Лондон - работа, живот, авантура

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.515
Поени од реакции
112
Zdravo, Doibiv bugarski pasos i sakam da emigriram vo London.
Moze li da mi kazete za familijaren covek so dve deca kako e, se naogja rabota?> smeni ensto brexitov?
Jas sum ekonomist, soprugata e medicinska sestra po profesija no ne rabotela po struka?
ali se priznavaat nasive fakulteti?
побрзај поради брегзит
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.515
Поени од реакции
112
веројатно уште еднаш ке го одложат
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.215
Поени од реакции
14.173
Здраво,

поднесов бизнис виза за Англија на 2 години. Арно ама пасошот ми истекува август наредна година, дали тоа ќе биди проблем и причина да ме одбијат?
Ми треба инфо во случај има шанси да ме одбијат за ова за да можам да ја откажам апликацијата и да си побарам рефундација.
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
121
Поени од реакции
198
Здраво , сакам да прашам дали некој познава посредник за наоѓање работа и сместување во англија , имам бугарски пасош , читав дека некој средувал за работа во магацини на амазон , доколку знае нека пише, фала !
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.478
Поени од реакции
13.245
Некој да каже нешто повеќе за Даниела од Скопје,имала агенција која средува за работа во Англија и со македонски пасош?
 
Член од
23 декември 2018
Мислења
109
Поени од реакции
272
Nekoj da spodele informacija, sekako ako ne mu e tesko da odvoe 2 minuti vreme, kako i preku sto e naj bezbedno da se zeme viza so makedonski pasos, i kakvi se sansite, fala odnapred brakja i sestri :)
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.344
Поени од реакции
1.210
Nekoj da spodele informacija, sekako ako ne mu e tesko da odvoe 2 minuti vreme, kako i preku sto e naj bezbedno da se zeme viza so makedonski pasos, i kakvi se sansite, fala odnapred brakja i sestri :)
Imas dve opcii:
1. Ozeni se za anglicanka, makar i stara da e :D
2. Ispod kamion da vlezes u anglija :D
So drugi zborovi rabotna viza so mk pasos epten tesko, osven ako rabotis nesto za sto fali kadar tuka vo anglija.
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
625
Поени од реакции
414
Што се смени со брегзит за граѓани со еу пасоши?
Mislam deka momentalno nisto. Tie sto sme tuka sto imaat za pre settled ili settled status ke sme ok, a mislam deka posle nova godina ke ima pogolemi restrikcii za lugje sto sakaat da dojdat.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.344
Поени од реакции
1.210

Kajgana Shop

На врв Bottom