Лифт во зграда, заеднички проблем

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.128
Поени од реакции
9.570
Јас имам проблем со стока која пуши цигари во лифт и се надевам прва прилика кога ќе ја фатам има да ја тепам толку многу што ќе се откаже од пушење.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
11.134
Поени од реакции
18.008
Јас имам проблем со стока која пуши цигари во лифт и се надевам прва прилика кога ќе ја фатам има да ја тепам толку многу што ќе се откаже од пушење.

... има разни таленти кои во лифт свешто прават, посебно кога ќе ја наведнат главата од досада па од уста ќе пушти пљукајнца како езеро, да се згади човек да влезе во лифт,

ice_screenshot_20210920-142005.jpeg

... затоа ќе си поставите камера за надзор, една пред влез, една во ходникот кај лифтот и една во самиот лифт од тие најпрости преку Нет што можеш да ги следи куќниот совет, ќе залепите налепница дека има контролиран видео надзор од куќен совет и тоа,


не дека нема тој да не пуши, тој просто ја „чува цигарата“ за во лифт, само ќе се засрами од сите станари ако му замерат јавно!

ice_screenshot_20210920-142301.jpeg
ice_screenshot_20210920-142336.jpeg


што ќутек добила жената со дете во лифт што го замолила човекот да не пуши во лифт,
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.055
Поени од реакции
10.784
Проблем е што според дирекција за заштита на лични податоци, забрането било снимање во лифт, соблекувална, санитарен објект и слично. Плус треба некој елаборат/акт. Веројатно може да те тужи.

Sent from my 4047X using Tapatalk
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
11.134
Поени од реакции
18.008
Проблем е што според дирекција за заштита на лични податоци, забрането било снимање во лифт, соблекувална, санитарен објект и слично. Плус треба некој елаборат/акт. Веројатно може да те тужи.
...јас мислам дека не е проблем, куќен совет побарува и добива дозвола соодветното лице лиценциран за активностите на тој куќен совет т.е.председателот на куќен совет да го врши тој видео надзор кој по потреба се снима и се чува во архива доколку има некоја ситуација!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom