Лондон - работа, живот, авантура

Член од
23 декември 2018
Мислења
109
Поени од реакции
264
Kako mozam da dobijam turisticka viza so makedonski pasos, koj tocno moze da mi ja posrede taa rabota? :)
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.808
Поени од реакции
5.058
Член од
24 декември 2017
Мислења
61
Поени од реакции
75
Edno prasanje vo vrska so viza za uk imam izvadeno viza turiaticka sega poocetok na juli mi istekuva dali poradi covid19 situacijava vizata mi se prodolzuva (zosto nemoze da se patuva zatvoreni granici) ili ke mora od novo da vagam ?
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.204
Поени од реакции
998
Edno prasanje vo vrska so viza za uk imam izvadeno viza turiaticka sega poocetok na juli mi istekuva dali poradi covid19 situacijava vizata mi se prodolzuva (zosto nemoze da se patuva zatvoreni granici) ili ke mora od novo da vagam ?
Zavisi kade si momentalno, vo UK znam gi prodolzuvaa ne znam dali seuste vazi ova. Ali ako si vo mk i sakas da ides navamu ondak ke treba nova viza dokolku ti e istecena na denot koga trgnuvas.
 
Член од
24 декември 2017
Мислења
61
Поени од реакции
75
Zavisi kade si momentalno, vo UK znam gi prodolzuvaa ne znam dali seuste vazi ova. Ali ako si vo mk i sakas da ides navamu ondak ke treba nova viza dokolku ti e istecena na denot koga trgnuvas.
da vo mk sum barav na internet vo vrska so covid19 situacijava na home office gov uk ima pisano deka se prodolzuva do 31 juni ako si vo uk , a za nadvor od uk nema nisto pisano ama izgleda ke mora nova da vagam :unsure: :)
 
Член од
14 август 2020
Мислења
7
Поени од реакции
1
hello how can I go in Englan. my mother has Bullgaria Passport, I dont have. Can anyone help me?
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.808
Поени од реакции
5.058
20200820_121213.jpg

Where is your God now, bitches? :D

Конечно, после скоро 9 години, најдов македонска продавница во Лондон. Снабдени се како стандард мкд продавница, има пиво, вино, ракија, мкд грицки, кисела зелка итн... Единствено нешто што не видов е македонско сирење.

West Hampstead, местото се вика Hampstead Food & Drink - 200 West End Ln, West Hampstead, London NW6 1SG
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.786
Поени од реакции
47.811
Прегледај го приврзокот 263237

Where is your God now, bitches? :D

Конечно, после скоро 9 години, најдов македонска продавница во Лондон. Снабдени се како стандард мкд продавница, има пиво, вино, ракија, мкд грицки, кисела зелка итн... Единствено нешто што не видов е македонско сирење.

West Hampstead, местото се вика Hampstead Food & Drink - 200 West End Ln, West Hampstead, London NW6 1SG
cena
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.204
Поени од реакции
998
Прегледај го приврзокот 263237

Where is your God now, bitches? :D

Конечно, после скоро 9 години, најдов македонска продавница во Лондон. Снабдени се како стандард мкд продавница, има пиво, вино, ракија, мкд грицки, кисела зелка итн... Единствено нешто што не видов е македонско сирење.

West Hampstead, местото се вика Hampstead Food & Drink - 200 West End Ln, West Hampstead, London NW6 1SG
Ja znam ovaa uste odamna iako ne sum bil. Slusnav rakijata ja prodavaat poskapo od viski.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.808
Поени од реакции
5.058
Член од
27 октомври 2017
Мислења
207
Поени од реакции
228
Нормално, дали 2-3 шишиња ќе продаде месечно, па колку го кошта транспортот за тоа, па кирија, па па па.. друго е да купуваш виски што на големо се продава во некој магацин на 2 км од продавницата со локални дистрибутери друго е специјално да нарачуваш од 1000 км далеичина
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.204
Поени од реакции
998
Нормално, дали 2-3 шишиња ќе продаде месечно, па колку го кошта транспортот за тоа, па кирија, па па па.. друго е да купуваш виски што на големо се продава во некој магацин на 2 км од продавницата со локални дистрибутери друго е специјално да нарачуваш од 1000 км далеичина
So takva cena ni tolku nema da prodade. Ima lugje sho nosat domasna i ja prodavaat za 10-12 funti i duri do doma ti ja nosat.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.611
Поени од реакции
2.355
Se izvinuvam sto sum von. Temava .... Dali nekoj znae kade se naoga restoranot Vardar vo london i koj go drzi i drzese mislam deka e zatvoren sega
 

Kajgana Shop

На врв Bottom