Лига Шампиони 2014/2015

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.345
Поени од реакции
42.170
нашле русиве каде и со кого ораси да кршат:icon_lol:
ne mozes da go negiras toa deka rimjanive se teski picki radi faktot sto uvek nosat nozevi i bodat, ebate ultrasite ebate, i oni i na lacio, zemale se kolat ko picketini nekoi, neznam koja im e poentata stvarno, jadno i bedno e toa.
 
Последно уредено:
C

Creating.

Гостин
Романистите кон сите групи што им гостуваат во градот, па макар играл и Лацио им прават проблеми поточно ги напаѓаат, но со ножеви за жал.
Не памтам една утакмица да помине без надворешен инцидент поточно прободен гостински навивач... па макар тоа било и утакмица Рома-Киево.
Единствено што би посакал е да се врати 24/09/2003, да можам својот Вардар да го видам и на Олимпико против Рома и секако тоа ''опасно,, гостување. :)
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.084
Бодат Романистите али сепак со ножот се повешти Наполетанците.
Реално тепачката ја добиле Римјаните али во Москва ќе е повесело.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.860
Поени од реакции
8.700
ne mozes da go negiras toa deka rimjanive se teski picki radi faktot sto uvek nosat nozevi i bodat, ebate ultrasite ebate, i oni i na lacio, zemale se kolat ko picketini nekoi, neznam koja im e poentata stvarno, jadno i bedno e toa.
кога ќе ги споредеме со русиве, точно дека овие повеќе носат ладно оружје, а русите се повеќе фајтери, ок тоа .. но римјаните и не се така пички како што мислиш, ти незнаеш, но на секое гостување на Рома, се бара алиби повеќе да се спречат што повеќе романисти да одат на гостување, никогаш не се плашеле ниту од гостувања ниту од дуели со други ултраси, еве и @ultras1988
ќе се увери во тоа на гостувањето на Рома во Москва .. има многу други факти кои укажуваат дека не се пички и не се плашат, покрај носењето на ножеви, сепак ножевите не се препознатливи само во Рим, туку цела Италија ..
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Бодат Романистите али сепак со ножот се повешти Наполетанците.
Реално тепачката ја добиле Римјаните али во Москва ќе е повесело.
арно да се само со ножеви, на Наполи тој што го убија лани баше застрелан пред некое време испадна и видео..во Русија као одат ќе имаат доста проверки така да нема да носат ништо, е тогаш ќе биде интересно.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
ne mozes da go negiras toa deka rimjanive se teski picki radi faktot sto uvek nosat nozevi i bodat, ebate ultrasite ebate, i oni i na lacio, zemale se kolat ko picketini nekoi, neznam koja im e poentata stvarno, jadno i bedno e toa.
Мене лично ми е исклучително јадно и бедно воопшто да дојде до физичка пресметка помеѓу навивачи и навивачи, со полиција итн. Поглупо нешто од тоа нема. Отишле русите во Италија некни, нивниот тим до 30 минута го силуваат, а така ли, сега ние ќе дивееме!? Глупости.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Мене лично ми е исклучително јадно и бедно воопшто да дојде до физичка пресметка помеѓу навивачи и навивачи, со полиција итн. Поглупо нешто од тоа нема. Отишле русите во Италија некни, нивниот тим до 30 минута го силуваат, а така ли, сега ние ќе дивееме!? Глупости.
мислиш ти сите од навивачите се при свест? голема група има секакви во таа група што се зима се и сешто пред утакмица и на најмала провокација и да ја нема ќе ја направи еден и после цела група доаѓа до тепачка со нив тоа е само една причина а ги има уште многу.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.084
арно да се само со ножеви, на Наполи тој што го убија лани баше застрелан пред некое време испадна и видео..во Русија као одат ќе имаат доста проверки така да нема да носат ништо, е тогаш ќе биде интересно.
Иначе тој што нападна е воџа на BOYS (фашисти) фракција во Рома и беше нападнат од наполетанците пред неговата цвеќара и го употреби пиштолот тоа е друга прикаска.Иначе ПСЖ на какви контроли на закани со апсења ако немат карта ем и тие без карти беа во Амстердам беа ем со оружје сред Амстердам ги нападнаа на F Side.За нив е лесна имат милион шеми како да внесат оружје само шо со Русите не е да се правиш фраер.
 
Член од
5 декември 2012
Мислења
35
Поени од реакции
14
jas kako sto znam rusite gi dobile nadvor rimjanite, t.e. rimjanite izbegale, a vtorata tepacka ja sprecila policijata. toa sto ima izboden rusin neznaci deka rimjanite ja dobile tepackata.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Никој од нас небил на натпреварот, нити пак бил околу стадионот па да муабетиме кој кого добил. Кој кого добил само тие си знаат меѓусебе, се друго шо прајме ние муабет (или читаме од нет) се претпоставки. Реално жабариве се лудаци и факт е дека користат оружја, таков и ме стилот такви биле и такви ќе останат, редовно бодат или пак на некои им ги отвараат главите. Не дека во другиве лиги и напреварување не се користи оружје туку тоа е сведено на минимум конкретно истоков (Русија, Белорусија, Украина, вклучувајќи ја и Полска и останти). Реално гледано ЦСКА имаат доста силни и спремни екипи ако дојди до пресметка тупајнци на тупајнци сигурно ќе ги добијат на Римјаниве. Можеби грешам, можеби не, кој знајт се е можно да се деси и едните и другите имаат силни навивачки групи.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.860
Поени од реакции
8.700
jas kako sto znam rusite gi dobile nadvor rimjanite, t.e. rimjanite izbegale, a vtorata tepacka ja sprecila policijata. toa sto ima izboden rusin neznaci deka rimjanite ja dobile tepackata.
такво нешто никаде не прочитав, дај линк за да се уверам, јас како што знам, од русите и после тепачката имало повредени доста ..

обичмо римјаните во ЛШ максимално ги користат гостинските карти, али во русија утакмицата се игра во ноември и ќе биде премногу студено, ќе видиме како ќе биде
 

Kajgana Shop

На врв Bottom