Лига Шампиони 2014/2015

Дискусија во форумот 'Навивачки групи' започната од Љутица Богдан, 6 септември 2014.

 1. Љутица Богдан

  Љутица Богдан

  Член од:
  30 мај 2014
  Мислења:
  257
  Допаѓања:
  293
  Нова сезона и во ЛШ, според жребот има неколку интересни дуели. Ке видиме која група како ке се претстави годинава.

  10656634_300799686774158_31021138_n.jpg
   
  На GTFO и dragonsky им се допаѓа ова.
 2. Љутица Богдан

  Љутица Богдан

  Член од:
  30 мај 2014
  Мислења:
  257
  Допаѓања:
  293
  Според мене најинтересна е групата Е, каде сигурно ке има одлични дешавања ван стадионите. Групата А исто така има добри дуели каде сите групи имаат добри навивачи. Во другите има по 3-4 утакмици што ке биде интересна но овие две групи се издвојуваат..
   
 3. Ватрослав

  Ватрослав

  Член од:
  21 јули 2011
  Мислења:
  1.315
  Допаѓања:
  3.191
  Има отворена тема веќе.
   
 4. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.534
  Допаѓања:
  67.298
  Рики болен ќе падне кога ќе види дека и друг отворил тема.
   
  На GTFO, STEALTH, KembaW и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. M-1

  M-1 Добро утро Махачкала!

  Член од:
  6 септември 2010
  Мислења:
  3.897
  Допаѓања:
  6.563
  Не, оваа тема опфаќа друг аспект без кој фудбалот не би бил тоа што е, поточно ќе се дискутира за навивачките групи и нивните изданија за време на натпреварите од ЛШ.
   
  На Љутица Богдан му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Љутица Богдан

  Љутица Богдан

  Член од:
  30 мај 2014
  Мислења:
  257
  Допаѓања:
  293
  Оооо хазард ти ли си ? Царе ај прочитај ја уште еднаш реченицата над сликата, ако не скапираш прочитај уште 3-4 пати можда ке има напредок... Со сликава на аватар јасно ми е дека си напраил огромна грешка и те молам да го избришеш постот пошто твое место е у фудбал фан клуб Челзи и место каде се коментира за фудбал...
   
  На dragonsky и Invader им се допаѓа ова.
 7. Ватрослав

  Ватрослав

  Член од:
  21 јули 2011
  Мислења:
  1.315
  Допаѓања:
  3.191
 8. RickyLFC9

  RickyLFC9 Модератор

  Член од:
  28 март 2012
  Мислења:
  16.718
  Допаѓања:
  33.562
  I'm not even mad :D
   
 9. Љутица Богдан

  Љутица Богдан

  Член од:
  30 мај 2014
  Мислења:
  257
  Допаѓања:
  293
  Енглези спремете се за у Софија против Лудогорец, Левски и ЦСКА ке ве ловат бар така најавуваат.
   
 10. M-1

  M-1 Добро утро Махачкала!

  Член од:
  6 септември 2010
  Мислења:
  3.897
  Допаѓања:
  6.563
  Виоле очекувам да имаат добро издание, имаат пациенти во тоа трибината да ме вервате. Самиот успех кој го направија сигурно ќе им донесе полн стадион и одлична атмосфера.
  Олимпијакос големи гостувања и некоја луда кореографија низ цел стадион.
  Зенит сигурно ќе имаат нешто(од секогаш сум го сакал изгледот на нивната трибина и стадионот) дома се доста силна екипа, исто и во гости.
  ЦСКА од нив очекувам некој испад одма уште од стартот, гарант ќе им паднат неколку знамиња на Манчестер Сити:).Сите останати од Група Е има да ги покакаат на овие од Манчестер:pos:.
  Група Д, Борусија веќе од оломнани ги имаат продаено картите:D кај нив стално крцаат трибините, мислам дека има да ги посерат на овие од Арсенал исто ќе имаат добро гостување кај Андерлехт се надевам, Турциве се луди тоа веќе го знајме.
  Група Ф, Ајакс и особено Апоел го издвојувам сигрно ќе има пеколна атмосфера.
  Шахтар сеуште незнам со оглед на тоа каква е состојбата во Украина и Доњецк неможам да коментирам.
   
  На Љутица Богдан му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Љутица Богдан

  Љутица Богдан

  Член од:
  30 мај 2014
  Мислења:
  257
  Допаѓања:
  293
  Виоле ке имаат подршка и од пољаците Widzew и ке имаат одлични гостувања. Интересно ке биде гостувањето на коњите во Рим, талијаните ке пробаат сигурно нешто. Група Д па и не е нешто интересна.. Модерни клубови со модерни навивачи.. Турците у последно време многу лош впечаток оставаат, почнаа да се модернизираат со самото модернизирање на клубовите. Ајакс-Апоел ке биде одлична пресметка се надевам ке има што да се види.
   
 12. ultras1988

  ultras1988 4600

  Член од:
  6 февруари 2014
  Мислења:
  2.217
  Допаѓања:
  3.676
  Рома и ЦСКА сред утакмица се запукаа
   
 13. Ѓорче 1932

  Ѓорче 1932 тој сум...

  Член од:
  17 февруари 2009
  Мислења:
  13.416
  Допаѓања:
  11.307
  http://www.ultras-tifo.net/photo-news/2786-roma-cska-17-09-2014.html

  и после утакмицата романистите нападнале на ЦСКА со оружје (ножеви,палки,ланци и шишиња)
   
  Последно уредено: 18 септември 2014
 14. M-1

  M-1 Добро утро Махачкала!

  Член од:
  6 септември 2010
  Мислења:
  3.897
  Допаѓања:
  6.563
  Последно уредено: 18 септември 2014
 15. Boom Shaka Lakka

  Boom Shaka Lakka Silence!! .. I kill you!

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  9.520
  Допаѓања:
  6.733
  нашле русиве каде и со кого ораси да кршат:icon_lol:
   

Сподели преку: