Леќи

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Немам потреба од нив, али би носела онака за промена, сакам зелени.....

или ко на Vin Diesel во The Chronicles Of Riddick :vozbud: - ако го имате гледано филмот
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
Imam noseno i plavi(inache imam zeleni ochi) i prozirni koi ushte si gi nosam. Vekje 4 godini sum so niv, i stavi-vadi mi e vishe refleksivno..ne se ni zamaram.Imam zaspieno so niv(u pijano stanje) ama ne e nishto strashno .
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Еј, никогаш не верував дека волку брзо ќе пишам на темава по втор пат. :bililaaar:

Јас денеска бев на очно, едното око 1.25D:)lud:) и на десното 0.75D :)shok:) ... А и на двете ми беа 0.50D пред 6 месеци ... Само глупава јас не си ги носев наочарите освен некогаш кога ќе ми текне и + немам створено навика така да ќе идам на решение леќи (МОРАМ). Утре идам да пробам дали очиве ќе прифатат, да научам тоа ставање - вадење, раствор да си купам ... Па кога ќе видам како е ќе пишам(ако не пробам нема никогаш да дознаам). Само сеуште стојам на мојот збор, ако немате проблеми со очите, бегајте подалку од леќи. Ем хигиена бараат, ем да се чуваат беспрекорно.:devojkr:
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Leki vs Naocari

Sto bi odbrale leki ili naocari eve jas nosam leki i koga doznav deka taa tecnost sto ja imam amo+ complete moisture plus ima bakteriozna tecnost moze da dovede do slepilo se mislam dali da gi nosam veke,zabraneta e vo amerika i vo poveke zemji a kaj nas nema koj da kontrolira toa,imam i naocari no niv gi nosam doma,i sega citav za ova me sokirase sega baram alternativi za ovaa tecnosta.Eve poveke info
http://www.ksby.com/Global/story.asp?S=6588916
Nesto ne saka da go dade a ako ja ima nekoj doma tecnosta neka se sovetuva so svojot ocen lekar.

 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ќе јадеме очи и леќи?:pos:

Шала на страна, темава ја префрлам од Гурманско катче во Мода и убавина... Има ваква тема постара, па модераторките ги молам да ја спојат.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ne ke jademe ama sepak koga doznav na htv deka ja izvadile od upotreba ovaa tecnost a kaj nas nema koj da ja kontrolira,pa jas od taa ameba vo taa tecnost slepilo da dobijam odma ja frlam bre ne razmisluvam a sepak ja probav na drugar mi tecnosta taa sega ke ja kupam zasto ovaa mi stvarase iritacii i jas mislev zasto bev umoren ili mi bea ocive crveni,ne znaev deka ima vakva tema izvinete sto ne sum videl.:smir:
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
porano imav zelba da stavam leki, a imam potreba od pomagalo dali leki ke bidat ili ocial vazno treba ..... sakav zeleni ili sivozelneni(mackovi) ali toa e edna golema obvrska sekoj den da gi stavas, vadis .... e sea ke vidam
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Јас не би си купила леќи. Како прво контактни не ми се потребни, а како моден детаљ би сакала да имав зелени или сини, ама никогаш не би купила такви леќи бидејќи го мразам не-природното во секој случај..
Братучетка ми на пример е зависна од нив,незнае ни самата колку пара има загубено,секогаш купува сини,чудно изгледа со нив, а како најголемо промашување им ги позајмува на другарките што најпрвин пречи при хигиената,па ред други работи. Башка мачно е ставањето :helou:
 
Член од
5 март 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Jas kupiv leki vo boja sini i denes mi stignaja ii denes prv pat si gi kladov ii super e nishto ne se osejka deka nosish ako imate prashanja kazhete:cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom