Литија

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.691
Поени од реакции
9.528
Bog ne sozdal nas kako najdraga tvorba,ziva slovesna,zatoa covekot gospodari nad se drugo vo prirodata,no toa neznaci deka nie mozeme da pravime sto sakame,i da se zamislivame bogovi,Zar lebot e pogolem od pekarot,ili kukata od majstorot sto ja napravil.Problemot e sto nie ne si go znaeme mestoto vo ovoj svet. Site sto se ogresile pred Boga zasluzeno Bog gi kaznuva,ima mnogu primeri zapisani vo Biblijata,kako i toa kako treba da se zivee Bogougodno, samo treba vnimatelno da se cita i razbere.
Take e i do den denes,samo zaradi Bozjata mnogumilostivot i dolgotrpelivost seuste ziveeme.Gospod ne ceka,treba samo da se pokaeme i ja prizname nasite grevovi pred Boga.Nie treba da go napravime prviot cekor,za drugoto ke se pogrizi Gospod
Vo red e duso, se te razbiram, no aj eden sovet da ti dadam...Procitaj ja biblijata uste ednas ubavo:)
 
Член од
26 април 2020
Мислења
53
Поени од реакции
73
Fala na sovetot,istoto vazi i za Vas.Gospod koj go gleda i toa sto e sokrieno dlaboko vo nas ke mu dade sekomu spored delata.Slava mu za sve
 
Член од
3 април 2020
Мислења
905
Поени од реакции
508
Bog ne sozdal nas kako najdraga tvorba,ziva slovesna,zatoa covekot gospodari nad se drugo vo prirodata,no toa neznaci deka nie mozeme da pravime sto sakame,i da se zamislivame bogovi,Zar lebot e pogolem od pekarot,ili kukata od majstorot sto ja napravil.Problemot e sto nie ne si go znaeme mestoto vo ovoj svet. Site sto se ogresile pred Boga zasluzeno Bog gi kaznuva,ima mnogu primeri zapisani vo Biblijata,kako i toa kako treba da se zivee Bogougodno, samo treba vnimatelno da se cita i razbere.
Take e i do den denes,samo zaradi Bozjata mnogumilostivot i dolgotrpelivost seuste ziveeme.Gospod ne ceka,treba samo da se pokaeme i ja prizname nasite grevovi pred Boga.Nie treba da go napravime prviot cekor,za drugoto ke se pogrizi Gospod
Бог е милостив и не казнува.Самите луѓе со своите постапки се доведуваат до таа “казна“
 
Член од
26 април 2020
Мислења
53
Поени од реакции
73
Бог е милостив и не казнува.Самите луѓе со своите постапки се доведуваат до таа “казна“
Tocno,Za sve sto ni se slucuva samite sme vinovni.No sepak casata na Bozliot gnev veke e prepolna.Gospod e dolgotrpeliv i mnogumilostiv no isto tolku i Praveden vo Svojot Sud.Slava mu za sve.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.623
Поени од реакции
11.657
Имаше „литии“ сега? Да шетаат со икони низ град? Немаше ништо на вести, на тв...
Или јас сум пропуштил или не било толку интересно без короната да се прикаже колку „храбри и верни“ се луѓето, со вера над болестите? :coffee:
 

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
992
Поени од реакции
2.765
Имаше „литии“ сега? Да шетаат со икони низ град? Немаше ништо на вести, на тв...
Или јас сум пропуштил или не било толку интересно без короната да се прикаже колку „храбри и верни“ се луѓето, со вера над болестите? :coffee:
Има само изгледа ти не си во тек
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.623
Поени од реакции
11.657
Има само изгледа ти не си во тек
Каде има и зошто нема инфо за да помине човек да види што како се случува-
Нема на вестите, можеби затоа не сум во тек.... н
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.691
Поени од реакции
9.528
Каде има и зошто нема инфо за да помине човек да види што како се случува-
Нема на вестите, можеби затоа не сум во тек.... н
Пред еден месец Хепта, касниш малку повеќе:pos:
 
  • Хаха
Reactions: alf

Kajgana Shop

На врв Bottom