Лоши Мисли

Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.088
У секој случај не бива да се држи и во себе, а сакале нејќеле шитој се дешаваат па и лоши мисли не се ретки. Арно вели Кралот -спортувај, испразни се, ќе бидеш као бајче. Или иди на утакмица, извикај се. Некому лежи и риболов, тоа исто смирува, копање, средување на нива/градина...има разни начини тие мисли да се анулираат, зависи од личноста што му лежи и што ќе си одбере.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
лоши мисли неам многу и многу.. ептен некад ретко али се справувам со нив.. ке искочам на кафе ке искочан надвор ке се шетам со некој другар/ка... малку позидивен муабет и топ сум~!
 
M

MIL

Гостин
Сум имал лоши мисли кои не ми излегувале од глава за жал...
Но со тек на време поминуваат едноставно ќе најдеш нешто што ќе ти го сврти вниманието и ќе ти помине се :helou:
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Ето у моменто иим лоши мисли...никак да ги искорнам мамата!
 

Марко!

Алфа
Член од
6 февруари 2010
Мислења
272
Поени од реакции
14
Лошите мисли се последица од претрпен стрес.Сега стресот може да биде од различни причини,но во оваа сесија нема да навлегуваме во тоа.

Само вдишете воздух додека не го почувствувате како се одбива од преградите на вашите бели дробови, и не ги увидите алвеолите.

До тука 1/2 завршена.Моментално мозокот ви е исклучен.Сега вклучете го пак на едно зелено копче на вратот, блиску до вената која што е поставена на растојание од 1,4(4) cm од вилицата на 60 степени у десно.

И сега,пак длабоко вдишете и почнуваме:

 

vlaono

счо имат
Член од
27 јуни 2009
Мислења
159
Поени од реакции
7
за учењето се зезав бе не мора да учиш :pos2::pos2: и еден плус совет бркај девојки (ако си машко:icon_roll ) :pipi:


:pos2::pos2: Имам девојка , скоро 9 месеци одиме.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Ме мавет скоро секој ден лоши мисли, но само Господ знае како се справувам.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
На лошите мисли обично им забранувам да ме дружат. Имам многу лесни методи: пуштам комедија за гледање, отварам сајтови во вицеви или готвам. :smir:
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
Нон стоп ме влече само на тоа да мислам а всушност нејќам така да биде.
Па иди на психијатар ако сметаш дека ти треба помош ..
(зашто би пишал на форум ако сметаш дека не ти треба:toe:)
У секој случај , кометнари како овој

Уживам во агонијата на лошите мисли:toe:
не се многу од помош.

...Или луѓево ќе те зезаат со вакви коментари , или пак тие се за лечење... (некој сигурно е , а кој е тоа ??? незнам , јас не сум сигурно )
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Не пробувам да ги избркам, сами си заминуваат.... сериозно, ич не се замарам со тоа, и не ми седат долго.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom