Линукс интернет кафе

Член од
22 јули 2010
Мислења
15
Поени од реакции
1
Вака, сакам да отворам интернет кафе со компјутери под линукс систем. Кој систем ми го препорачувате и која програма за контрола врз компјутерите на кои ќе бидат клиентите ?

* Не барам мислење за тоа што ќе биде и дали се исплаќа туку само она што е наведено погоре
 
С

сашенко

Гостин
Вака, сакам да отворам интернет кафе со компјутери под линукс систем. Кој систем ми го препорачувате и која програма за контрола врз компјутерите на кои ќе бидат клиентите ?

* Не барам мислење за тоа што ќе биде и дали се исплаќа туку само она што е наведено погоре
Еве одма ке ти пишав за тоа што не сакаше, како да ти препорачаме кога не знаеме што ке биде?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.020
Поени од реакции
2.513
Вака, сакам да отворам интернет кафе со компјутери под линукс систем. Кој систем ми го препорачувате и која програма за контрола врз компјутерите на кои ќе бидат клиентите ?

* Не барам мислење за тоа што ќе биде и дали се исплаќа туку само она што е наведено погоре
не бараш мислење ама морам да споделам дека нема леб веке у интернет кафе... чист пример ке ти дадам сетнет 2 во аеродром пропадна работеше со загуба цела година а имаше 100 компјутери 2 вип соби 2 соби со Плејстејшн 3 и све и свашта... :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
15
Поени од реакции
1

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.999
Поени од реакции
7.599
А ова италк, знам дека го користат во училиштата. Дали програмата е флексибилна, односно дали ќе можам да дозолувам акаунти и да менувам LOCK слика на клиент компјутерите ?
Програма за линукс е.
Би требало да е ебано флексибилна.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
15
Поени од реакции
1
Програма за линукс е.
Би требало да е ебано флексибилна.
Флексибилна за тој шо знај да работи линукс, а јас знам само да инсталирам линукс и некој програми на него. Другото, тешко..
 
V

Vollstandig

Гостин
Зошто ти е линукс, инсталирај си виндоус 7ка , стави му Deep Freeze и немаш проблеми со него.
А незнам шо ти текнало инт. кафе, еден час нет = 20 денари е ,како ти се исплаќа не ми е јасно..
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.892
Поени од реакции
905
Зошто ти е линукс, инсталирај си виндоус 7ка , стави му Deep Freeze и немаш проблеми со него.
А незнам шо ти текнало инт. кафе, еден час нет = 20 денари е ,како ти се исплаќа не ми е јасно..
Според законот треба во секое интернет кафе да има легален софтвер..шо тоа е еднакво на 100 и нешо евричи ...
 
С

сашенко

Гостин
Според законот треба во секое интернет кафе да има легален софтвер..шо тоа е еднакво на 100 и нешо евричи ...
Му се исплати.А ако стави линкус и никој не доаѓа?Вака интернет кафе ама и некоја игрица и деца ке доаѓаат за кантер или wow да играат.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
15
Поени од реакции
1
Незнам како да ви објаснам бе луѓе, не ми е важно вашето мислење дали тоа ќе се исплати или не. Овде јас прашвам луѓе кои се искусни во линукс и кои знаат да ми одговорат на прашањето, а доколку не знаете. Ве молам воздржете се од коментар, бидејќи ни малку не ми е од помош тоа. И аман некој нека кажи програма, оти се пребарав и никако неможам да најдам линукс базирана. Поточно некоја што ќе работи на убунту или кде, сеедно. Линукс само да е базирано.
 
На врв Bottom