Лубриканти, користите ли?

Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Јас редовно : не дека сакам ами дека морам!!! :toe: А вие? Или натурално сте подмазани?

Николај, Николај:party3:
Вазељином подмазај! :party3:
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
До сега не ми требало све било на природна база подмачкано. :) Иако како што си кажа за анален секс дефинитивно мора да се користи нешто екстра подмачкување, освен ако не е природно поширока па да нема потреба од такво нешто ама и тогаш е сумљиво/проблематично. Правиме муабет за без кондом, а за со кондом си колку толку вештачки подмачкан. :)
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
Абе види до сега немам користено ама кога би користел би користел вазелин
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ако не е подмачкано природно, нема потреба од измачување понатаму, така да не, не сум и најверојатно нема да користам.:vozbud:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
При вагинален секс нема потреба од лубриканти. При анален си треба вазелин, и си користиме.
 
Член од
1 февруари 2006
Мислења
380
Поени од реакции
17
e jebi ga strumiks
i ja i malata se podmackuvame za anal
sto se mora ne e tesko
:)))))
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Не користам мазива, бидејки на девојка до сега со мене не и се случило да не навлажни, а бидејки не ”обичам” анал затоа и не користам лубриканти
 

OrTacE

мангуп
Член од
28 мај 2006
Мислења
628
Поени од реакции
5
asterix_m напиша:
Не користам мазива, бидејки на девојка до сега со мене не и се случило да не навлажни, а бидејки не ”обичам” анал затоа и не користам лубриканти
да не се повторуваме се е кажано, исто ко да го натерав asterix_m да каже за мене :pos2:
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
asterix_m напиша:
Не користам мазива, бидејки на девојка до сега со мене не и се случило да не навлажни, а бидејки не ”обичам” анал затоа и не користам лубриканти
Лубрикантите не се ексклузивитет за анал : имам другарка чиешто дунде е суво све живо и диво и се кине па дури и кондоми. Е па ти види сеа дали е полезно или не.
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Macedalien напиша:
Лубрикантите не се ексклузивитет за анал : имам другарка чиешто дунде е суво све живо и диво и се кине па дури и кондоми. Е па ти види сеа дали е полезно или не.
како што кажав немам сретнато до сега дунде суво, ако сретнам кажи како лубрикант да си набавам :pos2:
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
U Valijant : gi ima so sekakvi vkusovi i mirisi :pos2:
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Macedalien напиша:
U Valijant : gi ima so sekakvi vkusovi i mirisi :pos2:
Аааааааа, тебе добро ти се познати, кој е нај квалитетен нај познат?
 
A

Auditore

Гостин
Зависи на која, али секогаш си носам еден у јакна.
Без два кондома не излегувај од дома(а и лубрикант, шо знаеш на каква ќе налетиш).
Инаку поретко го користам, речиси никад пошто не практикувам анал али еднаш памтам за сигурно..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom