Лефкада

Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Дали може некој да ми каже колку време се патува од Скопје до Лефкада (агиос никитас) со автобус ? и дали има лежалки на сите плажи или да си носам чадор за сонце?
~11 саати. (тргаш од ск у 01, стигаш Лефкада некаде 13 нивно време а 12ч наше време)
нема на сите плажи, јас секогаш сум опремен со чадор.[DOUBLEPOST=1563519049][/DOUBLEPOST]За мене Милос е најдобрата.
Накај карпите има нудистичка и таму сум редовно.[DOUBLEPOST=1563519489][/DOUBLEPOST]редовно одам со автобус и без превоз и користам јавен превоз низ лефкада
пешачење не е проблем
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Со кола јас патував 6 часа од Скопје до Никиана.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.847
Поени од реакции
10.442
~11 саати. (тргаш од ск у 01, стигаш Лефкада некаде 13 нивно време а 12ч наше време)
нема на сите плажи, јас секогаш сум опремен со чадор.[DOUBLEPOST=1563519049][/DOUBLEPOST]За мене Милос е најдобрата.
Накај карпите има нудистичка и таму сум редовно.[DOUBLEPOST=1563519489][/DOUBLEPOST]редовно одам со автобус и без превоз и користам јавен превоз низ лефкада
пешачење не е проблем
ке сакаш да кажеш на кои плажи конкретно нема чадори?
кое место го користиш како база?
јавниот превоз дали пример оди од Нидри па Василики накај западна обала па до Лефкас? колку е повратен билет?
како е со гужви во автобусите со оглед што пиша дека носиш чадор па претпоставувам не си единствен
лесно ли се фаќа место за назад или ко сардини?
препорачуваш ли со јавен превоз да се оди до авали и кеваликефта со оглед што таму автобус тешко да се спушти па би се симнале кај Каламици а до плажите сигурно има 3км у еден правец?
би било од огромни значење ако одговориш на прашањава со оглед што имаш искуство а мн се распрашуваат за како без кола на Лефкада


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
ке сакаш да кажеш на кои плажи конкретно нема чадори?
кое место го користиш како база?
јавниот превоз дали пример оди од Нидри па Василики накај западна обала па до Лефкас? колку е повратен билет?
како е со гужви во автобусите со оглед што пиша дека носиш чадор па претпоставувам не си единствен
лесно ли се фаќа место за назад или ко сардини?
препорачуваш ли со јавен превоз да се оди до авали и кеваликефта со оглед што таму автобус тешко да се спушти па би се симнале кај Каламици а до плажите сигурно има 3км у еден правец?
би било од огромни значење ако одговориш на прашањава со оглед што имаш искуство а мн се распрашуваат за како без кола на Лефкада


Sent from my iPhone using Tapatalk
сместен аг.никитас пошо сите убави и нудистички плажи ми се на пешачко растојание и не ми треба превоз
не одам со кола пошо ќе ми требаат бааги пари
последно бев септември 2018, билетот беше 2.5е по правец
за гужви не знам, пошо секогаш идам крај на септември и не е баш репрезентативен одговорот за гужви.
тој период и автобусите не го следат распоредот и мораш да препрашуваш.
јас знам само за еден автобус, тој што поминува од аг.никитас - може да има и други ама не би знаел во сезона како е, кон крајот на септември полека намалуваат со фреквенција автобусите[DOUBLEPOST=1563530956][/DOUBLEPOST]
со оглед што пиша дека носиш чадор па претпоставувам не си единствен
лесно ли се фаќа место за назад или ко сардини?
кон плажи не сум идел со чадор/автобус
 
Последно уредено:
Член од
5 септември 2016
Мислења
8
Поени од реакции
1
Ќе се сместам во Лигиа-Никиана,ве молам да ми кажете за искуства
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ќе се сместам во Лигиа-Никиана,ве молам да ми кажете за искуства
Никиана нема убава плажа. Полна е со ежови и камења. Лидл ти е блиску, главниот град и Нидри ти се блиску. Одлична локација за одмор си одбрал на Лефкада.
 
Член од
5 септември 2016
Мислења
8
Поени од реакции
1
Не те разбрав сега убаво.
Ок е е што сум сместена во Лигиа или не?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.847
Поени од реакции
10.442
Не те разбрав сега убаво.
Ок е е што сум сместена во Лигиа или не?
да, ти вика дека е ок место дека е ви близината на Лефкас и западниот брег а гарант е доста поефтино


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 септември 2016
Мислења
8
Поени од реакции
1
Колку чини бродче (такси) од Аг.Никитас до Милос плажата?
За вракање исто има бротчиња од Милос до Аг.Никитас?
 
Последно уредено:
Член од
4 август 2012
Мислења
47
Поени од реакции
55
Колку чини бродче (такси) од Аг.Никитас до Милос плажата?
За вракање исто има бротчиња од Милос до Аг.Никитас?
Прочитав некаде 3 евра дека е, само не знам дали повратна или во еден правец.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Колку чини бродче (такси) од Аг.Никитас до Милос плажата?
За вракање исто има бротчиња од Милос до Аг.Никитас?
Ако дува ветер и сл. тешко дека ќе најдеш бродче. Мене за среќа (или несреќа) денот планиран за на Милос ми се погоди ветровит, па мораше да ја искачувам планината. Малку ќе оставиш душа, али погледот од планина кон Милос е фантазија :D
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ако дува ветер и сл. тешко дека ќе најдеш бродче. Мене за среќа (или несреќа) денот планиран за на Милос ми се погоди ветровит, па мораше да ја искачувам планината. Малку ќе оставиш душа, али погледот од планина кон Милос е фантазија :D
Не разликуваш ти планина од рид.
Ова ако ти е планина, значи и зајакот за тебе е тигар. :pos::pos::pos:
milos-beach-lefkada-agios-nikitas.jpg
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.847
Поени од реакции
10.442
абе дали е рид или планина небитно, битно за назад е мн мачно за разлика од доаѓањето, што изморени од пливање и утепани од сонце што од пострмното искачување што следи


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom