Лига Шампиони 2014/2015

Член од
30 мај 2014
Мислења
257
Поени од реакции
293
Нова сезона и во ЛШ, според жребот има неколку интересни дуели. Ке видиме која група како ке се претстави годинава.

10656634_300799686774158_31021138_n.jpg
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
257
Поени од реакции
293
Според мене најинтересна е групата Е, каде сигурно ке има одлични дешавања ван стадионите. Групата А исто така има добри дуели каде сите групи имаат добри навивачи. Во другите има по 3-4 утакмици што ке биде интересна но овие две групи се издвојуваат..
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Има отворена тема веќе.
Не, оваа тема опфаќа друг аспект без кој фудбалот не би бил тоа што е, поточно ќе се дискутира за навивачките групи и нивните изданија за време на натпреварите од ЛШ.
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
257
Поени од реакции
293
Оооо хазард ти ли си ? Царе ај прочитај ја уште еднаш реченицата над сликата, ако не скапираш прочитај уште 3-4 пати можда ке има напредок... Со сликава на аватар јасно ми е дека си напраил огромна грешка и те молам да го избришеш постот пошто твое место е у фудбал фан клуб Челзи и место каде се коментира за фудбал...
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
257
Поени од реакции
293
Енглези спремете се за у Софија против Лудогорец, Левски и ЦСКА ке ве ловат бар така најавуваат.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Виоле очекувам да имаат добро издание, имаат пациенти во тоа трибината да ме вервате. Самиот успех кој го направија сигурно ќе им донесе полн стадион и одлична атмосфера.
Олимпијакос големи гостувања и некоја луда кореографија низ цел стадион.
Зенит сигурно ќе имаат нешто(од секогаш сум го сакал изгледот на нивната трибина и стадионот) дома се доста силна екипа, исто и во гости.
ЦСКА од нив очекувам некој испад одма уште од стартот, гарант ќе им паднат неколку знамиња на Манчестер Сити:).Сите останати од Група Е има да ги покакаат на овие од Манчестер:pos:.
Група Д, Борусија веќе од оломнани ги имаат продаено картите:D кај нив стално крцаат трибините, мислам дека има да ги посерат на овие од Арсенал исто ќе имаат добро гостување кај Андерлехт се надевам, Турциве се луди тоа веќе го знајме.
Група Ф, Ајакс и особено Апоел го издвојувам сигрно ќе има пеколна атмосфера.
Шахтар сеуште незнам со оглед на тоа каква е состојбата во Украина и Доњецк неможам да коментирам.
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
257
Поени од реакции
293
Виоле ке имаат подршка и од пољаците Widzew и ке имаат одлични гостувања. Интересно ке биде гостувањето на коњите во Рим, талијаните ке пробаат сигурно нешто. Група Д па и не е нешто интересна.. Модерни клубови со модерни навивачи.. Турците у последно време многу лош впечаток оставаат, почнаа да се модернизираат со самото модернизирање на клубовите. Ајакс-Апоел ке биде одлична пресметка се надевам ке има што да се види.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Последно уредено:

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Последно уредено:

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.814
Поени од реакции
8.646
Прегледај го приврзокот 102712
Како шо спомнав погоре
http://video.gazzetta.it/roma-cska-botte-curva-tifosi-russi/f512dcde-3ea9-11e4-899d-4a44c6da2e1b
па Олимпијакос корео :cuc: , Дортмунд фантастични и Виоле одлично издание, то накратко мене ак ме најадовте.
нашле русиве каде и со кого ораси да кршат:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom