Lud, zbunjen, normalan

Најинтересен лик

  • Изет

    Гласови: 169 84,9%
  • Фарук

    Гласови: 7 3,5%
  • Дамир

    Гласови: 1 0,5%
  • Дино

    Гласови: 5 2,5%
  • Чомбе

    Гласови: 11 5,5%
  • некој друг

    Гласови: 6 3,0%

  • Вкупно гласачи
    199
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Интересна серија, али штета што не ги даваат новите епизоди на телевизија. На интернет ич немам навика да седнам и да гледам.
 
Член од
9 февруари 2015
Мислења
330
Поени од реакции
537
Интересна серија, али штета што не ги даваат новите епизоди на телевизија. На интернет ич немам навика да седнам и да гледам.
Moжe да си ги слимниш се слимнуват за помалку од 5 мин.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Moжe да си ги слимниш се слимнуват за помалку од 5 мин.
Џабе ќе ги симнам и ќе стојат во компјутер.ќе се канам да гледам, ќе ми се фати некој други обврски и ќе заборавам.

А на телевизија вака така ќе гледам ако има, затоа што ако сум дома телевизорот е по цели денови уклучен и ќе фатам нешто така од серијата. Повеќето работи така ми се мене гледани.
 
Член од
13 јануари 2016
Мислења
81
Поени од реакции
46
Добра серија,една од подобрите балкански,ја фаќам чат пат на алфа,ама кога ќе ја фатам навистина знае да ме насмее
Омилен лик Изет
А од овие глупациве на Фарук дефинитивно Чомбе :-D оооооо рукфаш :-D
 
M

Moon Child

Гостин
Јас овде си ја гледам на Федералната телевизија.
Незнаев дека има тема за серијава, гледам во почетокот многу лоши коментари, ама добро, јас им го разбирам хуморот, затоа што тука и живеам и не се разликува многу од секојдневниот живот. Музиката е шаргија, изворен босански инструмент, многу иритантен, верувам дека намерно е вметната за да биде поинтересно.
Иначе серијата е доста квалитетна, сезони и сезони се снимија, иако е комедија, се гледа дека е сериозен проект, а не некоја заебанција.
Мене една од омилените епизоди ми е кога исчезна Шукрија, потоа погребот на Дино, и она кога имаа жешка линија.
Изет е цар.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.406
Поени од реакции
61.999
Почина Мустафа Надаревиќ денес, а.к.а Изет Фазлиновиќ, по кратко боледување од карцином на плуќа. Огромна, огромна штета. Му имам гледано интервјуа, и беше многу поразличен од оној лик по кој го запозна целиот Балкан. Сосема сталожен, концизен, мудар.

Серијава ми се најде како позитива во еден тежок период, Изет посебно како лик. Баш ми е криво.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.450
Бог да го прости !!!

Мустафа Надаревиќ
2 мај 1943 - 22 ноември 2020

Лесна му земја
нека почива во мир

R.I.P. :(
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Почина Мустафа Надаревиќ денес, а.к.а Изет Фазлиновиќ, по кратко боледување од карцином на плуќа. Огромна, огромна штета. Му имам гледано интервјуа, и беше многу поразличен од оној лик по кој го запозна целиот Балкан. Сосема сталожен, концизен, мудар.

Серијава ми се најде како позитива во еден тежок период, Изет посебно како лик. Баш ми е криво.
Нема момент кога ми било нешто безвезе, кога прв пат се одвоив од дома, кога сум имал здраствени проблеми, во глобала кога не ми било добро во одредени ситуации а да не ја гледам серијава. Ја гледав до пред два дена во карантин во Германија, сега прочитав за веста.

Нека почива во мир, остана во легендите кај многу генерации.
 
B

Beginner

Гостин
До 290 епизода сите ми се гледани понекогаш проверувам за нови, вчера кога прочитав :(
Сепак барем проживеал добро 77 години.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Добар актер. Добар беше и во македонскиот филм Илузија но во Луд Збунет како улога на лудиот Изет повеќе стана познат.

Нека почива во мир.

Откако не се емитува веќе на нашиве телевизии серијава не сум ја гледал.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Добар актер. Добар беше и во македонскиот филм Илузија но во Луд Збунет како улога на лудиот Изет повеќе стана познат.

Нека почива во мир.

Откако не се емитува веќе на нашиве телевизии серијава не сум ја гледал.
Ја имаш на јутуб сега, можеш да си пушташ рандом епизоди кои ти оставиле впечаток.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom