Лига Европа 2014/2015

Дискусија во форумот 'Навивачки групи' започната од Љутица Богдан, 6 септември 2014.

 1. Љутица Богдан

  Љутица Богдан

  Член од:
  30 мај 2014
  Мислења:
  257
  Допаѓања:
  293
  Нова сезона во ЛЕ, нови предизвици за навивачките групи за да се претстават во што подобро светло.

  10668539_300799690107491_513988804_n.jpg
   
  На GTFO му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Љутица Богдан

  Љутица Богдан

  Член од:
  30 мај 2014
  Мислења:
  257
  Допаѓања:
  293
  Според мене најинтересна група е група И , сите тимови има одлични навивачи, а Слован и Спарта се непријатели и очекувам да има одлично шоу во оваа група. Други интересни дуели се Стандарт Лиеж - Феенорд, Армада исто очекувам во одлично светло да се претстават , а искрено очекувам и уште еден напад на Сласк врв Бирис Норте ( Севиља) со оглед на близината на Полска со некои од овие утекмици. Други интересни утакмици: Фиорентина - Паок, Легиа кога ке гостува у Украина кај Металист (изгледа ке играат у Киев), ПАО во Москва и очекувам масовни гостувања на Magic Fans (Ст.Етиен) кои знам дека одлично ке се претстават. Искрено не очекувам многу од група Ц, пошто Carsi ги читам и само се закануваат преку интернет и не верувам дека нешто посебно ке преземат.. Можда да ги нападнат енглезите што и не е тешко да се изведе..
   
 3. M-1

  M-1 Добро утро Махачкала!

  Член од:
  6 септември 2010
  Мислења:
  3.897
  Допаѓања:
  6.563
  Лига Европа е стопати поинтересна за гледање него ли ЛШ, барем замене.
  Легија ги казнија со 80.000 евра за кореографијата против уефа:гомце:. Вистината боли.
  Платини Мајмуне!!
   
  На Љутица Богдан му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Љутица Богдан

  Љутица Богдан

  Член од:
  30 мај 2014
  Мислења:
  257
  Допаѓања:
  293
  Ја реков поише ке добијат али добро е се извадија.. Само да не им лупнат забрана и да го затворат стадионот...
   
 5. M-1

  M-1 Добро утро Махачкала!

  Член од:
  6 септември 2010
  Мислења:
  3.897
  Допаѓања:
  6.563
 6. wARMAN69

  wARMAN69

  Член од:
  24 декември 2007
  Мислења:
  11.586
  Допаѓања:
  3.911


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На kimi... му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Љутица Богдан

  Љутица Богдан

  Член од:
  30 мај 2014
  Мислења:
  257
  Допаѓања:
  293
  Доста интересни натпревари во последново коло. Најинтересно беше во Ротердам каде имаше инциденти на трибините. После утакмицата Слован Братислава - Наполи домашните со 60-70 души ги барале гостите, но тие биле изнесени и ставени во автобусите и назад за Италија. Интересно беше и во Цирих каде допатуваа 10.000 навивачи на Менхегладбах и имаа одлично пиро шоу, а вредно е да се напомене и одличното гостување на Јанг Бојс во Прага.

  Феенорд - Стандард
  [​IMG]

  [​IMG]

   
  На pixa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. jyvation

  jyvation Пургер

  Член од:
  4 ноември 2009
  Мислења:
  2.139
  Допаѓања:
  2.716


  Каква луда екипа имаат Спарта Прага посебно тие помладите.Се уверив и лично пред еден месец кога бев на дербито Славија Прага-Спарта Прага.
  На клипот се гледа како им се пуштаат 10 души овие од Слован г'з преку глава незнаат накаде да бегаат :pos::pos:
   
 9. Љутица Богдан

  Љутица Богдан

  Член од:
  30 мај 2014
  Мислења:
  257
  Допаѓања:
  293
  Мене ми делува тука како напаѓаат обични публика, а така и пишуваат дека било и после кога дошле Слован почнале да бегаат. Сеа дали бегаат од нив или од полиција не сум бил за да кажам. Сепак добри дешавки на европски такмичења!
   
 10. JessicaRabbit

  JessicaRabbit

  Член од:
  21 јануари 2013
  Мислења:
  231
  Допаѓања:
  144
  Пих, замрена темава... Некој фудбал фан да не оди на финалето во Варшава случајно? Ако оди да сподели информации за превоз :)
   
 11. M-1

  M-1 Добро утро Махачкала!

  Член од:
  6 септември 2010
  Мислења:
  3.897
  Допаѓања:
  6.563
  Имаш лет од Солун чинам.
   
  На JessicaRabbit и Љутица Богдан им се допаѓа ова.
 12. JessicaRabbit

  JessicaRabbit

  Член од:
  21 јануари 2013
  Мислења:
  231
  Допаѓања:
  144
  Да, видов тоа... Така ќе летам :)
   

Сподели преку: