Лига Европа 2014/2015

Член од
30 мај 2014
Мислења
257
Поени од реакции
293
Нова сезона во ЛЕ, нови предизвици за навивачките групи за да се претстават во што подобро светло.

10668539_300799690107491_513988804_n.jpg
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
257
Поени од реакции
293
Според мене најинтересна група е група И , сите тимови има одлични навивачи, а Слован и Спарта се непријатели и очекувам да има одлично шоу во оваа група. Други интересни дуели се Стандарт Лиеж - Феенорд, Армада исто очекувам во одлично светло да се претстават , а искрено очекувам и уште еден напад на Сласк врв Бирис Норте ( Севиља) со оглед на близината на Полска со некои од овие утекмици. Други интересни утакмици: Фиорентина - Паок, Легиа кога ке гостува у Украина кај Металист (изгледа ке играат у Киев), ПАО во Москва и очекувам масовни гостувања на Magic Fans (Ст.Етиен) кои знам дека одлично ке се претстават. Искрено не очекувам многу од група Ц, пошто Carsi ги читам и само се закануваат преку интернет и не верувам дека нешто посебно ке преземат.. Можда да ги нападнат енглезите што и не е тешко да се изведе..
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Лига Европа е стопати поинтересна за гледање него ли ЛШ, барем замене.
Легија ги казнија со 80.000 евра за кореографијата против уефа:гомце:. Вистината боли.
Платини Мајмуне!!
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
257
Поени од реакции
293
Ја реков поише ке добијат али добро е се извадија.. Само да не им лупнат забрана и да го затворат стадионот...
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
257
Поени од реакции
293
Доста интересни натпревари во последново коло. Најинтересно беше во Ротердам каде имаше инциденти на трибините. После утакмицата Слован Братислава - Наполи домашните со 60-70 души ги барале гостите, но тие биле изнесени и ставени во автобусите и назад за Италија. Интересно беше и во Цирих каде допатуваа 10.000 навивачи на Менхегладбах и имаа одлично пиро шоу, а вредно е да се напомене и одличното гостување на Јанг Бојс во Прага.

Феенорд - Стандард




 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754

Каква луда екипа имаат Спарта Прага посебно тие помладите.Се уверив и лично пред еден месец кога бев на дербито Славија Прага-Спарта Прага.
На клипот се гледа како им се пуштаат 10 души овие од Слован г'з преку глава незнаат накаде да бегаат :pos::pos:
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
257
Поени од реакции
293
Мене ми делува тука како напаѓаат обични публика, а така и пишуваат дека било и после кога дошле Слован почнале да бегаат. Сеа дали бегаат од нив или од полиција не сум бил за да кажам. Сепак добри дешавки на европски такмичења!
 
Член од
21 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
144
Пих, замрена темава... Некој фудбал фан да не оди на финалето во Варшава случајно? Ако оди да сподели информации за превоз :)
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Пих, замрена темава... Некој фудбал фан да не оди на финалето во Варшава случајно? Ако оди да сподели информации за превоз :)
Имаш лет од Солун чинам.
 
Член од
21 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
144
Да, видов тоа... Така ќе летам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom