Лименки пиво (Колекција)

Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.515
Поени од реакции
1.697
Собира ли некој или познавате ли некој што собира лименки пиво?
Имам околу четириесетина лименки различни од повеќе земји. Не сум сеуште некој забеган колекционер, купувам онака од мерак, кога одам некаде или во маркет кога ќе начекам пиво што го нема кај нас :)
Од кои земји имате лименки, која лименка ви е најинтересна, кое пиво ви е најубаво?
Не најдов ваква тема, имаше некоја тема слична, но таа е само за енергетски пијалоци :D
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
Како дете за време на СФРЈ кога немаше лименки собирав,а кога искочи првата југословенска лименка наполнета со пиво престанав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom