Лига на Шампиони 2016/17

Ќе ИДЕ ли Вардар у Келн бе пеер?


  • Вкупно гласачи
    61
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ima li sansi cudovo da se izgleda na plostad utre??? Ke bide prejako!
Не мора ни на плоштад да биде. Ги отвораш вратите на Јане, пушташ утакмицата на екранот над терен и ете ти заедничко гледање. Сите про екипи така прават...
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.821
Поени од реакции
15.921
Пропаднат Металург има поспособна управа од овие лигушите што се во Вардар.
Клубот ти игра историски финале, овие никакво инфо немаат.
Тоа требаше уште синоќа да се објави дека ќе се организира заедничко гледање или воопшто ќе нема.
Пред сала или во сала како и да е.. Ама јебига..
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.245
Поени од реакции
19.467
Страшни текми вчера,и едната и другата,како и се очекуваше,неизвесни до самиот крај,премногу се израмнети сите 4 екипи за така лесно некој да победи.
Веспрем очекувано покажа заби,салам ќотече им удрија во одбрана,оската Терзиќ-Шуч-Сулиќ:sakasuste:на ниво,фалеше многу малку да го здрват ултрабогатиот ПСЖ,реално фалеа бековите.
Посебно Илиќ,се изгуби кутри Илиќ,очаен,непрепознатлив,го стопија,Веспрем се одржуваше благодарение на Мате Лекај во прво,која промена на правец ја има,страшно нешто,многу опасен играч,а многу потценет,исто и Палмарсон искина,какви асистенции,ауууу:aplauz:,страшен играч е Арон,машина.ако има желба за игра нема маж шо ќе го задржи,не е овај за оваа екипа,и во Кил беше така,тука се се врти околу Илиќ и Наџ,во Кил беше во сенка на Јиха,малку и повредите го закочија,асистенциите до пикерите беа за учебници,посебно до Благотиншек во второ.
Париз на мускули вчера,пикерите затворени,освен тие два брзи гола на Јеспер Нилсен во второ ништо не видовме од едно од најјаките оружја на ПСЖ,таа конекција беше отсечена,ама се извадија на тие индивидуални квалитети на бековите,пред се преку Нарцис кој му ја ОДЗЕДЕ НЕВИНОСТА НА АНДРЕАС НИЛСОН,го изработи во сите можни правци,каде бе Нилсон против Нарцис,немој даме јебеше,тука мораше да оди со Сулиќ,не само Нарцис,и Хансен доста лесно се справуваше со кославиот.
И секако тие голови на Римили во второ,и на Хансен во прво,се друго беше рандом,насила,непрепознатлив стил на игра на ПЕСЕЖЕ,Карабатакот како да не постоеше,освен неколку блесоци,но ете Тити и тој мал примен број на голови ги извадија на крај,иначе тешко ќе се провлечеа,Веспрем доста јако загриза.
Тити добар на гол,кога тој брани има игра и во одбрана,доста чкрипеа на средина,се изнаиграа пикерите на Веспрем,е сеа далитаа промаја во одбрана беше заради тој квалитет на Лекај и Палмарсон или некоја свесна тактика на Нока да излегува на бековите и да се остави повеќе простор за пикерите.
Најверојатно и денес така ќе играат,со оглед на тоа што пикерите се реално најслабиот дел од тимот на Вардар.
Како и да е,ПСЖ со сите тие звезди во тимот е речиси невозможно да го изолираш,едноставно не знаеш од каде ќе те нападнат,најслаба страна на ПСЖ е ако ги одведеш во тесна завршница,тогаш одат чисто индивидуално да решаваат,па со добар голман,јака одбрана можно е да се спречат.
Вардар заслужено,нема шо,Барса реално како шо и се очекуваше немаше нешто ново да понуди,се покажа дека Де Варгас е клучот во одбрана,и Киро во напд.
Тие слаби точки во напад излегоа на површина,како шо и мислев,НИГЕРИТЕ,пресолена минутажа добија,а доста топки поебаа,ама мораше да ги игра Чави Пасквал,таа е екипата,кога ќе видиш дека Раул Ентрериос има 36 комада,плус е безопасен кон гол кога се работи за шутеви од дистанца,единствено Киро беше опасноста,крилата како да не постоеја,Брадата само еден отпадок собра и даде гол од пикер,3 пенали и толку беше,Глувчето ништо не напрај,немаше ни игра за него,освен неколку удари од тешки позиции шо проба да закуца.
Со таква игра,без контри,без течност,без брза транзиција не ја барај Барса,иако дадоа неколку лесни гола,Вардар од друга страна освен една полуконтра на Македа ништо не закуца на лесен начин,се беше позициона игра.
Премногу минутажа добија Жалуз и Мем,а реално двата заедно да ги споиш не добиваш ни еден просечен технички поткован бек,повеќе технички грешки ќе направат отколку удари кон го,настрана ова,играта еден на еден им е слаба страна,плус немаат смисол за пас до пикер или крила,едноставно еднонасочни играчи,гледаат само кога и како да ја акнат топката и тоа е,за разлика од нив Нгесан е НИГЕР СО УМ,даде неколку добри голови.
Тоа е,и со таква игра успеаа да се одржат,пред се благодарение на Де Варгас кој ги држеше во игра,и многуте грешки на Вардар,пред се во прво полувреме.
Ќе видиме наредна сезона како ќе изгледаат,без Киро сигурно нема да се ни налик на ова шо беа досега,едноставно повеќе од пола напад беше Киро за нив,топки до крила,посебно до пикер,единствено Доленец ако се прилагоди брзо,иначе Мем има уште леб за лапање,сепак млад е уште дечко со најглупата фризура на цел турнир.
За Вардар шта речи?
Тешки нозе на почеток,но при крај на прво,и пред се во завршницата европка игра,пред се Циндриќ,Хобитот сам ја тепа Барса,3 гола во последните 5 минути+еден изнуден седмерец,свеста им ја зеде на Сораиндо и Морос,двата најдобри централни дефазивци во Барса,страшен напредок има Хобитот,неверојатен играч,многу опасен стил на игра има,страшен физикус,како ШИФОЊЕРче е некое(шо би рекол Зоранче Видара),брз,доста има поработено на брзината и на движењето,за разлика од времето кога играше за господинот Левче Китевски кога имаше доста поголема килажа,и многу потешко играше,сеа како од гума е,затоа е многу тежок за чување,кога имаш околу 100 кила,а само 185см и такво движење многу тешко е да те чува некој.
Исто и Душебаев,искина детево,страшен играч,промена на правецмтехника,интелегенција,се во едно,искина,баш кај шо беше најгусто,сите 7 комада кој од кој потежок.
И Борозан нормално,5 комада во првите 15 минути,после го стигна заморот,требаше да го изротира малку Раул со Дедото,доста се троши суртукот,а богами и доста ќотек изеде,ама и крепи батина и ќотече,може денес ќе испука Дедото:D,кој лик е ова,најсмешен ми е,кога го гледам мрза ме фаќа:pipi:
И Чупиќ страшен,ги отепа со пеналите,посебно Борко,а и тој пенал на Де Варгас во второ.
Дибиров кутриот не се виде,очаен,исто како да не беше присутен,додуша и никој не го есапеше во второ,не се ни состави со топката Талибанецот.
Штербик,стар пес,ШТА РЕЧИ ЗА ЊЕГА,ОВАЈЈЈЈЈ,ОВАЈЈЈЈЈ
Да не го тупам,денес ако Вардар изигра колективно добра одбрана,посебно да нема промаја при тие еден на еден дуел игри на Нарцис и Карабатакот,и секако шутевите од надвор на Хансен и Ремили има шанса,другите зависат од овие 4ца,и секако можеби најклучен момент е дуелот на најдобрите голмани во последните 15ина години во светскиот ракомет.
Од тренерски аспект по мое Вардар е во предност,Раул версус Нока,нема дилема овде,иако титулите говорат спротивно.
Нока на германски ги држи тајмаутите,уствари му пренесува на Карабатакот а овај преведува шо да се игра:pos:,ами за така и јас ќе сум тренер на оние играчи.:icon_lol:
Ќе видиме,многу фактори се во игра
Голманскиот деул
Колку ПСЖ ќе дозволи игра за техничарите во Вардар како Циндриќ,Алекс,Карачич,
Дали Борозан ќе успее да пробива против Степанчик и некој од Карабатаците
Како ќе успеат пикерите на Вардар да го намалат тој товар од плеќите на бековите,а ќе мора да проработат.
И секако БЕКОВИТЕ НА ПЕ СЕ ЖЕ
,тука е клучот,ова е ударната сила,не е ниту Уве,тактиката на Нока е таа,СЕ ПО СРЕДИНА,па ко преживи причаче.
Интересно ќе е во секој случај,според мене ПСЖ има блага предност и мислам дека ќе успее на крај да се радува,но видечемо,домашниот есап на пазар не излегува.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.253
Поени од реакции
5.032
Браво за Вардар, очекувано и заслужено !

За првата текма Веспрем - ПСЖ
Нека му го испушат парижаните еднаш на Начевски и Николов за она судење :cenzura:
Наче крвта да ти ја ебам, те чакам Битола да ти спејам се по список од жена до деца, татко и дедо! Свинче едно, шо судење е она бе, 65-35 беше судењето во корист на ПСЖ, дека имаат играчи и пол не мора да значи дека мора да играат и финале...
Па со нормално судење јас сигурен сум дека Веспрем ќе победеше !
Очекував тежок меч со малку голови и победа на ПеСеЖе од 1 до 2 гола и се така испадна, ама ептен го тупеа судиите ! Нападите на ПСЖ под ПАСИВЕН напад имаа дури и по 8 додавања, шо е ова бе !?!? Ќе ја вртиме дури не дадат гол ?
МОРЕ АЈДЕ ТАМУ СИКТЕР 6 додавања дозволени, одат на фаул и како од нула да му броеја додавања Наче и Николов, море одземи му топка и нека ја вртат пак после!
ОНА ВЧЕРА НЕ ЛИЧЕШЕ НА ПСЖ ! Првото имаше чисто исклучување на Хансен, овај го остави во игра кога напрај пенал, пропуст напрај и за Степанчиќ каде не го исклучи, таму второто негде дури му дадоја 2 минути на Хансен. Нападите на ПСЖ беа продолжени за плус 20тина секунди за разлика на оние на Веспрем !
Штета за Веспрем, НАЈЈАКА ОДБРАНА ВО СВЕТОТ ИМААТ ОВИЕ ЛУДАЦИТЕ :cuc: ТЕРЗИЌ-СУЛУЌ МАЈКАТА МУ ЈА ЕБАЈА :pos::pos: :uzi::uzi::uzi:
За големата борба во одбраната во Веспрем говорат и дресовите на браќата Карабатиќи и на Нарцис каде одма попуштија, се искинаја :ROFLMAO:
Чекаја на Наџ кој му беше прва виолина, Момир Илиќ потфрли тоталка, Ласло да има простор за игра е многу опасен, иначе е многу бавен на чекор, таа му е една финта ако помини, помини и е опасен. На спротивната страна му остаја простор за игра на Хансен, а кога тој гледа таква шанса ја искористува до максимум :sekcza:


Вардар-Барселона, на оваа текма незаслужено ќе беше ако Барселона победеше во таа инфаркт завршница.
Борозан прво искина :pistoldz: Второто заспа....
Циндриќ со голот на крај МОТМ, незнаел а ? :ojeaa:
Каков напредок во кариерата има овој секоја чест, ќе си земам право на збор да кажам дека е во топ3 средни бекој, каква машинерија е :bravobe: На финта 1 на 1 од патики ги вади сите....
Чупиќ непогрешлив, мирна рака и за пенали и на тој лобот шо му го швркна на Варгас :aplauz:
Душебаев за последни утакмици во Вардар искина и тој, колку само тешки голој даде, браво. Незнам дали вгодина ќе ви биди исто на десен бек Душабаев не е исто со КриштоФАНС :D
Лазаров покажа дека е КРАЛ по својата професија :cuc::cuc::cuc:
Во второ полувреме Барса, резултатски се држеше само по заслуга на Кирил Лазаров !
Голманите приказна за себе, големината на Штербик, овај колку постар, толку подобар :cuc: и од другата страна идниот владетел меѓу стативите Перес де Варгас какви рефлекси има овој :bravobe:


За денешните утакмици:

Веспрем-Барселона, овде се е можно, очекувам многу пресврти резултатски, ќе има борба за таа бронза, ако Веспрем изигра како вчера со ПСЖ, таква одбрана и да го има расположен Илиќ денес тие се во предност, ако психички потфрлат денес после вчерашната утакмица, тоа знај да го искористи Барса, така да овде отворени се шансите за двете екипи, шо би рекол мојот сограѓанин MUST SEE :D

FINAL PSG - VARDAR

Овде се знај, кој тим колку тежи и какви играчи има :D
Ама сепак финале е, една утакмица, во финале има фаворит само на хартија !
Ептен се изнервирав вчера педерски шо помина ПСЖ, зато сакам денес да ги згазат ! Да ви ебам тие ДАМИТЕ ИЗ ПАРИЗА :drk:

Успех за Вардар прво беше самото учество на фајнал фор, после победата над Барселона и влезот во финале ова е и повеќе од успех.[DOUBLEPOST=1496581951][/DOUBLEPOST]Ете го легендата Југослав Костовски :D
Најавува пренос на Веспрем-Барселона во 15:10h, со зборот "ДОБРА ВЕЧЕР И ОД МЕНЕ" :pos::pos::pos:
Еххх Југо, Југо те држи вискито од вчера :D
 
Последно уредено:

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Нока со средновековната „Пикер лево“ тактика, омилената на Номче Мојсовски на крај ќе исапдне дека може да му направи проблеми на Вардар само ради тоа што Вардар на некои утакмици УЖАСНО го брани пикерот.

Вчера беше така, Шипжак многу пати остана сам на зицер, среќа Штербик одбрани. Тоа ќе биде главната опасност за Вардар. Ако изиграат ко со Фленсбург одбрана, за другото не е страшно, другата игра на ПСЖ е на сила и индивидуалност. Разликата од Барса е тоа што овие имаат тројца бомбардери кои во секој момент се опасни, за разлика од Барса каде Кире беше издвоен. Овој Нарцис игра ко у втора младост му ебам забите страгајлии раздвоени.

Треба да се надеваме дека и Омејер нема да се повампири и пред се тоа што е најважно да го немаш со ПСЖ - технички грешки. Грешка во напад против Карабатиќ ти е 99% гол од полуконтра. Боље нека ги пука Борозан у облаци отколку да им паѓа од раце ко вчера неколку пати. :D
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.253
Поени од реакции
5.032
Колку одбрани имаше Боре Кивата за Барса до 20та минута можи да ми кажи некој? :) После голман бил од репрезентативен калибар :pos::pos::pos:
Море мрш таму, да ти ебам мустакот грд :icon_mrgr:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Пропаднат Металург има поспособна управа од овие лигушите што се во Вардар.
Клубот ти игра историски финале, овие никакво инфо немаат.
Тоа требаше уште синоќа да се објави дека ќе се организира заедничко гледање или воопшто ќе нема.
Пред сала или во сала како и да е.. Ама јебига..
Која управа, собрани 15 души зимај плата, клати врата (да, овие прво земаат па клатат, бетер :Р ), рандом од салана да изберат 10 души и да им кажат со овие пари организирајте настани за фанови се кладам подобро ќе биде. А и од тие 15 души сите на чартер за Келн качени, нема лабаво.

Сериозна сум, добра сума плаќам ако некој успее да ми објасни од што се состои работата во Вардар на Црвенкоска и Марко Барбакан.
 
Член од
21 јуни 2013
Мислења
39
Поени од реакции
43
Здраво дечки, може да ми дадете линк каде можам да го гледам финалето?
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Strim za natprevarot ve molam.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.025
Поени од реакции
36.155
Селски Перо Антич хоштаплер
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Овој на Арена вика за Тимур ... погледајте колико је брз Кирил Лазаров..:pos::pos:[DOUBLEPOST=1496593842][/DOUBLEPOST]Пу да ви ебам матер,безвезе пенал досудија..

Штербик !!:vozbud::vozbud:

Каква карпа од човек е Мораеш!!Се одбиваат од него..:eek::eek:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom