"Луксузно" бебе за $100,000

Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
јас сум си за природното пошо ова ми доаѓа ко куклички да се прават, но сум за тоа да се елеминираат некои вродени маани и болести....
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
ја сум против тоа ...непостое човек на земјата шо има право да си играе ``Господ`` ако му е пишано на детето да има рак нека има.....у тие работи нема шо човечка рака да се меша
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Точно така. Ако ти шкртнал Севишниот да имаш рак, ќе имаш рак. Ако ти шкртнал да живееш до 101, ќе живееш 101. Против божјата волја и силата на природата не се оди.
Имам некое чувство дека ќе направат некоја генетска грешка и глупост со тоа елиминирање на гените.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Природно си е природно.Ако прават вакви бебиња тогаш џабе се докторите.Ќе ги елминираат сите болести:)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Конечно.

Генетички инжењеринг! Свршавам од самиот изговор на ова. :)
Само се надевам дека што е можно помалку, ќе биде искористуван во лоши цели.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Конечно.

Генетички инжењеринг! Свршавам од самиот изговор на ова. :)
Само се надевам дека што е можно помалку, ќе биде искористуван во лоши цели.
Уф американциве има некоја армија да направат :S
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Може да си нарачам 5 комада, две машки со три женски? И пуштете фактура....
Фино фино, дечиња со гангстерски визии....малце промашена инвестиција ама ај
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Може да си нарачам 5 комада, две машки со три женски? И пуштете фактура....
Фино фино, дечиња со гангстерски визии....малце промашена инвестиција ама ај
Кој знае дали ги испорачуваат со штркот :icon_lol:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Природно си е природно.Ако прават вакви бебиња тогаш џабе се докторите.Ќе ги елминираат сите болести:)
A што е подобро свет со болести или свет без болести?

ја сум против тоа ...непостое човек на земјата шо има право да си играе ``Господ`` ако му е пишано на детето да има рак нека има.....у тие работи нема шо човечка рака да се меша
Не си слушнал за тоа дека човекот сам си ја создава својата судбина?

Точно така. Ако ти шкртнал Севишниот да имаш рак, ќе имаш рак. Ако ти шкртнал да живееш до 101, ќе живееш 101. Против божјата волја и силата на природата не се оди.
Имам некое чувство дека ќе направат некоја генетска грешка и глупост со тоа елиминирање на гените.
Ама сепак кои сме ние да оценуваме дали ќе се направи грешка или не. За тоа постојат научници кои дебатираат и што ли уште не прават за ова да успее.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Клонирање. Нема да излезе на арно. Може ќе ми се смеете, ама најарно за овие нешта објаснуваат игрите Хитман. Прочитајте си на википедија, и ќе видите дека со овие експерименти ќе може да се направи нешто такво.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Абе како што прав маж знае дете да направи никој не знае:pos2::pos2:
Природно си е природно затоа сме створени и затоа постоиме што има сега да си играме со ова глупостиве. Ако сака машко одма од прва машко ќе и направам нема сумња тука:vozbud::vozbud:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..абе супер когај јас би го креирала детето свое..да ми биде какво сакам..но сепак не би го нарпавила тоа ...би оставила да ми биде само желба...заш природно си е природно ...барем така јас си сметам..и плус да дадам 100 илјади евра..мало морген тука..хих:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom