Листа на теретани (локација, цени, рецензии)

Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.091
Поени од реакции
2.145
Епа си бркаат одбрана клиентела, т.е таканаречен „џет сет“ и луѓе кои сакаат да се чаламат.

Како што ја полнат Синерџи, така ќе биде и со оваа, ќе склучат договори со фирми за пониска цена, и сите среќни и задоволни.
Пример во претходната компанија имав 30-50% попуст за во Синерџи во зависност од пакетот, фирмата тоа си го промовираше како нивен успех (демек гледај што избоксувавме), а овие со пренапумпаната цена пак беа во ќар.
Јас додека работев во една фирма со потврда нивна не плаќав теретана воопшто, тие си плаќаа.
Ама не беше од МК газди нормално.

Битно им беше вработените да се физички активни и да имаат помалку повреди и боловања ради тоа.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.082
Во Русија теретаната знае некој како е со цени?
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
361
Поени од реакции
792
Значи само во Скопјево ги дигнаа цените и ај што ги покачија туку ги покачија не за 100 туку за 200 денари.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
Значи само во Скопјево ги дигнаа цените и ај што ги покачија туку ги покачија не за 100 туку за 200 денари.
Оти да не дигнат, гледаат дека колку и да поскапуваат, пак се полни.
Прв пат почнав да вежбам во Скопје во 2010 година, од тогаш цените се дуплирани. На почеток вежбав во Гладијатор (600 денари, па ја дигна 700), во Кузман исто вежбав како студент 900 денари за студенти, во Дом на АРМ мислам беше околу 800 денари, Флекс Автокоманда плаќав 3 месеци за 1500...Сега испод 1200 нема ниту рандом теретана, малку ако иди на ред е над 2000ки.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.153
Не бе, струја, вода, даноци, курци, палци ќе се покачуват вртоглаво, а газдите ќе држат исти цени и ќе работат во минус за вие да им се лигавите на справите по 2 саати секој ден. Нормално дека ќе зголемат цени…
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
Не бе, струја, вода, даноци, курци, палци ќе се покачуват вртоглаво, а газдите ќе држат исти цени и ќе работат во минус за вие да им се лигавите на справите по 2 саати секој ден. Нормално дека ќе зголемат цени…
Легитимно е да си поскапат, никој не вика дека не треба, ама далеку од тоа дека оперативните трошоци за 10 години се дигнати за 100-200%.
Воглавно поскапуваат оти има интерес, кај сврти се за тоа се прави муабет, секој втор голта протеини и го тепаат некои фитнес филмови, дечурлана уште носот не знае да си го избрише влегува да вежба.
За Скопје има дури и мал број на теретани, особено средна класа теретани(„полуксузни“ има повеќе од што треба).
 
Член од
20 февруари 2021
Мислења
62
Поени од реакции
28
Jazhevo go zemav zavcera zosho mislev deka e podobro od ova doma eftinovo sho go imam ama vcera go probav i ne mi odgovara ,go prodavam 600den.Ke ja slikav i smetkata deka e novo kupeno ama sum ja frlil. Vo poraka ako e nekoj zainteresiran.
 

Attachments

Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
Здраво, сакам да прашам дали познавате некоја теретана во Скопје каде се плаќа колку пати идеш(На Пр. 30 одења 2000 денари) имаше таква опција во Магнус минатата година сега не знам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom