Литванија - Maкедонија | 05.09, четврток 21 часот |

Статус
Затворена за нови мислења.

Charon

Нинџа
Член од
31 октомври 2010
Мислења
428
Поени од реакции
1.104
Доколку продолжи Гечевски со 20 минути во просек во игра, постои огромен ризик да се повреди. Самарџиски едноставно мора да игра повеќе, со надеж дека нешто ќе направи.

А за тимот, немаме ниско подвижно крило и тоа ни е најголем проблем, со оглед дека Брчков не влегува во игра, а Ѓуроски џабе и да влезе.

лани во аба лига просек 26 минути му беше

http://www.abaliga.com/player/505/Todor_Gecevski
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Мамата да им ја ебам како ме накурчија вчера... :mad::mad: Ќе ти се плукнам и у Црна Гора, и у судии и у аватари и у се. Пукни си аватар Македонија и гризај бе. ЌЕ ИМ ЈА ДУПНЕМЕ ГЛАВАТА!!! ВАМОС МКД
 
Член од
19 јуни 2012
Мислења
404
Поени од реакции
417
Мамата да им ја ебам како ме накурчија вчера... :mad::mad: Ќе ти се плукнам и у Црна Гора, и у судии и у аватари и у се. Пукни си аватар Македонија и гризај бе. ЌЕ ИМ ЈА ДУПНЕМЕ ГЛАВАТА!!! ВАМОС МКД
ohh, the irony :(
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
NO !!!

Kielza, одма! Со останатите 11 ќе излеземе на крај!
Ќути ти, прати како ќе изгазиме вечер, заеби го Клеиза, исклучувачка техничка ќе добие тој, без мозок е. :sneaky:
Овој Фотос па лајк му стаил на УрбанСамурај хахахахаха Не ми замеравајте, тоа Вамос ми стана ко дел од речникот. :D
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Можда е шпекулација, али сеа прочитав дека еден од судиите вечер што суди е Грк. :icon_mrgr: Се очекува дозата на пцовки да се збогати вечерва...:pos:
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Кој беше овде што имаше профилна слика од црна гора знамето ставено, ако изгуби црна гора сеа одма менувај и стави србија знамето таман за утре сигурни да сме :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
^ Мислам дека рано е за такво инфо со судиите, но worth to mention е дека вчера обезбедувањето не ги пуштало во сала навивачите кои го имале старото знаме со вергината.

Невозможно е колку јако лоби имаат Грциве у ФИБА значи. Прво со забрана на името, па знамето наше го немало во салата до пред мечот, на крај и ова.

Не дупат како сакаат, но нели, не е битно тоа, добрососедски односи, остануваме конструктивни итд...
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
реално литванциве се класа нас над, ке не издоминирет под кош, имет мн побрзи и по агилни играчи... пролаз даље ке бараме против останатите екипи, тешко вечерва
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Штом драгонскај отвори тема тепаме, и тоа на големо ќе ги тепаме. И да, идеме понатака :)
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Не е тешко,ко можеше таму да ги тепаме кога беа на домашен терен и со појак состав зш вечерва да не сомелат?
Можеби ќе изгубиме нно не треба така да се предаваме.Србија ги сомели вчера,ако сакаме да поминиме група мора да одиме на победа во сите мечеви и без одкажување.Мене ме плаши одбраната,ептен тапа беше вчера.До полувреме примевме 40 поени.На минатото европско го постигнавме тоа што го постигнавме заради одбраната...Со ваква игра во одбрана немаме шанси да поминеме група.И самарџиски мора да засили малце да не пичкари и ко на балет да е појден.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom