Лига на шампиони 2011/12

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Не го мешајте Вардар во темава, Вардар си има успеси свои.

А за Металург што да се каже се надминаа следна недела спектакл со Хамбург!!!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Браво дечки, конечно ми се исполни желбата да гледам натпревар кој последните две-три минути ќе го гледам без срце да ме стега и притисок да ми се крева.:icon_mrgr:

Дарко Станиќ - шта речи, коју поруку послати? Како што реков и претходно - немам коментар, најдобар ракометен голман кој досега го имам видено.

Козлина и Марковиќ беа одлични - браво! Посебно во второ полувреме Марковиќ се отвори. (y)
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
немој молим те остај ги нека си лечат комплекси со тимови како Црвена Ѕвезда. поздрав до мојот омилен пациент :) си зне он!
Хмммммммм ние сме комплексашите,а вие нас и кога тепате во ЛШ не можете од уста да не извадите. Хејтери искомплексирани,живеат за тоа некој да го надмине резултатски Вардар во Европа........
:D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.659
Кај е Сајбер? :D
Пишав јас што мислев за утакмицата :D
Мислев дека ќе изгубат затоа и ја уплатив двојче. Со Констанца мислев ќе тепаат ја ставив двојче и изгубија.
Контра ми идат да ги ебам :icon_mrgr:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Дај олабавете малце, претпоставувам дека сите сме тука да му дадеме подршка на Металург у Лш, без разлика дали некој е навивач на Вардар, Металург, или трета екипа.
Мене лично Вардар ми е екипа која ја осеќам као по блиска од Металург, али успесиве годинава на Металург и те како ме прават горд, и те како ме радуваат.
 
P

PewDiePie

Гостин
Дарко Станиќ - шта речи, коју поруку послати?
Шта речи коју послуку порати ? :D

Дај бе вардарци вонземаљци и останати навивачи не се провоцирајте меѓу себе аман. Радувајте се,што ако не е Вардар на местото на Металург ?
Важно е Македонија да има успешен спорт.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.659
Дај олабавете малце, претпоставувам дека сите сме тука да му дадеме подршка на Металург у Лш, без разлика дали некој е навивач на Вардар, Металург, или трета екипа.
Мене лично Вардар ми е екипа која ја осеќам као по блиска од Металург, али успесиве годинава на Металург и те како ме прават горд, и те како ме радуваат.
Навика е веќе ова, ако некој фан на Вардар спомне дека Металург во ракомет или Работнички во фудбал имал лесни противници во Европа, по дифолт е најголем хејтер, и сите после тоа навиваат за овиен клубови па кога ќе победат место да се радуваат на тоа, они пишуваат ПУШИ ВАРДАР :icon_mrgr:
Треба да се остане реален во некои ситуации.
Метлург годинава има голем напредок во Европа ама тоа многу се должи на лесната група, исто како што лани Вардар играше полуфинале во КПК купот, во голема мера ради противниците кои беа на раб на банкрот ;)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.899
Без разлика кој е тимот што не претставува во Европа, секогаш ќе ја има поддршката.. дали Вардар, Металург( Тутунски Комбинат, Повардарие.:D )
Сеа реално, малце мака им е на навивачите на Вардар за тоа што Металург нижи успеси во Европа, ама ривалството е големо во последните неколку години, и реално е тоа да се очекува.. мислам неможи никој друг да ме убедува дека не е така, секој би сакал да го види својот тим на ова место :)

Али не треба да се делиме за овакви работи, без разлика што е клубско натпреварување. Не требаше ни да спомени воопшто Боби за Вардар во оваа тема.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Навика е веќе ова, ако некој фан на Вардар спомне дека Металург во ракомет или Работнички во фудбал имал лесни противници во Европа, по дифолт е најголем хејтер, и сите после тоа навиваат за овиен клубови па кога ќе победат место да се радуваат на тоа, они пишуваат ПУШИ ВАРДАР :icon_mrgr:
Треба да се остане реален во некои ситуации.
Метлург годинава има голем напредок во Европа ама тоа многу се должи на лесната група, исто како што лани Вардар играше полуфинале во КПК купот, во голема мера ради противниците кои беа на раб на банкрот ;)
А Загреб бе брат, и тој е горе-долу тука со Металург и пак е втор во група.Ваљда не е и неговата лесна.Може е најлесна ама Металург станува сила, да имаше среќа на крајот со овие нерешените глупави, сега Борис ќе гореше за прво место.
Знаеме сите дека имаше среќа со ждрепката немора ти да нагласуваш во секој пост, па после нелутисе ако ви ставаат такви прекари.:D
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А бе разбирам ривалство и се, ама мислам дека треба истото да биде заборавено кога македонски тим игра интернационални натпревари. Секоја победа на интернационален натпревар е успех за македонскиот спорт воопшто. Е сега, на домашно првенство е веќе друго. :icon_mrgr:
Апсурдни ми се луѓето кои на интернационални натпревари каде игра македонски тим навиваат за спротивниот тим. Има еден пример, иако е за фудбал, ќе го кажам. Познавам еден човек, кој кога играа Работнички - Ливерпул, навиваше за Ливерпул, затоа што бил за Вардар и не ги поднесувал Работнички. И сеа што да му кажеш? Може и јас не ги сакам Работнички како тим, ама штом играат интернационален натпревар значи се македонски тим и ќе ги поддржувам.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Навика е веќе ова, ако некој фан на Вардар спомне дека Металург во ракомет или Работнички во фудбал имал лесни противници во Европа, по дифолт е најголем хејтер, и сите после тоа навиваат за овиен клубови па кога ќе победат место да се радуваат на тоа, они пишуваат ПУШИ ВАРДАР :icon_mrgr:
Треба да се остане реален во некои ситуации.
Метлург годинава има голем напредок во Европа ама тоа многу се должи на лесната група, исто како што лани Вардар играше полуфинале во КПК купот, во голема мера ради противниците кои беа на раб на банкрот ;)
1. Јасно ми е тоа. :)

2. Металург сезонава е најдобриот од кога почна да расте, реално имаат добра екипа,види само какво засилување добија во Станиќ, а дека имаа среќа со групата... тоа да.
Само мисла дека у никој случај не треба да им се минимизира супехот заради далеку полесната група во однос на другите. :)

Искрено, незнам баш дали Вардар во овој момент ќе беше на второ место у оваа група, а дека ќе имаше шанси да влезе у Топ 16, тоа да, иако тоа не е муабет за тука.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Без разлика кој е тимот што не претставува во Европа, секогаш ќе ја има поддршката.. дали Вардар, Металург( Тутунски Комбинат, Повардарие.:D )
Сеа реално, малце мака им е на навивачите на Вардар за тоа што Металург нижи успеси во Европа, ама ривалството е големо во последните неколку години, и реално е тоа да се очекува.. мислам неможи никој друг да ме убедува дека не е така, секој би сакал да го види својот тим на ова место :)

Али не треба да се делиме за овакви работи, без разлика што е клубско натпреварување. Не требаше ни да спомени воопшто Боби за Вардар во оваа тема.
За ова може си у право ама па и ние не сме толку без успеси лани полуфинале си игравме додека овие испаднаа мислам дека уште 2 коло како ние сега што испаднавме
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom