Лига на Шампиони 2020/2021 Групна фаза

Член од
12 март 2009
Мислења
14.579
Поени од реакции
9.343
Иако многу утакмици не се одиграа, лигата почна...Убедлив Фленсбург, пријатно изненади Мешков со ПСГ во групата А, а во групата Б изненадување е победата на Нант над Кил...
има уште многу да се игра, најнеизвесно е со датумите и одложените утакмици кој ќе се натрупаат..

Има и додатна неизвесност на секоја утакмица, дали бидејќи се игра без публика или нешто друго е ќе видиме...
 
На врв Bottom