Лефкада

Член од
7 јуни 2013
Мислења
3
Поени од реакции
0
Дали има плин на бензиските од Битолска граница према лефкада?
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Плин има на битолската макпетрол на излез према грција
 
M

macgowan

Гостин
Плин има на битолската макпетрол на излез према грција
Тоа е последна станица кај нас со плин, ама кај античкиве браќа послабо со плинот а и со распоредот на пумпите е малку незгодно...на Егнатиа одос е малку терсене во врска со бензинските, тек кај Гревена вели дека има на Игнација.
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&oe=UTF8&msa=0&msid=203253853222316285928.0004a76bb44ed40ce6940
 
Член од
14 јуни 2011
Мислења
73
Поени од реакции
9
Мене ме интересира колку коштаат паркинзите на плажите а и воопшто секаде каде што се наплакаат. Друго би ве прашал тие што сте биле, каде е најпаметно да се сместиш во кое градче ако имаш свое возило? Исто ме интересира дали сте задоволни од понудата за сместување односно како го минавте тој процес и еве една груба пресметка за 10 дена за двајца колку би фатило одприлика(само за смештај). Ова порано го имам поминато си најдов сам сместување ама тоа беше за во островот Скиатос а таму изборот е едноставен, или во ке се сместиш во градот или пак ако имаш возило можеш да бараш вила помегу градот и плажите кои се одалечени од градот едно 10 км.
Што е до мене би сакал тие поубавите плажи на Лефкада да се во близина на сместувањето а не 40-50 км како што слушнав дека можеле да бидат. Знам дека на Јутуб има видеа информативни за повекето работи ама еве советот од вас повеке го ценам.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
И јас се думам натаму да зафатам летово... само мене ме интересира каде можиш да се сместиш а да има плажа? Значи, прајме муабет да можи да одиш до море пешадија, да немора да палиш кола. Не за друго, ќе бидиме друштво (одиме со кола), па можи да се расштркаме/запиеме натаму наваму, а јас станвам рано така да битно ми е да има плажа во близина за да можи да се искористи максимално морето :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.349
И јас се думам натаму да зафатам летово... само мене ме интересира каде можиш да се сместиш а да има плажа? Значи, прајме муабет да можи да одиш до море пешадија, да немора да палиш кола. Не за друго, ќе бидиме друштво (одиме со кола), па можи да се расштркаме/запиеме натаму наваму, а јас станвам рано така да битно ми е да има плажа во близина за да можи да се искористи максимално морето :)
Тоа што го бараш, ем тешко ќе го најдеш во Лефкада, ем тоа не е поентата... Ама, ние кај што ќе бидеме сместени (Василики) има фина и пристојна плажа на 20 метри од хотелот/вилата :) Затоа што убавите плажи на Лефкада се „диви“, нема да најдеш сместување во близина на некоја од нив. Барем не така како што ти сакаш, да излезеш од смештај и за 5 минути да си таму... :)

Кога планирате да идете?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Тоа што го бараш, ем тешко ќе го најдеш во Лефкада, ем тоа не е поентата... Ама, ние кај што ќе бидеме сместени (Василики) има фина и пристојна плажа на 20 метри од хотелот/вилата :) Затоа што убавите плажи на Лефкада се „диви“, нема да најдеш сместување во близина на некоја од нив. Барем не така како што ти сакаш, да излезеш од смештај и за 5 минути да си таму... :)

Кога планирате да идете?
Па идејата е од 1-ви до 10-ти да се оди... инаку, не ми е битна плажата каква е, можи и на 15-20 минути пешачење да е, битното е да немора да се мотам натаму наваму дури да станат сите :)

Во која вила планирате да одите?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.349
Па идејата е од 1-ви до 10-ти да се оди... инаку, не ми е битна плажата каква е, можи и на 15-20 минути пешачење да е, битното е да немора да се мотам натаму наваму дури да станат сите :)

Во која вила планирате да одите?
Вила Катерина, еве линк.
Не се гледа баш најдобро, ама волку е оддалечена од најблиската плажа... За прв и последен ден, сосема солидно :)



 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
И јас се думам натаму да зафатам летово... само мене ме интересира каде можиш да се сместиш а да има плажа? Значи, прајме муабет да можи да одиш до море пешадија, да немора да палиш кола. Не за друго, ќе бидиме друштво (одиме со кола), па можи да се расштркаме/запиеме натаму наваму, а јас станвам рано така да битно ми е да има плажа во близина за да можи да се искористи максимално морето :)
Плажа и смештај имаш во Василики. Одма до него е Понти каде е песочна плажата, а на 15-20 минути пешадија од Василики е убавицава Агиофили


А до неа има и бродчиња кои тргаат од Василики и повратна карта е 6 евра :pipi:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Плажа и смештај имаш во Василики. Одма до него е Понти каде е песочна плажата, а на 15-20 минути пешадија од Василики е убавицава Агиофили


А до неа има и бродчиња кои тргаат од Василики и повратна карта е 6 евра :pipi:
Jaс се изначитав дека василики било само за сурфери и имало високи бранови, вистина ли е ? И дали од Василики има превоз и до останатите убави плажи освен оваа???
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Jaс се изначитав дека василики било само за сурфери и имало високи бранови, вистина ли е ? И дали од Василики има превоз и до останатите убави плажи освен оваа???
Не знам дали е вистина за високите бранови, ама знам дека пирка ветре после 14 часот. Какво е местото и дали има превоз и до останатите убави плажи ќе ви пишам за некој ден.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
И јас ке идам накај Лефкада ме интересира колку е цена на бензин 95 во Грција ако знае некој нека пише.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.349
И јас ке идам накај Лефкада ме интересира колку е цена на бензин 95 во Грција ако знае некој нека пише.
1.6 евра за литар, ама мислам дека нема 95-ка, туку 100 октани :)
Кога идеш?
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Мене ми излегувaше 300 евра со се превоз, 7 вечери во вила.. Тајмингот беше од 20 Јули.. но излегоа некој несакани работи, па за жал нема да можеме да отидеме.. Се надевам наредната година..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom