Лефкада

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Купете си 3-4 онакви за покривање внатре во кола, за да ви се заштити од сонце затоа што кога ќе паркирате, може буквално да ви се спржи колата, барем малку од малку внатрешноста да ја заштитите. Јас отидов со едно, ко да немав ништо :D

Паркинг не платив никаде освен на Кацики, кога одев на Агиофили си паркирав во Василики па си одев со бродче, пошто таму паркингот беше земјен а и интересно ми беше да „крстарам“ 15 минути :D
 
C

cige

Гостин
Купете си 3-4 онакви за покривање внатре во кола, за да ви се заштити од сонце затоа што кога ќе паркирате, може буквално да ви се спржи колата, барем малку од малку внатрешноста да ја заштитите. Јас отидов со едно, ко да немав ништо :D

Паркинг не платив никаде освен на Кацики, кога одев на Агиофили си паркирав во Василики па си одев со бродче, пошто таму паркингот беше земјен а и интересно ми беше да „крстарам“ 15 минути :D
Си можел и пешки од Василики. Ама многу има прашина. Јас со кола бев до плажата.[DOUBLEPOST=1498313014][/DOUBLEPOST]
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Си можел и пешки од Василики. Ама многу има прашина. Јас со кола бев до плажата.[DOUBLEPOST=1498313014][/DOUBLEPOST]
Не бе брат, за 3 евра ќе одам пола саат пешки по прашина на вруќинине. Сум отишол на одмор, не на умор :D
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Ева ева, пешки до Агиофили на +30 и кусур, не се зезајте. Таму колата ја „прежалив“, не па пешки да одам ццццц
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Патот до Агиофили е создаден за моторче. Кола не вреди да се крше до таму, бидејќи патот од Василики е стварно лош. За паркинг поарно е да платеш на Агиофили ако идеш со кола, зошто летаат каменчиња и од колите/моторчињата што возат по патот, и лесно може да ти се оштете колата за 5е.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Член од
6 февруари 2009
Мислења
6
Поени од реакции
1
Дечки како е патот до Гиалос? Може да се оди со кола?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Дечки како е патот до Гиалос? Може да се оди со кола?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Мислам дека одеа коли, на кривината кај што се врти за Гиалос.
Јас се вратив пред некој ден, и баш ко идев за Кацики видов дека вртат за Гиалос.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Мислам дека одеа коли, на кривината кај што се врти за Гиалос.
Јас се вратив пред некој ден, и баш ко идев за Кацики видов дека вртат за Гиалос.
Камо review за одморов? :)

Здравје, оваа година сум на Кефалонија, но планирано ми е 3 дена пак на Лефкада. Егремни ми остана „дужен“.
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Бев во Нидри од 17 до 24. Времето беше топ(како за мене), температури по 28/9степени.
Не "шетав" премногу по плажите(2пати катизма, 2пати Агиофили, Кацики, Милос и оние попатни Пефкулија, Василики, Ндри, Никитас)
Водата првите 2дена(Агиофили и Милос) беше ладна и со добри бранови(на Милос).
Дечки што биле на Катизма претходните денови, кажуваа дека имало бранови и по метар, дури имало спасувачи.
Углавном се е исто како лани, цени на храна, рента лежалки кафичи.
Бев и во Лефкас Сабота, доста живо со гужва музика.
Имаше и гага white party на Makedonia Palace бродот, топ забава со нормални грчки цени за пијачки(5е корона, 3е пиво лименка, коктели 7е ...).
Единствено нешто што ми фалеше, се рибите на Агиофили.
Најомилена плажа од сите, али немаше толку риби како лани кога буквално беше како аквариум.


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Нема грешка. Ако немаш мрднато подалеку од Партизанска во право си. Патиштата си се супер со нов сфалт, нигде дупки. Одлични рурални патишта.
Ако ми имаш прочитано некое мислење ќе знаеше дека речиси половина свет го имам прошетано, но сепак нема врска.Под катастрофални најверојатно сум мислела тесни и со многу кривини, искрено не се ни сеќавам зошто сум го напишала тоа. Вака кога ќе размислам сега во право си асфалтирани беа патиштата...стварно не знам
 
Член од
24 април 2013
Мислења
4
Поени од реакции
1
Здраво дечки, се обидов да најдам мислење во врска по кој пат да одам накај Лефкада но не успеав, тргнувам од Тетово, па доколку има некој од Тетово или Скопје што одел да ми каже дали да одам преку Битола или Гевгелија? Кој пат е општо подобар за возење? Фала ви многу
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Нема логика да одиш преку Гевгелија ако си од Тетово, фаќај Битола.
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Нема логика да одиш преку Гевгелија ако си од Тетово, фаќај Битола.
Зошто да не, Тетово Лефкада до Первеза ќе си вози по автопат. Километража е може повеќе но временски исто ќе му дојде.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom