Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.257
Поени од реакции
78.891
И да освои Левица солиден број на советници уште сега ги гледам трансферите на советници од Дпмне во Сдсм и обратно, ама наше е да им дадеме шанса
Ја ќе гласам за Левица се додека го држат курсот. Кога ќе престанат, тогаш ќе престанам да гласам за нив.
Небитно ми е колкумина други ќе гласаат за нив.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.663
Поени од реакции
7.566
Зошто Струга?
На една анкетата пред некое време која ја ставија овдека имаше статистика од кои региони партиите ја влечат својата подршка. Левица влечеше трет најголем % на подржувачи по регион од ЈугоЗападот после Скопје и Исток. Со оглед кој градови се во Југозападот јас не гледам освен Струга од каде на друго место би влечеле поголем број на подршка. Во тој регион се Охрид, Струга, Кичево, Дебар и Македонски Брод, за Охрид сум доста скептичен дека има каков било капацитет и воопшто револт па остануваат Струга, Кичево, Дебар и Македонски Брод . Од тука ми доаѓа дека во Струга може имаат поголема подршка. Мислам не огромна али сепак над просекот за нив.
 
Последно уредено:
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Screenshot from 2021-07-26 13-00-54.png


За советници ќе гласам за Левица за да има и македонски ДУИ, додека за градоначалник ќе гласам за ДУИ. Посебно ако е Изет Меџити кандидат за Скопје, дефинитивно е градоначалник кој Скопје го заслужува.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.759
Поени од реакции
17.457
Де беше форумов репрезентативен примерок, левица ќе беше на власт :D Ова ти кажува колку нашиве дискусии тука немаат допир со реалноста, која е воглавном вмро-сдс ориентирана.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.325
Де беше форумов репрезентативен примерок, левица ќе беше на власт :D Ова ти кажува колку нашиве дискусии тука немаат допир со реалноста, која е воглавном вмро-сдс ориентирана.
Левица се господари на интернет комуникациите. Млади луѓе, кои се добро присутни на социјални мрежи (и форуми). Резултатот на онлајн анкетите во нивна корист никогаш не ме изненадува, меѓутоа е далеку од репрезентативен примерок :)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.517
После зашто дпне не се бунеле за ништо. Најголемата десничарска партија во државата, "А" не кажа за новиот закон за државјанство.
Што ќе се бунат. Капе ли капе од сите страни...
На поединци во дпне моментално им е подобро и од кога беа на власт.
Ама затоа најголем проблем моментално е Левица и Апасиев. Каква комедија од народ сме ние...


А убедливо најглупото нешто што го имам прочитано во врска со Левица е од господинот трчач на средни патеки: "Вмро е партија 30 години, а левица е партија 2-3 години и колку лаги и манипулации имаат кажано и колку непринципиелности имаат излезено на површина од таа партија толку нема вмро направено во последните 15 години."

 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.284
Поени од реакции
45.757
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.142
Поени од реакции
35.142
Секогаш сум зборел дека на Петре не му е место во СДС со сељачишта од тип на Бочварски и Николовски.
Петре е олицетворение на Скопската елита, на бањатото граџанство и интелектуалата. Ги мрази опиноците од дното на душата, затоа и толку пие, од мака дека не може да ги гледа напикани во неговото мило Скопјенце <3 :D
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.151
Поени од реакции
25.593
После зашто дпне не се бунеле за ништо. Најголемата десничарска партија во државата, "А" не кажа за новиот закон за државјанство.
Што ќе се бунат. Капе ли капе од сите страни...
На поединци во дпне моментално им е подобро и од кога беа на власт.
Ама затоа најголем проблем моментално е Левица и Апасиев. Каква комедија од народ сме ние...


А убедливо најглупото нешто што го имам прочитано во врска со Левица е од господинот трчач на средни патеки: "Вмро е партија 30 години, а левица е партија 2-3 години и колку лаги и манипулации имаат кажано и колку непринципиелности имаат излезено на површина од таа партија толку нема вмро направено во последните 15 години."

Не е заработка, туку обрт. Дури и да е заработка, ако се продал за оваа сума на пари, нека земе некое подебело јаже.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.517
Не е заработка, туку обрт. Дури и да е заработка, ако се продал за оваа сума на пари, нека земе некое подебело јаже.
Не знам, не ја правев јас сликава а и не ми беше тоа поентата. Секако, не е на раб на егзистенција, ниту па плаќа нешто на режимот. А, ако имало пораст во обртот, сигурно има пораст и во заработката.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.151
Поени од реакции
25.593
Не знам, не ја правев јас сликава а и не ми беше тоа поентата. Секако, не е на раб на егзистенција, ниту па плаќа нешто на режимот. А, ако имало пораст во обртот, сигурно има пораст и во заработката.
Види, формално ги продаде хидроцентралите пред години. Не е проблемот на Мицкоски што е корумпиран (бар не големиот), проблемот е што е неспособен.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Не е заработка, туку обрт. Дури и да е заработка, ако се продал за оваа сума на пари, нека земе некое подебело јаже.
Шо би знаечело „оваа сума“? Па оваа сума е миљон евра за 4 години. И тоа пари што ги знаеме, ги глеаме. Па пола држава со 2 раце ќе потпишат.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.257
Поени од реакции
78.891
Не е заработка, туку обрт. Дури и да е заработка, ако се продал за оваа сума на пари, нека земе некое подебело јаже.
Сигурно не е само ова. Али верувам дека има улога и ова.

Далеку од тоа дека курсот на најголема партија у земјава можеш да го насочуваш за милион евра и да го имаш председателот у џеб. Да беше така, до сега многумина ќе платеа. Ја ќе соберев милион евра.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.934
Поени од реакции
17.648
Дека имаат една јака пи*кетина Левица од Струга која беше носител на листата во 5-ката, а богами јака и на вилица нешто слично на Крмов пратеникот.
Абе не ме држи за збор ама мислам дека се заедно со Крмов :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom