Ликови од серии кои ве нервираат

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Пред некое време гледав една епизода од една серија и ме напна еден од ликовите, па ме инспирираше да ја отворам темава. :ROFLMAO: Сигурно во досегашното гледање на серии, имало по некој лик кој ви одел на нерви, ве живцирал, ве нервирал или ви бил антипатичен само со појавата.

Прашањето кој лик највеќе ве нервира и зошто? Со што придонел да ве нервира? Однесувањето, постапките, самиот карактер?

Дали ви се случило да ви се допаѓа одреден лик и карактерот на ликот, па потоа како што прогресирала серијата да почне да ве нервира?

И на порталот Кајгана пред некое време имаше ваква листа, па може да ја погледнете и листата да ве инспирира да ви текне. :)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Можеби тргам од една серија која ми оди толку многу на живци, што вртоглаво се искачува на листата на најомразени парчиња филмска и сериска уметност.

Chuck Bass, 16 годишен tuxedo-wearing spoiled little rich bitch на кого најјакиот цитат му е "I'm Chuck Bass". Да ви доловам подобро, на фејсбук би изгледало вака:
"I'm Chuck Bass"
- Chuck Bass



Едноставно ми оди на живци таа препотентност и невозможни стајлинзи и дијалози за толку млади ликови, посебно за дотичниот, кој пази, во пилот епизодата, направил обид за силување на две особи, но и покрај тоа, жените фанови најдуваат lovable елемент во него кој го прави толку привлечен и посебен, да го изејш со заби. Не знам дали има врска со парите, али можи ќе да е до тоа.

Беше многу поприкладен во Californication како хомосексуалец.

П.С И за Blair важи горе-долу истото, а е лик-инспирација за девојките во пубертет. Врати се Миа Колучи!
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Можеби тргам од една серија која ми оди толку многу на живци, што вртоглаво се искачува на листата на најомразени парчиња филмска и сериска уметност.

Chuck Bass, 16 годишен tuxedo-wearing spoiled little rich bitch на кого најјакиот цитат му е "I'm Chuck Bass". Да ви доловам подобро, на фејсбук би изгледало вака:
"I'm Chuck Bass"
- Chuck Bass



Да му го вратиш фризот на Patrick Jane, СМЕСТА!

Едноставно ми оди на живци таа препотентност и невозможни стајлинзи и дијалози за толку млади ликови, посебно за дотичниот, кој пази, во пилот епизодата, направил обид за силување на две особи, но и покрај тоа, жените фанови најдуваат lovable елемент во него кој го прави толку привлечен и посебен, да го изејш со заби. Не знам дали има врска со парите, али можи ќе да е до тоа.

Беше многу поприкладен во Californication како хомосексуалец.
Noob, тогаш не го сакаа, ама од ко се истрижа..................
 
D

dystopian

Гостин




Vampiron me nervira zosto kako prvo lici na Justin Bieber a kako vtoro samo negovoto odnesuvanje me tera da povratam. Tipot mi se cini deka e moldiran spored fantaziite na 13 godisni devojcinja. Bljak.

Skajler, i ona mi e odvratna kako pojava. Razbiram deka treba da sum na nejzina strana so ogled na toa sto mazot i e psihopat/narkodiler arno ama ednostavno ne ja mozam, ja zamraziv uste vo prva sezona koga mu se nakurci na Jesse - My brother in law is a DEA agent. :mad:

Sto se odnesuva do lik koj na pocetok go mrazev do koska no potoa go zasakav zosto e grade A bullshitter, Klej Dejvis!

:cuc:
 
К

Кики.

Гостин
Најсвежа нервоза ми е од Луис во Suits. Не можам да го поднесам, чуден ми е, лигав - што знам, не го можам. :sick:
Моментално не ми текнува на некој друг што така ме вади од кожа како гореспоменатиот.
images.jpg
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
1. Rose - Two and a Half Men
Мене женскава толку многу знаеше да ми биде напорна, тоа е страшно нешто. Имаше по некој јак момент со неа, ама 90% беа напорни работите што ги правеше.

2. Jake Bohm - Touch
Кај е серијата страшно мутава на моменти и досадна, малиов ја прави да биде толку многу напорна, а па уште кога ќе ми текне дека цела серија е всушност базирана на тоа што он го прави:facepalm:
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Едвард Воглер во првата сезона на Хаус, и добро што беше само една сезона.


Антипатичен со цел и дејствување спротивно од сите во болницата. Ликот беше претставен добро, не дека ја направи серијата да изгледа лошо ама мене(а верувам и многу други) ме нервираше многу.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270
Па ова е лесно... :D не гледам серии по ТВ, но кога и да вртев по каналите и да го видев детево, се лигавеше :place: Има ли воопшто некое дејство во филмов ?



...а и сите останати облечени во сари
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Craig Feldspar (Malcolm in the middle) - поим за стока.



Gregory House - органски не можам да го сварам типот и поради него никогаш не ја загледав серијата. Понашај нула ! Сум видел арогантност и умисленост, ама неговиот лик е за метак у чело.



Цела четворка од ТББТ. Почнав да ги гледам од понеделникот на МТВ, ама веќе почнаа да ми бодат очи. Сите се благо ретардирани и на големо socially awkward, посебно Шелдон.

 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не оставајте само слики, значи објаснете кој е ликот, од која серија е и зошто ве нервира? Не сите членови по слика можат да познаат за што и како се работи.
Вакви постови само со слики, без никакво објаснување - од сега па натаму, ќе бидат избришани.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Не ми се верува дека го заборавив преходно.....

Не дека ја гледам серијава ама малиов како појава е напорен, а па и тој шо го сихронизира се надополнува со појавата на овој:tapp:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Овој Кореецот од Prison Break, сакав да го убијам. Поантипатична, поцинична и погрда фаца здравје.



И типкава од House M.D. ми идеше на нерви заради пискавиот глас.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom