Лига на шампиони 2011/12

Статус
Затворена за нови мислења.
M

Mario Gómez

Гостин
Како и да е, тоа што 7000-8000 билети се распродадоа за 3 сати покажува дека ракометот е у подем, и дека треба да продолжиме да инвестираме и го форсираме како спорт број еден кај нас. И секако тоа значи и поголема сала, што е можно поскоро.

А за навивањето немора да мрчите толку. Подобро нешто да се пее, и да се свири кога напаѓа противниот отколку као у запад да маваш со тие балоните и да викаш. THW, THW!!!
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.011
Поени од реакции
52.171
Ај ова што зборите ок само не претерувајте не може и 6000 да бидат и "навивачи" на вакви мечеви, ако ништо друго се знае дека Македонија ја има најбучната и најемотивна публика можеби во светот такада тоа не држи многу во успесиве :icon_mrgr:
И нормално е кога има успех да има огромна побарувачка и да доаѓаат луѓе буквално од секаде и што ретко се на мечеви, затоа постојат навивачки групи и за домашни првенства.
океј тоа, бучни сме, нема замерка, но глупо е, многу е глупо да идеш со шал/дрес од Македонија на натпревар на Металург/Вардар. Барем ко беше Кометал не беше така, си направија една солидна химна и тоа се пееше, и се скандираше „Кометал Ѓорче...“

Од навивачки аспект, ситуацијава со Металург, моментално е циркус. Можеби ќе се среди, ако останат константни...

А тој спикерот што им е у сала... незнам... неам коментар, ми идеше да му викнам на Козлина „Плесни му ја на спикерон топката у фаца“...
 
Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
океј тоа, бучни сме, нема замерка, но глупо е, многу е глупо да идеш со шал/дрес од Македонија на натпревар на Металург/Вардар. Барем ко беше Кометал не беше така, си направија една солидна химна и тоа се пееше, и се скандираше „Кометал Ѓорче...“

Од навивачки аспект, ситуацијава со Металург, моментално е циркус. Можеби ќе се среди, ако останат константни...

А тој спикерот што им е у сала... незнам... неам коментар, ми идеше да му викнам на Козлина „Плесни му ја на спикерон топката у фаца“...
нема врска ова. И Кометал и Металург се иста приказна. Или на Кометал не му беше химна Македонско девојче пред и после секоја утакмица? Дури за во финалето вториот пат, се направи Кометал шампионе (мо`е и за првото , не се секјавам сега, извини), а и не беше нешто популарна во скандирање. Иста судбина ќе има и оваа на Металург. Единствени клубови кои третирале клубска атмосфера на ракометен меч се Вардар и Пелистер. Само тогаш имало искрена спонтана навивачка атмосфера, другото било или сосема маалски или вештачки направео, да не речам купено. Ама да не се лажеме, тоа се чувствува.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.221
Поени од реакции
1.471
ЕХФ: Металург - Загреб е меч на колото и ќе оди на Еуроспорт

Металург доби допис од Европската ракометна федерација (ЕХФ), во кој стои дека натпреварот помеѓу Металург и Загреб во ЛШ е прогласен за дуел на колото. Тоа значи дека овој меч ќе се пренесува во живо на Еуроспорт со коментар и на англиски јазик. Овој натпревар ќе го пренесуваат сите ТВ-куќи што имаат откупено ТВ-права за ЛШ. Тоа е уште едно признание за македонскиот првак и за неговите резултати. За идната недела, пак, за меч на колото е прогласен реванш-дуелот помеѓу Барселона и Монпелје на 25 март.

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=38121132347&id=22&prilog=0&setIzdanie=22525
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
10.855
Поени од реакции
6.570
Да не продава некој карти што нема да оди ?
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.396
Поени од реакции
13.549
Дечки имам едно прашање.....во недела првпат ке одам во Борис Трајковски и имам карти од 250 денари т.е. на м7 м8 м9 и м16...гледам дека се зад едниот гол ДАЛИ ГЛЕТКАТА Е ДОБРА????
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.150
Поени од реакции
42.974
Дечки имам едно прашање.....во недела првпат ке одам во Борис Трајковски и имам карти од 250 денари т.е. на м7 м8 м9 и м16...гледам дека се зад едниот гол ДАЛИ ГЛЕТКАТА Е ДОБРА????
Добра е глетката друже, од сите места во салата :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.238
Поени од реакции
3.597
Дечки имам едно прашање.....во недела првпат ке одам во Борис Трајковски и имам карти од 250 денари т.е. на м7 м8 м9 и м16...гледам дека се зад едниот гол ДАЛИ ГЛЕТКАТА Е ДОБРА????
Ама ова е доле позади гол, така? :) Не сум бил никогаш на тој дел, али сигурно не е лошо :)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
884
Не е лошо од таму сум гледала кошарка, фино се гледа кога нападот е од таа страна но не е најсјајно кога ќе бидат на другиот гол во случајов, нема голема прегледност дека доле е, од повисоките места во горниот блог подобро се гледа. И има мрежа нели па се надевам само дека нема да пречи таа. Спрема цената на другите карти јас не би дала 250 денари за тоа место.

Јас си земав од 100че, 6ти блок. Минатиот пат на Хамбург бев блок 12 и не ми се допаѓаше многу местото.
Ухууу одвај чекам да ги смачкаме идната недела, не се фер Загреб, ги замразив периодов и сакам да го кркаат на велико.
А и се надевам дека ќе има глупи претпродавачи пред сала, па дај боже полицијата да реагира и да ги санкционира сите, а Металург мора да донесе одлука да ограничи број на купени карти по лице.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
5.808
Поени од реакции
4.549
Дечки имам едно прашање.....во недела првпат ке одам во Борис Трајковски и имам карти од 250 денари т.е. на м7 м8 м9 и м16...гледам дека се зад едниот гол ДАЛИ ГЛЕТКАТА Е ДОБРА????
Најлошите карти си ги земал според мене.Кај 250 денари се,па уште и ништо не можеш ко што треба да гледаш.........
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.396
Поени од реакции
13.549
Најлошите карти си ги земал според мене.Кај 250 денари се,па уште и ништо не можеш ко што треба да гледаш.........[/quoteДругар мој ги купи, во 2 и 15 нигде немаше од 200 ден само од 250 и 400....
 
B

BooBojan

Гостин
А добро место ли е М4,6ти ред 19,20,21,22,23 седиште?
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
319
Поени од реакции
56
Како прашувате дали е добар овој блок, дали е добар оној блок имам чуство дека пола и повеќе што ке одат на Металург ова ќе им биде прв гледан натпревар во салата Борис Трајковски. Значи уште еднаш се потврдува нешишаното правило дека вистинските љубители на спортот оние кој највеќе заслужуваат пред најважните натпревари не можат да дојдат до карта и најчесто овие натпревари ги гледат луге кој се спортски неписмени.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.502
Како прашувате дали е добар овој блок, дали е добар оној блок имам чуство дека пола и повеќе што ке одат на Металург ова ќе им биде прв гледан натпревар во салата Борис Трајковски. Значи уште еднаш се потврдува нешишаното правило дека вистинските љубители на спортот оние кој највеќе заслужуваат пред најважните натпревари не можат да дојдат до карта и најчесто овие натпревари ги гледат луге кој се спортски неписмени.
Зашто ако некој немал прилика досега да оди во БТ е спортски неписмен, ај бе не мели многу, гледај си работа...:tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom