Лиценциран windows

Член од
29 јуни 2014
Мислења
20.307
Поени од реакции
32.205
не знам што не го напраат бесплатен за обични јузери. Као да речи нешто ќе загубат со тоа. Мас гравел е достапен на гитхаб, сајт кој го има микрософт. Е до толку не се замараат за лиценците за обични јузери.
 

r1ot

I O
Член од
25 април 2023
Мислења
32
Поени од реакции
28
не знам што не го напраат бесплатен за обични јузери. Као да речи нешто ќе загубат со тоа. Мас гравел е достапен на гитхаб, сајт кој го има микрософт. Е до толку не се замараат за лиценците за обични јузери.
Па види ако ти е зборот да е бесплатен за обични user-и, тогаш технички е.. Windows 10 би го имал тој грд watermark десно долу и корисникот би имал ограничување околу одредени settings во главно. Друго колку што памтам од Windows, во win10 друго е без пари околу користење. Windows 8 памтам на моменти при користење или idle ќе се направење буквално симулација на ransomware :D:ROFLMAO: , цел екран виолетов и ќе пишуваше Activate Windows, па требаше да се стисне копче демек во Settings да одиш - па гасиш Settings и си продолжуваш со денот.:ROFLMAO:

TL;DR - Windows, 8 па нагоре МОЖЕ да се користат без лиценца - ако имаш живци.:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
1.503
Поени од реакции
2.391
Se e vo red, ama kako sto napisav pogore, plajcas 200 denai i ne se maltretiras so nisto.
Za taa cena ne vredi ni da se zamaras so ilegalna aktivacija
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
20.307
Поени од реакции
32.205
Па види ако ти е зборот да е бесплатен за обични user-и, тогаш технички е.. Windows 10 би го имал тој грд watermark десно долу и корисникот би имал ограничување околу одредени settings во главно. Друго колку што памтам од Windows, во win10 друго е без пари околу користење. Windows 8 памтам на моменти при користење или idle ќе се направење буквално симулација на ransomware :D:ROFLMAO: , цел екран виолетов и ќе пишуваше Activate Windows, па требаше да се стисне копче демек во Settings да одиш - па гасиш Settings и си продолжуваш со денот.:ROFLMAO:

TL;DR - Windows, 8 па нагоре МОЖЕ да се користат без лиценца - ако имаш живци.:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
ја немам живци и се префрлив на Линукс Убунту и сега не се замарам со лиценци. Башка и со апдејти немам мака, многу ме нервираа тие ствари на виндовсот. Едино би се вратил назад ако ми треба некој софтвер.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.436
Поени од реакции
2.415
ја немам живци и се префрлив на Линукс Убунту и сега не се замарам со лиценци. Башка и со апдејти немам мака, многу ме нервираа тие ствари на виндовсот. Едино би се вратил назад ако ми треба некој софтвер.
Па имаш еден куп активатори за виндовс на интернет, плус упдејтите можеш да ги искучиш. Јас така функционирам со години.
 

r1ot

I O
Член од
25 април 2023
Мислења
32
Поени од реакции
28
Se e vo red, ama kako sto napisav pogore, plajcas 200 denai i ne se maltretiras so nisto.
Za taa cena ne vredi ni da se zamaras so ilegalna aktivacija
Абе добро сеа друже, секој со свој стил на крајот од денот нели? :) Си постојат начини различни, ама тука најпознат начин си е... Се знае кој, дури и по сервис за компјутери се користи тука и никој не го боли. Менталитет!
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
1.503
Поени од реакции
2.391
Абе добро сеа друже, секој со свој стил на крајот од денот нели? :) Си постојат начини различни, ама тука најпознат начин си е... Се знае кој, дури и по сервис за компјутери се користи тука и никој не го боли. Менталитет!
Abe se mi e jasno i ne go tvrdam sprotivnoto. Deckoto so laptopot si prasa za Licenciran softwer i za nego mi bese muabetot.
A kako funktcionira vo pola svet ni e jasno na site.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
71
Поени од реакции
45
За активација само е потребно ова:

пишете следната команда во PowerShell (како Админ)

irm https://massgrave.dev/get | iex


Изберете перманентна активација и завршена работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom