Лудило во Северна Кореја

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.931
Се распрашав малку како ние како Македонци можеме како туристи да ја посетиме Северна Кореја. Испадна 2 000 евра по човек за една недела сосе авионски превоз преку Москва.

Значи се иде Скопје - Москва па Пјонг Јанг. Во цената се ви е платено кога ќе стигнете таму. И смештај и храна и посета на значајни места.
Една од најбескорисните работи напишани некогаш на форумов.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Се распрашав малку како ние како Македонци можеме како туристи да ја посетиме Северна Кореја. Испадна 2 000 евра по човек за една недела сосе авионски превоз преку Москва.

Значи се иде Скопје - Москва па Пјонг Јанг. Во цената се ви е платено кога ќе стигнете таму. И смештај и храна и посета на значајни места.
Фантастична инвестиција, мора да признам. Веројатно натписот Јас сум овца што ќе го носиш обесен преку вратот од Скопје преку Москва до Пјонг Јанг ти е гратис, така?
 
Последно уредено:

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Се распрашав малку како ние како Македонци можеме како туристи да ја посетиме Северна Кореја. Испадна 2 000 евра по човек за една недела сосе авионски превоз преку Москва.

Значи се иде Скопје - Москва па Пјонг Јанг. Во цената се ви е платено кога ќе стигнете таму. И смештај и храна и посета на значајни места.
Колку кореанки се вклучени у цената?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Nema Koreanki, Kim ke vi go svirne po ednas:pos::P
Ја сакам тесни кореанки, Ким не го сакам....иначе не идам. Ако можат комунистиве тоа да го обезбедат и гарантираат одиме.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.273
Поени од реакции
781
Се распрашав малку како ние како Македонци можеме како туристи да ја посетиме Северна Кореја. Испадна 2 000 евра по човек за една недела сосе авионски превоз преку Москва.

Значи се иде Скопје - Москва па Пјонг Јанг. Во цената се ви е платено кога ќе стигнете таму. И смештај и храна и посета на значајни места.
КОј е ЗА да Одиме
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.536
Веројатно е офтопик ама некако кога ја видов темава ми текна на ова:


Ги бива и за пречек луѓето... :)

dajte im olimpijada na ovie... koe otvaranje bi bilo :)

moze podobro ne, ke mora site zlatni medalji unapred da im se dodelat na niv inace strelanje ne im bega lol
 

Kajgana Shop

На врв Bottom