Листа на македонски сајтови за огласи (30+)

Член од
10 септември 2014
Мислења
144
Поени од реакции
91
Таа веб страна треба да се одржува и ако е голема посетеноста се големи трошоците за сервери и слични ствари. Од таа причина сајтот мора да остварува некаков профит за да нуди услуга на ниво. Ти бараш некој да фрла по 100ици евра месечно за сајтот како добротворна организација :)
Токму таму треба да го бара својот интерес...со бесплатните услуги да има големата посетеност. А големата посетеност носи голем интерес за банери и реклами преку кои ќе си го остварува својот профит. Ама мене повеке ми се чини дека во прашање е лакомоста за пари. Па и овие други неколку страни што се наведени во оваа тема а нудат бесплатни услуги имаат трошоци за одржување...потребно е само ние како муштерии да се определиме за една или две подобри и да им направиме поголема посетеност и тоа да си го наплатат ама со надеж дека ќе продолжат да бидат бесплатни во делот на услугите кон муштериите.
 
Член од
25 март 2021
Мислења
5
Поени од реакции
1
www.mojprostor.mk - Бесплатен огласник

Почитувани, ова е мојот нов сајт за огласување. Кој има време да направи еден review и да ми каже што му се доапаѓа, а што не, би му бил благодарен. Иначе, сајтот е бесплатен за регистрација и дозволува бесплатно 60 огласи во рок од 365 дена кои истите се зголемуваат за уште 60 во секоја наредна година. Останатите цени се ставени со цел да можат да го покријат одржувањето на сајтот и годишниот закуп на домен и хостинг, ова е втора година како што сам го финансирам. Цените можам да ги корегирам и да ги намалам доколку мислите дека се прескапи за нашите услови. Исто така ме интересира дали некој знае или може да ми помогне како би го промовирал сајтот за поголема посетеност? Однапред ви благодарам!
 
Последно уредено:
Член од
8 октомври 2009
Мислења
677
Поени од реакции
296
www.mojprostor.mk - Бесплатен огласник

Почитувани, ова е мојот нов сајт за огласување. Кој има време да направи еден review и да ми каже што му се доапаѓа, а што не, би му бил благодарен. Иначе, сајтот е бесплатен за регистрација и дозволува бесплатно 60 огласи во рок од 365 дена кои истите се зголемуваат за уште 60 во секоја наредна година. Останатите цени се ставени со цел да можат да го покријат одржувањето на сајтот и годишниот закуп на домен и хостинг, ова е втора година како што сам го финансирам. Цените можам да ги корегирам и да ги намалам доколку мислите дека се прескапи за нашите услови. Исто така ме интересира дали некој знае или може да ми помогне како би го промовирал сајтот за поголема посетеност? Однапред ви благодарам!
Мислам дека треба да ставиш опција за обновување на огласите со што ќе имаш поголема посетеност од тие што огласуваат.
Автоматски споено мислење:

Огласник на весникот Слободен Печат

 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
677
Поени од реакции
296
Член од
3 февруари 2022
Мислења
2
Поени од реакции
1
Широк спектар на станови, куќи и деловни објекти за изнајмување и продажба во Скопје.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom