Лоши Мисли

vlaono

счо имат
Член од
27 јуни 2009
Мислења
154
Поени од реакции
6
Како вие ги исфрлате лошите мисли од себе? На пример јас мислам на некои работи лоши кои ми се дешавале за скоро време.Нон стоп ме влече само на тоа да мислам а всушност нејќам така да биде.Како се справувате вие со вашите мисли ?
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.890
Поени од реакции
2.481
се е до психата бре синко :toe: не мили на тоа најди занимација, учи :pos2: и ќе те поминат лошите мисли
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Zameni gi so dobri .. ednostavno ignoriraj gi .. blokiraj gi vo glavata ili zameni gi so drugi sekavanja ..
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
413
Поени од реакции
32
Многу често го слушам тоа „Позитивна мисла, и гајле немаш..“, али некако тешко го постигнувам тоа..
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
nekoj potesko nekoj polesno go postignuva istisnuvanjeto na negativnite misli ...se e do kolku ti e jaka psihata:pipi:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.890
Поени од реакции
2.481
Кај најде бе баш учењето... :pos2::pos2::pos2:
за учењето се зезав бе не мора да учиш :pos2::pos2: и еден плус совет бркај девојки (ако си машко:icon_roll ) :pipi:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.404
Лошите мисли ги бришам со тоа што си повторувам на сама себе, како папагал, се додека не ми се здосади од сама себе - Се ќе биде во ред. На крајот се ќе биде во ред, ако не е во ред - не е крај. И така. Надеж, љубов, насмевка и песна... се ќе биде ок кога -тогаш, макар што некад знаат многу лоши филмови да ми се вртат во глава.
 
M

marsovka

Гостин
Многу често го слушам тоа „Позитивна мисла, и гајле немаш..“, али некако тешко го постигнувам тоа..
значи синко вака иде тоа ... коа се ти е тиње стануваш од компјутер отвараш врата и искачаш надвор се шеташ. Мислиш преразмислуваш за што се бедираш и сваќаш дека е глупост тешка во повеќето случаи, се друго се решава со земање прозак или евентуално самоубиство .
Шала на страна едноставно вклучи некоја весела музика за тресење гз или рандом крш турбофолк песна да се смееш. Шетањето е добар начин и зјапање во зеленило помага и релаксира:)
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
413
Поени од реакции
32
значи синко вака иде тоа ... коа се ти е тиње стануваш од компјутер отвараш врата и искачаш надвор се шеташ. Мислиш преразмислуваш за што се бедираш и сваќаш дека е глупост тешка во повеќето случаи, се друго се решава со земање прозак или евентуално самоубиство .
Шала на страна едноставно вклучи некоја весела музика за тресење гз или рандом крш турбофолк песна да се смееш. Шетањето е добар начин и зјапање во зеленило помага и релаксира:)
Фала марсовке, морам да го испробам ова. :back:
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
277
Фала марсовке, морам да го испробам ова. :back:
Гледај при тресењето на газот, стомакот да ти е празен...да не испадне ем лоша мисла, ем лоша мирис :)
Инаку покрај шетањето, побрзо орфрлање на лошата мисла може да биде шетање со трчање или спортување (спорт одбери сам)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.006
Поени од реакции
7.608
кога иам лоши мисли имам и лоши day dreams...
затоа пуштам мотивирачко филмче или музика и си сањам добри ствари :)
за 2-3 саата скоро ко нов сум :)
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Ја немам лоши мисли. И кога е најлошо, гледам што е тоа што можам да го извлечам а е добро, па макар да е и искуство. Не гледам црно на работите и не се преоптоварувам со лоши мисли.
 
Г

Господ

Гостин
Уживам во агонијата на лошите мисли:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom