Лига на Шампиони 2009-2010

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
8.929
Поени од реакции
4.859
Vidi vidi , fan na juBe soli pamet.:vozbud:
Тоа е вистина, а вистината секогаш боли, или најчесто.
Боли и шо Јуве испаднаа, ама тоа е тоа.
Квалитативно глеано, Јуве и баерн се тука некаде, ама Реал и Лион бе?

Цитирајте народе, лупајте потписи.
 

gogZ

El pipita!
Член од
15 декември 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Тоа е вистина, а вистината секогаш боли, или најчесто.
Боли и шо Јуве испаднаа, ама тоа е тоа.
Квалитативно глеано, Јуве и баерн се тука некаде, ама Реал и Лион бе?

Цитирајте народе, лупајте потписи.
i Unirea e tuka nekade. ; )
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Нема ни една али ај, голем си, ти си знаеш...
Ај ќе одам со еден од моите омилени коментари „што би било кога би било“ (да, иронија е) и ќе те прашам - Јуве мислиш да играше во Германија ќе земеше нешто повеќе од 7мо? psy:

Ах ах ах drugs are bad for you kids... Како и да е времето ќе покаже...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
8.514
Поени од реакции
6.100
Не бе џабе ќе се расправаш, Баварциве дојдоа до заклучок дека се подобри од Јуве врз основа на нашиот последен меѓусебен меч. Па остај тоа што тие се подобри, и пола Германска лига била подобра од Јуве:pos2:

Јас ќе признаам дека Баерн е подобар од Јуве кога тие ќе признаат дека Зенит е подобар од Баерн кога веќе одиме на последните меѓусебни натпревари.

Ај ќе одам со еден од моите омилени коментари „што би било кога би било“ (да, иронија е) и ќе те прашам - Јуве мислиш да играше во Германија ќе земеше нешто повеќе од 7мо? psy:

Ах ах ах drugs are bad for you kids... Како и да е времето ќе покаже...
А ти мислиш дека Баерн да беше во Италија ќе земеше нешто повеќе од 7 мо?
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.487
Поени од реакции
15.500
Дечки да бидиме сериозни мислам Ај..посебно ова звучи за навивачите на баерн(без навреда до нив)..ама како можат да ни објаснуваат тука на сите и да делат памет дека германија го заслужува тоа место:toe:..сега ќе реплицирате со тоа што германците имале подобри резултати од италјаните во европа.сте не испаѓале на сите фронта,мислам да бидиме објективни и дивергентни во најмала рака..Како може односно како ќе биди подобро да оди во Лш некоја од екипите на Вердер,хамбургер,Штудгарт,Волфзбург а да не одат Рома или Јуве:toe:зарем овие првите повеќе квалитет имаат од Италјанските или па можеби повеќе гледачи ќе привлечат:tapp:..подразмислете малце уште еднаш зарем поатрактивен двобој ќе биди на пример Арсенал-Јувентус/Рома или Арсенал-Хамбургер/Штуд/Бремен/Леверкузен ....еве вас баварци практично ви доловив или нацтрав зошто е подобро Италија да си остане со 4 преставника....Германските клубови никогаш не биле и нема ни да бидат подобри од Италјанските:toe:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.003
Поени од реакции
2.424
Дечки да бидиме сериозни мислам Ај..посебно ова звучи за навивачите на баерн(без навреда до нив)..ама како можат да ни објаснуваат тука на сите и да делат памет дека германија го заслужува тоа место:toe:..сега ќе реплицирате со тоа што германците имале подобри резултати од италјаните во европа.сте не испаѓале на сите фронта,мислам да бидиме објективни и дивергентни во најмала рака..Како може односно како ќе биди подобро да оди во Лш некоја од екипите на Вердер,хамбургер,Штудгарт,Волфзбург а да не одат Рома или Јуве:toe:зарем овие првите повеќе квалитет имаат од Италјанските или па можеби повеќе гледачи ќе привлечат:tapp:..подразмислете малце уште еднаш зарем поатрактивен двобој ќе биди на пример Арсенал-Јувентус/Рома или Арсенал-Хамбургер/Штуд/Бремен/Леверкузен ....еве вас баварци практично ви доловив или нацтрав зошто е подобро Италија да си остане со 4 преставника....Германските клубови никогаш не биле и нема ни да бидат подобри од Италјанските:toe:
Ама ти со твоите 17 години ке му докажеш на Бундеслигашиве дека италјанските клубови се подобри од германските... 5-6 тимови се скоро полвина лига и тоа германска лига и тие 5-6 клубови се подобри од Јуве. Нема логика..
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Не бе џабе ќе се расправаш, Баварциве дојдоа до заклучок дека се подобри од Јуве врз основа на нашиот последен меѓусебен меч. Па остај тоа што тие се подобри, и пола Германска лига била подобра од Јуве:pos2:

Јас ќе признаам дека Баерн е подобар од Јуве кога тие ќе признаат дека Зенит е подобар од Баерн кога веќе одиме на последните меѓусебни натпревари.


А ти мислиш дека Баерн да беше во Италија ќе земеше нешто повеќе од 7 мо?

Ти признал не признал 1:4. Инаку последниот пат Јуве да остварил подобар пласман од Баерн интернационално е... хмм... 91? Последната титула интернационална на Јуве е со Ајакс ако не се лажам исто некаде 94та. Подобриот играч на Јуве од Робен и Рибери е? Последната титула на Јуве воопшто? Сериа Б? Ама боље сте врз основа на тоа што...ммм... имате боље дресови? :toe:

А за кој што направил во Европа и кој како со кого се носел и изиграл постои листат со коефициенти на УЕФА :salut:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
8.514
Поени од реакции
6.100
Ти признал не признал 1:4. Инаку последниот пат Јуве да остварил подобар пласман од Баерн интернационално е... хмм... 91? Последната титула интернационална на Јуве е со Ајакс ако не се лажам исто некаде 94та. Подобриот играч на Јуве од Робен и Рибери е? Последната титула на Јуве воопшто? Сериа Б? Ама боље сте врз основа на тоа што...ммм... имате боље дресови? :toe:

А за кој што направил во Европа и кој како со кого се носел и изиграл постои листат со коефициенти на УЕФА :salut:
Јуве освои титула 96', финале играше 97, 98, 03, полуфиунале 99'. Размисли пред да напишеш нешто.

А во врска со 1-4, ОК, Зенит-Баерн 4-0. И што сега тоа го прави Зенит подобар од Баерн по твојава логика?
Меѓусебни Јуве-Баерн 6 3 1 2, во корист на Јуве, сите одиграни во новиов век. Значи не зборувам за праисторија затоа што порано не ни имале меѓусебни дуели.
 

beto10

Теле со визија
Член од
5 јануари 2009
Мислења
234
Поени од реакции
78
Реално .. Реал наседнаа .. 1:0 се повлекоа и знаев дека ќе биде така . Ај наредната година ќе се оправат 100 % уште 100.000 евра да истресат ќе ја пронајдат екипата :pos2:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.003
Поени од реакции
2.424
Боби[Мкд];3387459 напиша:
нема разлика во постовите на еден 14-годишник и 28-годишник.

Тоа е иронија.
E ајде бе кажи ги тие 6 екипи шо се подобри и што е иронија?
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.838
E ајде бе кажи ги тие 6 екипи шо се подобри и што е иронија?

Колку што се сеќавам,лани италија немаше ни еден претставник во 4 финалето во ЛШ.Колку што сеќавам,освен Интер сите италијански претставници испаднаа оваа сезона во ЛШ.
Што поголем доказ од ова дека италијанскиот фудбал е во тешка криза последниве години наспроти германскиот кој е повторно во подем.Факт е дека во Германија број 1 е Баерн,но далеку од тоа дека во Италија екипите, освен Интер или можда и Милан(ама и он откажа више)се незнам колку конкурентни.Напротив,види ги италијанско-германските дуели во ЛШ и УЕФА Куп последниве неколку сезони и сам ќе дојдеш до заклучокот!

:helou:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Боби[Мкд];3387617 напиша:
Чудно ми е она тврдењето..."Јубе е појјак од Баерн" без никакви докази.
Ах жалните, победоа 1-4 и сега нема појаки од нив :tapp:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ах жалните, победоа 1-4 и сега нема појаки од нив :tapp:
Ехее извини заборавив дека Баерн не освоил втора лига, тука имате само повеќе титули од нас, во втора лига.:pos2:

Give me five, man!
 
На врв Bottom