Лефкада

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Катизма не заслужува ваков коментар.


Колку доста? Наведи со параметри.


Агиофили и Микрос Гиалос се плажи целите на камења, и ги споредуваш со песочните Катизма и Милос?
За Агиофили нагласуваш дека е добропристапна за со возило , а имаш 3 км возење по земја.
Не ми се верува :confused: :cautious: :facepalm:
Ako ne ti se veruva, ne veruvaj tvoe pravo. Na Lefkada nema pesocna plaza, Katizma e nesto najblisku do pesok, no ne e pesocna. Kazi mi ja razlikata megju Milos i Katizma, t.e sto ima tolku na Milos, a go nema na Katizma? Milos e 2-3km odenje peski po rid + skali, a toa sto go dobies e poneuredna varijanta na Katizma. Poentata mi e, ne deka Milos e losa plaza, ali Katizma e nogu podobra i polesno doatapna varijanta.
Agiofili licno mene mi e najubava, najzivopisna plaza na Lefkada, a i patot ne e tolku los kako sto go prikazuvate.
 
Член од
23 јуни 2014
Мислења
241
Поени од реакции
130
Ako ne ti se veruva, ne veruvaj tvoe pravo. Na Lefkada nema pesocna plaza, Katizma e nesto najblisku do pesok, no ne e pesocna. Kazi mi ja razlikata megju Milos i Katizma, t.e sto ima tolku na Milos, a go nema na Katizma? Milos e 2-3km odenje peski po rid + skali, a toa sto go dobies e poneuredna varijanta na Katizma. Poentata mi e, ne deka Milos e losa plaza, ali Katizma e nogu podobra i polesno doatapna varijanta.
Agiofili licno mene mi e najubava, najzivopisna plaza na Lefkada, a i patot ne e tolku los kako sto go prikazuvate.
Pak si dojdovte na moeto
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
100
Поени од реакции
141
Ako ne ti se veruva, ne veruvaj tvoe pravo. Na Lefkada nema pesocna plaza, Katizma e nesto najblisku do pesok, no ne e pesocna. Kazi mi ja razlikata megju Milos i Katizma, t.e sto ima tolku na Milos, a go nema na Katizma? Milos e 2-3km odenje peski po rid + skali, a toa sto go dobies e poneuredna varijanta na Katizma. Poentata mi e, ne deka Milos e losa plaza, ali Katizma e nogu podobra i polesno doatapna varijanta.
Agiofili licno mene mi e najubava, najzivopisna plaza na Lefkada, a i patot ne e tolku los kako sto go prikazuvate.
Agiofili samo so brod se odi? i na koja plaza da baram branovi :) poslednite dva pati koga bev egremni bese top so branovi :)


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Последно уредено:

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Ne se odi i so kola\motor duri i peski(os vasiliki ima patokaz 2km mislam bese). Inaku branovi na zapadnata strana imas na site plazi: katizma, milos, kalamici, kavalikefta. Za najgolemi branovi za surfanje na severniot del posle glavniot grad, plaza Agios Joanis. Ne sum bil tamu, ali site gi zboruvaat branovite tamu.

Sent from my ZTE Kis II Max using Tapatalk
 
Член од
28 јули 2016
Мислења
57
Поени од реакции
76
Во Лефкада бев пред 2 години негде почеток на септември. Бидејќи понудите за смештај по туристичкиве агенции не ми фатија око се решивме да бараме таму на лице место. Баравме може едно добри 2 саати ако не и више, беше мачно ама вредеше. Во Лефкас најдовме мало апартманче за двајца по цена од 30 евра од ден, не беше некој луксуз ама ги имаше сите услови. За Лефкада за две особи богами тоа беше доста ефтино. Секако за цената се исценкавме :)

Убавината на Лефкада е пред се во плажите и морето. Така да препорачувам да си појдете со кола за да стигнете да ги посетите поголемиот дел од плажите. Има и крастарења, бротчиња кои возат до најатрактивните плажи Порто Катсики и Егремни, до Кефалонија и некои други приватни островчиња. Цената мислам дека беше околу 15 евра со оброк.

Вреди да се посети...
 
C

cige

Гостин
Ako ne ti se veruva, ne veruvaj tvoe pravo. Na Lefkada nema pesocna plaza, Katizma e nesto najblisku do pesok, no ne e pesocna. Kazi mi ja razlikata megju Milos i Katizma, t.e sto ima tolku na Milos, a go nema na Katizma? Milos e 2-3km odenje peski po rid + skali, a toa sto go dobies e poneuredna varijanta na Katizma. Poentata mi e, ne deka Milos e losa plaza, ali Katizma e nogu podobra i polesno doatapna varijanta.
Agiofili licno mene mi e najubava, najzivopisna plaza na Lefkada, a i patot ne e tolku los kako sto go prikazuvate.
Бев, видов, нема што да верувам или неверувам. Попесочни плажи од Катизма и Милос незнам што сакаш. Кај прочита да напишав дека има разлика меѓу Милос и Катизма? Милос е 500 метри од центарот на Агиос Никитас. Може Катизма да добие една оценка повисока затоа што се оди со кола до самата плажа, а до Милос има 15-20 мин пешачење.
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Бев, видов, нема што да верувам или неверувам. Попесочни плажи од Катизма и Милос незнам што сакаш. Кај прочита да напишав дека има разлика меѓу Милос и Катизма? Милос е 500 метри од центарот на Агиос Никитас. Може Катизма да добие една оценка повисока затоа што се оди со кола до самата плажа, а до Милос има 15-20 мин пешачење.
Дечки некој да не знае потазе информации колку е кола да се рента на Лефкада за неколку дена еве да речеме 3-5 дена во Септември? Видов на почеток @olimpija кажала дека се исценкале за Фиат панда по 26 евра од ден што е одлично, но не верувам дека и сега може да се најде по таа цена. Ќе бидеме сместени во Аг. Никитас, каде да рентаме? Првичниот план да рентаме моторче отпаѓа поради здравстени причини па ме интересира како е за кола.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Би ви рекол, не се заебавајте да одите на Егремни и Галос затоа што пристапот по копно за истите го има забрането државата. Не дека ќе ви пишат казна, најмал проблем е тоа него постојано има одрони. Јас бев на Егремни со крстарење и буквално цело време паѓаа камења. Не вреди, за да опалите слика на фб како сте outlawz па сте биле пешки на Егремни.

П.С. Другар што беше исто време со мене на Лефкада е сведок на настан како на Порто Кацики на еден му паднала така маааала карпа да кажам на нога и добро го повредила.
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
100
Поени од реакции
141
Би ви рекол, не се заебавајте да одите на Егремни и Галос затоа што пристапот по копно за истите го има забрането државата. Не дека ќе ви пишат казна, најмал проблем е тоа него постојано има одрони. Јас бев на Егремни со крстарење и буквално цело време паѓаа камења. Не вреди, за да опалите слика на фб како сте outlawz па сте биле пешки на Егремни.

П.С. Другар што беше исто време со мене на фб е сведок на настан како на Порто Кацики на еден му паднала така маааала карпа да кажам на нога и добро го повредила.
Сакаш да ми кажеш дека и порто кацики не е баш сигурна? па на кои плажи да одам :) џабе уплатив оваа година за лефкада





Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Сакаш да ми кажеш дека и порто кацики не е баш сигурна? па на кои плажи да одам :) џабе уплатив оваа година за лефкада





Sent from my iPad using Tapatalk
Не е БАШ сигурна, со оглед на тоа што 2/3 од плажата се заградени зошто постои опасност од одрони. Иначе, имам еден пост некоја страна поназад, пролистај и ќе видиш мое гледање за Лефкада. Јас бев годинава, одлично искуство. Гледам многу ја фалат Катизма, јас да одам пак, не би сакал ни 20 минути да потрошам на неа. Плажи што сите ги забораваат а се лудница според мене се Кеваликефта, Мегали Петра и Пефкулиа.

Секако дека не си уплатил за Џабе.

П.С. Не се враќај без да одиш на Агиофили :)
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
100
Поени од реакции
141
Не е БАШ сигурна, со оглед на тоа што 2/3 од плажата се заградени зошто постои опасност од одрони. Иначе, имам еден пост некоја страна поназад, пролистај и ќе видиш мое гледање за Лефкада. Јас бев годинава, одлично искуство. Гледам многу ја фалат Катизма, јас да одам пак, не би сакал ни 20 минути да потрошам на неа. Плажи што сите ги забораваат а се лудница според мене се Кеваликефта, Мегали Петра и Пефкулиа.

Секако дека не си уплатил за Џабе.

П.С. Не се враќај без да одиш на Агиофили :)

Трет пат одам во Лефкада, и по трет пат се сместувам во Агиос Никитас, местото ми е топ и не би го мењал за друго, а овие плажи што ми ги пиша ке гледам да отидам зашо не сум бил на ниедна, а што се оденесува до катизма и мене ништо посебно не ми е боље ке седам на малата плажа што ја има агиос никитас


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Арно отидов ланското лето пред земјотресот, немаше шанси да се убедам да отидам сега.
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Најдов преку нет да резервирам кола на Лефкада, 21 евро од ден за 5 дена, Imperial car rental е компанијата меѓутоа не знам колку се сигурни. Дали изнајмувал некој преку нив? Колата би ни ја донеле до хотел или до некоја друга локација каде ќе се договориме, немаат канцаларија во Аг. Никитас. Се плаќа на лице место и не се плаќаат пенали ако откажеш да ја земеш колата. Што мислите вие за ова? Некако ми е сумливо што нема канцаларија од каде да ја подигнеш колата, од друга страна пак секако ништо не губиш ако букираш и онака се плаќа на лице место. Искуство некое?
еве го линкот од компанијата, ако има некој некое искусво би му била благодарна
http://lefkada.greece-car-rentals.gr/Car-Rentals-Lefkada-Greece/Car-Rentals-Agios-Nikitas
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
@Peja989

Тука сум од вчера, за сега Катизма е Шутка (не дека е лоша плажата, туку мразам урбани плажи), Пефкулија е второ место, Милос убедливо прва, но остануваат уште трите Каламици плажи, ПК, Гиалос, Егремни и Агиофили за некоја конечна оцена. Времето е топ, народот е тамам по гужва...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom