30 (40%) , шут за 2јка 10/33
- Против Холандија : шут за 3јка 4/13 (31%), шут за 2јка 24/50( 48%)
- Против Хрватска : шут за 3јка 6/24 (25%), шут за 2јка 20/40(50%)
- Против Грузија : шут за 3јка 10/31 (32%), шут за 2јка 16/31(52%).

Единствена победа ја направиме против Холандија, кај шо имаме најмалку шутеви за тројки, а највеќе за 2 поена.
Па ќе кажам, не сум селектор, ама утре против Словенија :

САМО ТРОЈКИ МАВАЈТЕ !!!!!!!

До сеа од сите 4 утакмици :

Самарџиски е 9/23 39% за два поена(повеќето се под кош)
Стојановски највеќе се изнаиграл ама за 2 поена 10/28 за 3 поена 3/10

Шо очекувате со оваа статистика ??
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Сунгерот Боб, Дијаманте, Вори и Скај хараат по темиве и после сакате напредица у спортов кај нас.

Е неееееееееееееееееече мочи.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.219
Поени од реакции
3.218
Ima nekoja shansa Slovenija da ni pusti no bez da bidat oni vo opasnost od ispagjanje ???
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Многу ми сте интересни, демек играчите ви се виновни за нешто. Демек Самарџиски ја еба работата, или црнецот. :pos:

Не знам како да ви кажам, толку им се можностите. Овие се најдобрите играчи кои ги имаме, и ова е најдоброто што можат да го одиграат. Нивното најдобро е доволно за дното на Европа. Тоа што вие живеет во селски филмови од типот срце на паркет, се ќе победиме, не е нивни проблем, ваш е. Оваа држава е во распад, спортот е само едно од лицата на тој распад. Без инфраструктура, без младински школи, без квалитетни тренери, без традиција, и ајде да бидеме први во Европа. Е не може.

Мене искрено ми е криво и што се случи и она четврто место, кое добро послужи да се заглупуваат луќето во оваа вукојебина. Ние сме дебакл како нација, дебакл како поединци, и нормално е да ни се случуваат само дебакли.
 
G

garthok

Гостин
Во европа не е некоја философија да бидеш центар, колку што знам смее да се игра над обрач така да за Самарџиски со 215 доволно е само да скока и да се беси, права доминација би бил, вака нешто ротира, чека топката да искочи од обрач, па се одразува 2 цм од земја (ако е у добра форма може и 3) па ќе фати некако, ја враќа... знам ќе си речат лесно е од дома да коментираш али кога си успеал да играш за репрезентација има со 110% да играш, голема е одговорноста. Така да ако имаат бар малце достоинство треба да свиткаат опашот и да дадат отказ што побргу сите до еден, ја втора шанса на вакви дрва не би им дал. Попрво деца од баскет ќе соберам, па нормално ако не штимаат ни они, дај нови :)
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Ima nekoja shansa Slovenija da ni pusti no bez da bidat oni vo opasnost od ispagjanje ???
Ако изгубат Грузија и Холандија тогаш да. Ако победат овие тогаш ќе се направи круг од 4 репрезентации со исти поени и ќе гледа кош разликата помеѓу овие репрезентации.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.155
Поени од реакции
5.113
Ima nekoja shansa Slovenija da ni pusti no bez da bidat oni vo opasnost od ispagjanje ???
А зашто бе да ни пушти?? Кој си заслужил нека си иде понатаму или па после Пеце и психопатов да викаат толку ни се можностите 1/8 финале.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Денес имавме риалити чек и доказ колкава е моќта на овие играчи и пред се овој селектор. Нема оправдување. 15 разлика да изгубиш од Грузија. Нема оправдување. Верувам дека сега сфативте кога велев пред некој ден дека на оваа екипа не му е потребен Бо, туку играч кој ќе го штити рекетот. И во ваква мршава игра дадовме 75 поени...ама примивме 90!
Утре не си ги трошете нервите, пораз испод 10-12 разлика не ни бега.
И да, јас не знам како е можно денес на критика да е Хендрикс кога со Дамјан ни беа најдобрите поединци. Вистина, извиси еднаш-два пати во одбрана, направи непотребни фаули, но во вакво бледо издание, мислам дека тој е најмалку крив за поразов.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.155
Поени од реакции
5.113
Ја само не знам кој кур играат со центри другиве репрезентации кога ние играме без .
Малку педерски од нивна страна ама ај....
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.120
Поени од реакции
84.807
Ima nekoja shansa Slovenija da ni pusti no bez da bidat oni vo opasnost od ispagjanje ???
Не.

Ако се деси чудо и победиме онда мислам ние ќе бидеме 3ти а Словенија 4та, нешто што они не го сакаат....освен ако еве..Естонија не ги шокира Литванија..што нема да се случи.

Така да ете..ако победиме утре тоа сигурно нема да биде пошто Словенија ни ја пуштила.
 
Член од
9 август 2014
Мислења
461
Поени од реакции
1.358
Да бидеме искрени, освен неколку квалитетни поединци во минатото и денес, Македонија нема К од кошарка. Сите успеси што сме ги направиле биле заради странец, било тренер, било играч(Бо). Никогаш не сме имале кошаркарска школа од примерот на Србија, Словенија, Хрватска.Ова е нашиот максимум. За да се напредува како играч во спорт како кошарката треба многу да се работи, нешто што нашите ,,таленти" не се спремни да го направат. Попрво би отишле во кафана, отколку да му се посветат на спортот. И се додека тоа е така ќе губиме од тимови како Ирска во младински категории.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom