Ливадарки

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.518
Поени од реакции
26.006
Ic ne mi tekna :cautious:.
Mozi deka ne bese to ni muabetot, taka da ne potpagjaj pod neprijatelska propaganda ;).
Туку да ти кажам искрено јас сега гледам кај е ојдена работата. Ко паднат од марс јас.
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.383
Поени од реакции
3.076
@Goyathlayy Бац оваа што го пишуваш за Владе и дека у него е проблемот држи вода до некаде а од друга страна не знам дали си приметил дека се води со децении агресивна политика и момци кои се алфа мажјаци во пирамидата на машкоста ако можам така да се изразам и они тешко можат да го сочуваат бракот-типови на луѓе кои немаат проблем со неебитис и такви работи.Нема ден да не прочитаме за семејно насилство во која мажот/домаќинот е ставен во главна/негативна улога а се со единствена цел да го поебат (гомнава скапани кои раководат со оваа агенда) и тоа "здраво ткиво" што останало во заедницата/бракот...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.952
Супер, вежбај ова додека те нема.
Прегледај го приврзокот 336607
Beri ti lajna od kucinja so livadarkite, jas imam popametna rabota
IMG_20220626_120639.jpg
Автоматски споено мислење:


Автоматски споено мислење:

@мкд владе среди си ја темава и пријави ги мислењата што сметаат, зашо ја се ќе збришам :P
Ne be ke prijavuvam pa ova snegulkata nerven slom da dobie, na dusa da go nosam. A i ti ne si od vcera i valjda znaes sto e offtopik a sto ne e, koj e dupli juzer i trol a koj ne e. Da ne mislis magicno im se stvori zelba za da kreiraat nov profil specijalno za ovaa tema.
I stvarno imam popametna rabota otkolku da se zamaram so uvredjeni snegulki, taka da na tebe ostavam, kako mislis taka. Ili pocekaj da se vratam pa ke sredime, neka prat kef uste nekoj den :toe:.
 
Последно уредено:
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
@Goyathlayy Бац оваа што го пишуваш за Владе и дека у него е проблемот држи вода до некаде а од друга страна не знам дали си приметил дека се води со децении агресивна политика и момци кои се алфа мажјаци во пирамидата на машкоста ако можам така да се изразам и они тешко можат да го сочуваат бракот-типови на луѓе кои немаат проблем со неебитис и такви работи.Нема ден да не прочитаме за семејно насилство во која мажот/домаќинот е ставен во главна/негативна улога а се со единствена цел да го поебат (гомнава скапани кои раководат со оваа агенда) и тоа "здраво ткиво" што останало во заедницата/бракот...
Да но ја гледам ова, умре ТАТКОТО како категорија, алфата е анималистичка врста, нешто измеѓу хомосапиенс и мајмун, он ќе ги направи децата арно ама после 5 години ќе му се дигне на нова слабичка плавичка, таткото ќе и ги сака цките и кога ќе виснат оти они ги доеле неговите деца, таткото си ја става фамилијата пред се и тестостеронот го користи за да им ебе матер на волците кои сакаат да му ги изедат децата но никогаш не за да ја удри мајката. Они работат заедно и затоа велиме брак - света унија, значи двајцата прават цело. Многу ретко алфата е тоа, он е оплодувач пред се, он гледа да сврши у неа а далу она свршила не е битно, важно семето е ушприцано и кога ќе почне да му шараат очите по други а она се побуни и му вика - оти бе не не сакаш веќе? - он и залепува шамар и и вика да ќути и гледа децата и следниот пат да не го загори прасето да го брука пред другарите. И сега феминистките одлучија дека проблемот со мажјакот е уствари шо он има тестостерон кој е крив за се ова или едноставно Тестостерон = шамари. Заебанцијата е шо таткото мора да има тестостерон за доброто на фамилијата а они не веруваат дека категоријата ТАТКО постои уопште. Да не прајме муабет шо без татко не е можна сепарација на децата од мајката, домот. И денес имаме ситуација на машки на 30 години што мајката уште ја викаат МАМА и се слушаат со неа секој ден. Ливадарките и нив не ги сакаат, не им се чекаат уше 15 години он да стане самостоен човек. И кое е решението? Епа ја друго не најдов освен да Владе стане способен да ја легне Корвус, да и ги сака градите и кога ќе и виснат и да се врати надежта, Владе да стане Владимир, да владее мир!
Автоматски споено мислење:

Beri ti lajna od kucinja so livadarkite, jas imam popametna rabota
Прегледај го приврзокот 336610
Автоматски споено мислење:


Автоматски споено мислење:


Ne be ke prijavuvam pa ova snegulkata nerven slom da dobie, na dusa da go nosam. A i ti ne si od vcera i valjda znaes sto e offtopik a sto ne e, koj e dupli juzer i trol a koj ne e. Da ne mislis magicno im se stvori zelba za da kreiraat nov profil specijalno za ovaa tema.
I stvarno imam popametna rabota otkolku da se zamaram so uvredjeni snegulki, taka da na tebe ostavam, kako mislis taka. Ili pocekaj da se vratam pa ke sredime, neka prat kef uste nekoj den :toe:.
Не можеше да издржиш а да не прочиташ место да уживаш на плажа.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
„...ливадарка, се омажила за своето куче миленик и покрај тоа што луѓето ја правеле луда, тој бил „совршен“ за неа.

PAY-PA-REAL-LIFE-Wilhelmina-dog-wedding.jpg 452ED4BD00000578-4965190-image-a-10_1507619225431.jpg

... ако на 35 години се „омажила„ за својот миленик куче, би била соодветна како опасен пример на „ливадарка“ на темава која не само што целосно се посветила туку и отишла до крај на разумот, за кој треба секој да се загрижи до каде иде патолошкото посветување на љубов на „ливадарка“ за создавање на семејство, кон животно наместо кон мажот, Бог да чува паметот е опасна работа!
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.807
Поени од реакции
7.185
Бидејќи понижува, колку сака нека е стар, ја ова и на пензионери им го праам у живо. Тебе само можда не ти се свиѓа концептот да преваспитуваш пензионер.

Владе продужи. ќе поминам пак за некој ден да видиме дал нешто се смени.
Кого понижува.... Девојките со кучиња ли?
Да речеме некаде си увидел дека ги понижува, како твоите постови, полни со навреди, ќе го сменат неговото мислење за сингл девојките со кучињата. :toe:
Еве Вот те лајкнал, тој понижува редовно, но јас оставив времето да покаже кој беше во право, а кои беа прелажаните верници.

Владе низ годиниве не сум прочитал некого да навредува, а да не е во самоодбрана. Не сфаќам како темава е понижувачка, кога реалноста е таа. За некои е ок, за некои не, ама тоа си е лична работа, времето си тече.

Ти можеби со љубената сакате кучиња и чувате, но љубената твоја, најверојатно е реализирана и како мајка, а тоа значи дека се што погоре напиша за сељаци, не важи за паметните, вредни и несебични женски.
Да те немав читано од претходно, ќе сметав дека си љубоморен како Игецот, оти Владе навлече многу форумџики на темава, но друга ќе да е причината што почна со неиздржани ниски лични напади врз Владе. Ваљда не е нешто поврзано со таа Корвус што ја спомна многупати :cautious:

Tuku mi izbegavte, kakva vrska ima temata so koronata ili prolupa ovoj skroz?
Тие што имаа кучиња им беше дозволено да излегуваат за време на полицискиот час, додека другите седеа затворени ко глувци. Е тоа е нивото на денешната прогресивна модерна цивилизација, каде кучињата имаат повеќе права од луѓето, а на луѓетото тоа им е ок.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Кого понижува.... Девојките со кучиња ли?
Да речеме некаде си увидел дека ги понижува, како твоите постови, полни со навреди, ќе го сменат неговото мислење за сингл девојките со кучињата. :toe:
Еве Вот те лајкнал, тој понижува редовно, но јас оставив времето да покаже кој беше во право, а кои беа прелажаните верници.

Владе низ годиниве не сум прочитал некого да навредува, а да не е во самоодбрана. Не сфаќам како темава е понижувачка, кога реалноста е таа. За некои е ок, за некои не, ама тоа си е лична работа, времето си тече.

Ти можеби со љубената сакате кучиња и чувате, но љубената твоја, најверојатно е реализирана и како мајка, а тоа значи дека се што погоре напиша за сељаци, не важи за паметните, вредни и несебични женски.
Да те немав читано од претходно, ќе сметав дека си љубоморен како Игецот, оти Владе навлече многу форумџики на темава, но друга ќе да е причината што почна со неиздржани ниски лични напади врз Владе. Ваљда не е нешто поврзано со таа Корвус што ја спомна многупати :cautious:



Тие што имаа кучиња им беше дозволено да излегуваат за време на полицискиот час, додека другите седеа затворени ко глувци. Е тоа е нивото на денешната прогресивна модерна цивилизација, каде кучињата имаат повеќе права од луѓето, а на луѓетото тоа им е ок.
Пред да искуцам шо имам не заборавај дека навистина те сакам.
Бафрич, пристрасен си. Ова шо му го праам на Владе му го праеф и на Рон у корона темава али таму ти беше ОК, проблемот е шо сега овде Владе за мене е Рон и оти сте другарчиња не мож да видиш дека сите светски заговори на крај водат кон Владе и Корвус.
За @wot , он прај слично шо и јас, интересно како ние брзо се разбравме у корона темава и си развивме почит.
За @Corvus , она сака сите нас да не истреби но и требаме сеуште да дигаме цигли, мешаме малтер додека не го измислиме роботот шо нас ќе не замени оти не верува дека има надеж за нас. Она тука чита и мене ми се смее, си вика кој глупак, на која дрога е овој, се уфилмал Владе да го прај Владимир. Она кога шета со кучето нема видено машко шо ги собира гомцата позади него. Едини спас за нашиот род ја гледам ако на Корвус Владимир и фати око и се откаже од агендата.

Ти Бафрич не не сакаш нас Кучкарите и затоа не може да видиш дека Владе отвори тема оти е љут шо они попрво ќе влезат у брак со куче отколку со него.

Те молам остај ме да пробам да го научам Владе да ги собира гомцата.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.807
Поени од реакции
7.185
Пред да искуцам шо имам не заборавај дека навистина те сакам.
Бафрич, пристрасен си. Ова шо му го праам на Владе му го праеф и на Рон у корона темава али таму ти беше ОК, проблемот е шо сега овде Владе за мене е Рон и оти сте другарчиња не мож да видиш дека сите светски заговори на крај водат кон Владе и Корвус.
За @wot , он прај слично шо и јас, интересно како ние брзо се разбравме у корона темава и си развивме почит.
За @Corvus , она сака сите нас да не истреби но и требаме сеуште да дигаме цигли, мешаме малтер додека не го измислиме роботот шо нас ќе не замени оти не верува дека има надеж за нас. Она тука чита и мене ми се смее, си вика кој глупак, на која дрога е овој, се уфилмал Владе да го прај Владимир. Она кога шета со кучето нема видено машко шо ги собира гомцата позади него. Едини спас за нашиот род ја гледам ако на Корвус Владимир и фати око и се откаже од агендата.

Ти Бафрич не не сакаш нас Кучкарите и затоа не може да видиш дека Владе отвори тема оти е љут шо они попрво ќе влезат у брак со куче отколку со него.

Те молам остај ме да пробам да го научам Владе да ги собира гомцата.
Не може да сум пристрасен, оти на темава се околу Владе пишуваш, а мене ми е гајле за Владе, голем си е, ќе се снајде, а и добро ве хендла. Слободно терај.

И што постигна со Рон? Повторно исто си гледа на работите, а и Вот исто ко него поддржуваше. :toe:
Рон во темата Корона не му наметнуваше лични работи, туку врска короната и мерките. Тука не го правиш истото или па ја не ја гледам поврзаноста :toe: (не сум доволно созреан за телемитски симболики) т.е. зашто овие девојки дигнале раце да се реализираат како сопруги/ мајки, за разлика од нивните мајки и баби, кои иако живееле во многу посурови услови, сепак решиле да бидат мајки.

Кучкарките се додека ги шетаат своите "дечиња" со маска и го собираат изметот после нив, немам никаков проблем со нив.

Не знам за Корвус (не сум сретнал постови во темите кои ги пратам) но мудрите женски не сакаат да го истребат машкиот род, туку го тестираат, да видат дали избраниот е алфа, кој ќе им парира, а и еволуцијата на наследниците ќе иде нагоре. Тоа си е природна работа.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Не може да сум пристрасен, оти на темава се околу Владе пишуваш, а мене ми е гајле за Владе, голем си е, ќе се снајде, а и добро ве хендла. Слободно терај.

И што постигна со Рон? Повторно исто си гледа на работите, а и Вот исто ко него поддржуваше. :toe:
Рон во темата Корона не му наметнуваше лични работи, туку врска короната и мерките. Тука не го правиш истото или па ја не ја гледам поврзаноста :toe: (не сум доволно созреан за телемитски симболики) т.е. зашто овие девојки дигнале раце да се реализираат како сопруги/ мајки, за разлика од нивните мајки и баби, кои иако живееле во многу посурови услови, сепак решиле да бидат мајки.

Кучкарките се додека ги шетаат своите "дечиња" со маска и го собираат изметот после нив, немам никаков проблем со нив.

Не знам за Корвус (не сум сретнал постови во темите кои ги пратам) но мудрите женски не сакаат да го истребат машкиот род, туку го тестираат, да видат дали избраниот е алфа, кој ќе им парира, а и еволуцијата на наследниците ќе иде нагоре. Тоа си е природна работа.
Правиш грешка, мислиш дека со нешто сум го навредил Владе а он е баш кул шо сум реален со него, нема пријавено до сега мислење што е карактеристика на прав маж што храбро и самостојно се соочува со реалноста и непријатностите.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
chrissy-costanza-atc.gif VigilantNiftyBellsnake-max-1mb.gif

... желбата да се има миленик посебно куче кај девојките се јавува во пубертетот и најчесто истите ги жртвуваат велосипедот или ролерките во име на миленик куче, ама да се нема заинтересираност кон миленик куче до своите 30 години, да преку ноќ девојката која веќе израсна во жена после 30 ти роденден искаже желба да биде во друштво и изолирана само со расно куче е предмет на разгледување, според што е прашање што со „ливадарките“ после 30 години!

... и доста веќе со Владе очигледно е синоним за мушкарчина, а највероватно Корвус синоним за женска убавина, ни дадовте до знаење, ама темата е за „ливадарки“ а тие двајцата немаат допирна точка со темата или имаат?! :kafence:
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.807
Поени од реакции
7.185
Правиш грешка, мислиш дека со нешто сум го навредил Владе а он е баш кул шо сум реален со него, нема пријавено до сега мислење што е карактеристика на прав маж што храбро и самостојно се соочува со реалноста и непријатностите.
Не реков дека си го навредил (не е твој стил тоа) , туку со клизачи му влезе на лична основа, а ништо не знаеме (бар јас) за него. Дал е женет, разведен, ќерка, многу корпи од комшивките итн итн, освен дека и тој чува куче. Дел од постовите тие беа продуктивни, пример, зашто сингл девојките кои иако ги имаат сите услови и предиспозиции да се одлични сопруги/ мајки, не се, а и како на таквите да им се разгори желбата да се реализираат и на тоа поле. :cool:
Јас после твоите искуства и совети на темава, веќе имам некоја слика како треба со овој тип на женски (без кесиња од дома нема излегување).

Ептен му е непријатно, на плажа си го прчи :).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom