Лига Шампиони 2014/2015

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
шупациве грчки само ваква кореографија со најлончиња знаат да прават.
Ебати циганите
Имаат добри изданија, секогаш се редовни и прикажуваат нешто. Најлончиња вакви такви, добри се во тоа што го прават;)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Имаат добри изданија, секогаш се редовни и прикажуваат нешто. Најлончиња вакви такви, добри се во тоа што го прават;)
не викам дека се лоши,ама добро би било да извадат нешто иновантно,а не една иста кореографија едно милион пати со исти покривни знамиња и на секој клип за на јутуб да пишува "AMAZING COREO FROM OLYMPYAKOS ULTRAS" а благе везе нема од amazing coreo.
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
257
Поени од реакции
293
такво нешто никаде не прочитав, дај линк за да се уверам, јас како што знам, од русите и после тепачката имало повредени доста ..

обичмо римјаните во ЛШ максимално ги користат гостинските карти, али во русија утакмицата се игра во ноември и ќе биде премногу студено, ќе видиме како ќе биде
Чим навиваш за Рома нормално е ова да го пишеш. Али нормално можат да се вадат само причи после тоа што се десило, а тие што биле таму знаат како било.. Имам контакти со руси и ми кажаа дека надвор ЦСКА ја добиле борбата, но ко по обичај се шуњаат у толпа жабарите и збрцале со нож али не било озбилно повреден.. Останатото се гледа и на слики и клипови што се дешавало.[DOUBLEPOST=1411318474][/DOUBLEPOST]
шупациве грчки само ваква кореографија со најлончиња знаат да прават.
Ебати циганите
Одма се меша политика и спорот... Непотребно ги навредуваш кога се милиони светолосни години пред Македончето во многу работи, конкретно збориме за тифо сцената. Биди реален ништо поише не се бара.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.831
Поени од реакции
8.675
Чим навиваш за Рома нормално е ова да го пишеш. Али нормално можат да се вадат само причи после тоа што се десило, а тие што биле таму знаат како било.. Имам контакти со руси и ми кажаа дека надвор ЦСКА ја добиле борбата, но ко по обичај се шуњаат у толпа жабарите и збрцале со нож али не било озбилно повреден.. Останатото се гледа и на слики и клипови што се дешавало.[DOUBLEPOST=1411318474][/DOUBLEPOST]

Одма се меша политика и спорот... Непотребно ги навредуваш кога се милиони светолосни години пред Македончето во многу работи, конкретно збориме за тифо сцената. Биди реален ништо поише не се бара.
и јас имам контакти со италијанци:)
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.963
Поени од реакции
6.779
Првата битка ја добиват ЦСКА потоа брзо се мобилизират италијаниве и ја добиват втората битка при што 12 навивачи на ЦСКА се поврeдени 10 уапсени и 1 е убоден со нож.
Подршка за уапсените од ЦСКА
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Одма се меша политика и спорот... Непотребно ги навредуваш кога се милиони светолосни години пред Македончето во многу работи, конкретно збориме за тифо сцената. Биди реален ништо поише не се бара.
Што има врска тоа што јас ги навредувам ?
Тоа значи дека не се добри ?
Океј е,добри се и се тоа,нормално дека се светлосни години пред нашата тифо сцена.
Реален сум и дека во последно време вадат се едни исти кореографии со исти покривни знамиња и исти пораки.Веќе видено и неинтересно.Неиновантно.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.963
Поени од реакции
6.779
Gate 7 најпрецената група која постои.Не се ама баш ништо посебно ако збориме за грциве се знае који се групите који се за респкет Gate 4 Gate 13 Original 21 и ради фанатичата атмосфера ќе ги ставам и Super 3.Тука се и Gate 10 Monsters Snakes 4 кои имат изданија добри но тие реално се под Gate 7.Ништо посебно ако не се браќа на Делије никој нема да знае дека постојат.
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
257
Поени од реакции
293
Во Лисабон дошле и дваесетина членови на Видзев Лоѓ. Одличен изглед на трибината на Виоле.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Во Лисабон дошле и дваесетина членови на Видзев Лоѓ. Одличен изглед на трибината на Виоле.
Ова е против Шалке вчера, 1300 карти им дадоа сите ги продадоа башка запалија и 10тина бакљи како ги внесле на таква контрола..

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1
Член од
30 мај 2014
Мислења
257
Поени од реакции
293
Не гледам лш и не испратив со кого играат па напишав Лисабон дека видов у група се.. Моja грешка.[DOUBLEPOST=1412180119][/DOUBLEPOST]Денес имало инцидент во Малмо на аеродромот при пристигнувањето на Г-7. Обезбедувањето сакале да задржат еден навивач, другите го ослободиле па дошла полицијата и уапсен е еден навивач. Продаден е гостинскиот сектор , околу 1000 карти и се очекува едно квалитетно изданије.


 
Последно уредено:

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Виоле, за онакво градче, оваква трибина и онаков клуб направија одлично издание.
1.jpg 2.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom