Лого Натпревар Награда:250$

Член од
25 мај 2013
Мислења
115
Поени од реакции
68
Натпреварот е организиран од iGamersNetwork нова мрежа во соработка со гејмерските YouTube групации. Дизајнерот со најдобро лого ќе биде награден 250$. (плаќањето е преку paypal)
Во врска со тоа како да аплицирате, погледнете го описот на видеото и се ќе ви стане јасно.

Со среќа (y)
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Натпреварот е организиран од iGamersNetwork нова мрежа во соработка со гејмерските YouTube групации. Дизајнерот со најдобро лого ќе биде награден 250$. (плаќањето е преку paypal)
Во врска со тоа како да аплицирате, погледнете го описот на видеото и се ќе ви стане јасно.

Со среќа (y)

Дај бе друже зошто вакви теми....кажи ми кога прв пат ти ставија интернет 2011крајот ?

Па на секој freelance страница имаш по илјадници вакви натпревари.
 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
http://99designs.com/
Колку сакаш има такви натпревари, ако си добар дизајнер можеш да профитираш.
 
Член од
25 мај 2013
Мислења
115
Поени од реакции
68
Се работи за мои другари од Швајцарија, тој ја покрена мрежава.. Плаќањето може да биде и преку мене јас имам PayPal.. :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.591
http://99designs.com/
Колку сакаш има такви натпревари, ако си добар дизајнер можеш да профитираш.
Тоа, и мнооооооогу среќа ;) However...има доста време, јас би се обиде...за проба пари не земаат...А од каде гаранција дека и воопшто на некого ќе му исплатат? Може комотно да си го земат кое им одговара лого и ништо да не платат, на тој шо им го испратил :D
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Тоа, и мнооооооогу среќа ;) However...има доста време, јас би се обиде...за проба пари не земаат...А од каде гаранција дека и воопшто на некого ќе му исплатат? Може комотно да си го земат кое им одговара лого и ништо да не платат, на тој шо им го испратил :D
Да, Македонски куртони се ова... не лупетај ќе ризикуваат лоша репутација за 250 долари мочани.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom