Лига на шампиони - Сезона 2018/19

Член од
31 јануари 2014
Мислења
381
Поени од реакции
1.077
Дејвис ги збуни во второ со сите можни и неможни ротации во поставата, менуваше и по 5 играчи во напад, Деки бој второ го одигра во напад како десно крило... Му текна на време да го седне Штербик на клупа.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
Спасија дупе. Не ја гледав цела поинтересно ми е РНЛ - Кил, што беше фората со Деки на десно крило?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
381
Поени од реакции
1.077
Само Дејвис знае, мада Деки солидно одговори, му намести цепелин на Штрлек, еден гол од влез како втор пикер и еден промашен шут од таа позиција.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Јас исто гледав делови од Веспрем - Монпелје, многу пресврти. Штета што не изгуби Веспрем, кој патем е клуб кој највеќе го мразам. Овој Миклер наводно го трампаа, а две утакмици по ред на крај ги вади. Штербик не брани во голема форма сезонава засега.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
Само Дејвис знае, мада Деки солидно одговори, му намести цепелин на Штрлек, еден гол од влез како втор пикер и еден промашен шут од таа позиција.
Веројатно се случило нешто со Гајиќ па бил принуден да импровизира. Маргуч е уште од почетокот на сезонава во аут.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Кај мажите очекувани резултати ова коло, освен Веспрем кој уште еднаш покажа дека сезонава се во страшна криза, нема меч да немаат страшен пад во играта.
Да се среќни шо тепаа на мускули во Мешков и Монпеље, инаку ни група нема да поминат ( и сега не се најсигурни ).
Монпеље, резил.
Можеби неочекувано Спортинг изгуби од Татран, но Словаците покажаа дека не се за фрлање.
Сеуште не ми е јасно како изгуби Татран дома од онаа смешна екипа на Медведи.
Да ја тепаа таа утакмица сеа веќе ќе беа во бараж.
Металург, конечно.
Пик Сегед машки се држеше, многу јак отпор дадоа, така се игра на гости.
Кај ДЕВОЈКЕ.
ЧЕ СЕ МЕ Букурешт.
Кои гревчиња, за жалење се овие.
Каква екипа имаат за џабе, 2 порази во 4 меча, вчера како аматерки делуваа.
И уште еден меч ми остави "впечаток".
Будучност-Мец.
Леле, леле, мизерен ракомет.
17 ( седумнаесет ) минути во второ Мец не даде гол, хаха, мизерен ракомет од двете екипи, макар и за женски стандарди, трагикомедија.
Страшен пад во квалитет има во женскиот ракомет, посебно оваа сезона, страшен пад на квалитет.
Само Ѓер е класа, се друго неколку празни места па останатите.
Будучност, Ларвик, не се ни бледа сенка од времето.
ЦСМ, имаат уште многу да учат, далеку се, можат да тепаат со било кого, да изгубат од секого.
Исто и со Ростов Дон, луда екипа.
Данкињите, и кај нив страшен пад во квалитет.
ФТЦ се движи во нагорна линија, и Битингајм и Кристианстад, другите стагнираат.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.801
Поени од реакции
15.719
1. Barcelona 6 5 0 1 204:163 10 +41

2. Rhein-Neckar 7 5 0 2 229:207 10 +22

3. Vardar 6 5 0 1 173:155 10 + 18
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Nantes 23-27 Motor
18.11.2018 17:00

????
Јас ги гледав последните 20 мин. Киро играше во напад, не беше лош, имаше асистенции. Во последниот напад имаше избрзан шут, ама тоа пошто мораше, јасно беше дека ќе изгубат, пробуваше ептен брз гол да даде. Подобри беа Мотор, цел натпревар водеа. И минатото коло беше нерешено. Дома играа 30-30. Интересно, Скрејн исто изгуби дома од Сегед, сега во гости цело време водеше. На крај Сегед запна, ја реков готово ќе победат овие, поведоа, ама на крај се врати Скјерн и изедначи. Во последниот напад, Македа даде гол, али јасно беше дека свирна прво сирената.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Медведи-Татран 38-26:pos:.
Кога го видов резултатот си реков дека почнале од ЕХФ да ги водат резултатите во стилот на НБА лигата.
12 разлика Медведи со Татран, ма дај:D.
А Татран ги тепа Силкеборг во гости:D,Спортинг, Бешикташ.
И сеа губат како Македонија од Грција, ај шо изгубија (и дома изгубија), ама со толкава разлика,
Шта речи, симптоматичен резултат.
Треба едно специјално јавно обвинителство да се оформи за ЕХФ резултати.:eek:, ќе имаат доста работа.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.564
Поени од реакции
13.894
Барса не се нормални, 42 гола на Киелце во гости (y). Во просек даваат по 34 гола. Знаев дека ќе се јаки годинава, но ова досега е над очекувањата, многу добро ги имаат склопено коцките на секоја позиција, прејак ракомет играат.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
https://www.facebook.com/1338618629486165/posts/2372181042796580/

Монпеље, дебакл од сезона.
Душички:вонзем:, кошмар им се случува, шампиони ли се, лузери ли се?
Од викенд од соништата во Келн до последно место во група:pos:.
Каков гол им укуца Кринц:cuc:, од никаков агол.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.701
Поени од реакции
5.620
Настрана голот овој Кринц каков талент е 18 години има само а решава утакмици во ЛШ,го гледав и против Веспрем кога играа, искина малиот 8 комада денес исто опасен е, вистинска ѕвезда во доаѓање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom