Литванија - Maкедонија | 05.09, четврток 21 часот |

Статус
Затворена за нови мислења.

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ај со ладна глава малку...

Со Црна Гора натпреварот го загубивме заради одбраната. Лошо, многу лошо, непрепознатливо за нас. Дубијевиќ и Вучевиќ ни ја рушеа одбраната премногу лесно. Иако не се глеа тоа по поените нивни, сепак очигледно беше колку проблеми прават при пик н ролот на Црна Гора, нашиве се понашаа ко пијани, не успеваа лесно да се ослободат по центарските блокови, катастрофална координација. До душа и многуте лични на почетокот придонесоа за тоа.

Во напад игравме пак обратно од нашите очекувања, надпросечно! 50% шут од поле за нас е фантазија! Иако без некои воиграни акции, индивидуалните способности на Бо, Дамјан и Владо не извадија до крај! Тројцата феноменални!

Владо 10 поени и 5 асистенции, тимот неспоредливо посигурно делува со него на терен. Единствена негатива од неговото присуство на терен ја имаме во дефанзива, мислам дека затоа и Пипан игра со Бо на плеј и близнаците. Инаку, нападите со Владо ни се многу поорганизирани.

Бо класика, милина ти е да го гледаш, и како се бори и какви кросовери им прави! Ги вадеше од патики 2-3 пати денеска. Цар!

Дамјан ме изненади најпријатно! Од Војдан очекувам добри партии али колку е Дамјан напреднат, секоја чест! :cuc: Денеска имаше лудило од партија: 19 поени, 5 скока, 3 асистенции, 2 украдени топки, 77% шут! Статистика каква што имаат врвни европски крила!

Огромен проблем, ни е што немаме константен напаѓачки центар, а ни крилен-центар (четворка). Гече, секоја чест, не ни мислам да очекувам повеќе од него. На 36 и со толку скршеници на себе има сеуште добар придонес во тимот. Пеџа е приказна за себе, иако дефанзивно беше добар денеска, во напад, шта речи? Перо и Станко се дефанзивци. Они може да прикажат по една две вонсериски партии на првенстово во напад. Но и во одбрана денеска беа под ниво, Станко го уништија со ЧЕТИРИТЕ лични во прва четвртина.

Значи, во напад играта ќе ни се основа на Бо, но овојпат близнаците можат многу да помогнат, а и Владо ми изгледа посигурен од 2011! Тоа ме радува, што во напад сме подобрени, но тоа не треба да влијае со толкав голем импакт врз играта во одбрана ко што беше денеска. Затоа што одбраната е таа што можеш константно да ја држиш, шутот може да те изневери!

Со Литванија утре, ќе биде претешко. Има многу финеси за поправање, но ќе биде тешко и на психолошки план. Победа денеска ќе ни отвореше многу врати! Сеа ќе треба да проработи менталитетот! :)

И сеа приметив дека у погрешна тема сум го пишал постов, fuck that shit.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Ако дадеме појче кошови од литванија, големи ни се шансите да победеме

Па зависи од судиите.Денес дадовме повеќе кошови али сепак изгубивме.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
И сеа кој испадна крив, Бранко? Ве читам по фејсбуци и кајгани и ја маде ставам дека не можете уште толку да се издиференцирате. Чудно, Македонецот од се успева да најде начин да се пљука, кољи, да еби мајки, шајки... Али своите.

Остај те тој филм. Литванија не чека ко млада невеста.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Па зависи од судиите.Денес дадовме повеќе кошови али сепак изгубивме.

Да имаше некоја Hall of Fame за постови и најдобри реплицирања, овој пост ќе одеше таму дефинитивно! :cuc:

Туку ја стаив и во другата тема, еве и овде, да служи за мотивација...



Кога добро ќе размислиш ептен се поклопува со “Шо ги е*ам, ќе ги куцам“ :icon_mrgr:

Нејќу да мислам, нејќу да прогнозирам, ептен ми е страв...
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Да имаше некоја Hall of Fame за постови и најдобри реплицирања, овој пост ќе одеше таму дефинитивно! :cuc:

Туку ја стаив и во другата тема, еве и овде, да служи за мотивација...



Кога добро ќе размислиш ептен се поклопува со “Шо ги е*ам, ќе ги куцам“ :icon_mrgr:

Нејќу да мислам, нејќу да прогнозирам, ептен ми е страв...
и успат ова...

670508.jpg

:D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.253
Да си пробаме со проверени ствари, може ќе фати мајата:

Заборавив ова во првиот пост да го ставам, ама ајде здравје понатака, а ваљда и без тоа ќе победиме
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
Ма нека иде све у три лепе пичке материне ми се одгледа и кошарка и се
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Литванците играат up tempo кошарка. Да му ја отсечиме брзата транзиција, да му го скратиме процентот за 3, имаме и те како шанса за победа. Ако добро ги зачуваме Клеиза и Калниетис, се ќе биде полесно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Литванците играат up tempo кошарка. Да му ја отсечиме брзата транзиција, да му го скратиме процентот за 3, имаме и те како шанса за победа. Ако добро ги зачуваме Клеиза и Калниетис, се ќе биде полесно.
и јас приметив прееска тоа, имаат многу брза транзиција од одбрана во напад, нашиве се малце ко теретни возила за таа работа, ме плаши тој факт :oops:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom